یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چپ و یهودی‌ستیزی - رضا جاسکی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
نظرات جدیدتر
    از : س. آذر

عنوان : مبارزه نه فقط علیه یهودی ستیزی، بلکه علیه هر نوع تبعیض
مخالفت با سیاست های اشغالگرانه، راسیستی و ضد انسانی دولت اسرائیل، البته نباید به یهودی ستیزی بیانجامد. فقط دولت و کشور اسرائیل نه تنها مظلوم و بیکس نیستند، بلکه ایالات متحده و اکثریت کشورهای غربی پشتیبان بی قید و شرط کشور اسرائیل و سیاست های ضد فلسطینی آن هستند.
مخالفت آقای جاسکی با یهودی ستیزی ایرانیان قابل تحسین است. فقط بنا به نوشته ی آقای جاسکی، تعداد یهودیان ایرانی به قدر کم است که آنها حتی یک در صد جمعیت ایرانیان را تشکیل نمی دهند.
بعد از این مقدمه، سئوال من از آقای جاسکی این است:
امروزه هموطنان ترک، کرد، عرب، بلوچ و ترکمن شما - که بیشتر از نصف جمعیت کشور ایران را تشکیل می دهند- هر روز و هر ساعت مورد انواع تبعیض ها و ستم های ملی و مذهبی قرار می گیرند. آیا دفاع بی قید و شرط از حقوق آنها وظیفه ی هر روشنفکر واقعی ایرانی نیست؟
٨۲۰۰۲ - تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست