یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ولایت فقیه مسئول اصلی کشتار ۶۷ - علی کشتگر

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : ایران ایلخانی.

عنوان : به علی کشتگر،دیگه چه خبر؟
نقش ولایت فقیه در نظام مشرکین چیزی فراتر از مترسک سر جالیز نبوده و نیست،این امت بدوی و ملت مدنی و جماعت شریک و دزد و رفیق قافله بوده اند که همواره نقش مترسک سر جالیز را پررنگ کرده اند تا در پناه او لفت و لیسی بکنند؛بنابراین ساده لوحی است که بخواهیم صورت مسئله را پاک و ساده کنیم و نقش پااندازان و جااندازان و ماله کشان در کشتار دهه ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ را فاکتور بگیریم و مترسک سرجالیز را به تنهایی مسئول کشتار سال ۶۷ قلمداد بنمائیم،چرا که این دیدگاه نه انسانی و دمکراتیک است،
نه دادگاه پسند،چرا که این تفکر انتزاعی است و خواسته و ناخواسته عملکرد کلیت نظام را نادیده می انگارد و بخش مختصری از آن را عمده می کند تا به شنونده و خوانده القا کند که کلیت نظام نقشی در قتل و غارت و تجاوز چهار دهه گذشته نداشته و مسئول مستقیم آنچه حادث شده است،مترسک سر جالیز بی صاحب است،در حالی که تجربه زیست شدهِ و فغانِ بی امانِ بدیهیات عینی به مَنِ نوعی می گوید که اینگونه نبوده است و کلیت نظام مشرکین ا‌عم از بی اصول و خواری طلب و سبز و بنفش قهوه ای شده اش،
فکری بجز حفظ نظام نداشته و ندارند و نخواهند داشت،اینچنین است که میرارتجاع بعد از سی سال همکاری و همراهی در قتل و غارت و تجاوز،خواستار بازگشت به دوران دهه خونبار ۶۰ است و داماد خواری طلب لبنان در دانشگاه تهران یقه می درد که کاری نکنید که بگم بیرونتون کنن،آدم باشید،که حفظ نظام برای ما لازمه و ما دمکراسی غربی نمی خواهیم؛اینچنین است که اخته گان نظام مشرکین در حمام زنانه ادعای مردی میکنند و دادگاه نرفته به خودشان حق میدهند که در داخل و خارج دست به هر اقدامی* بزنند و یاوه سرایی کنند که یا “ببخشید و فراموش کنید” تا دوباره فریبتان بدهیم یا“ببخشید،
فراموش مکنید” که ما به قتل و غارت و تجاوز خود افتخار می کنیم،صغیران و یتیمان و بیوه زنان و شاکیان هم اگر جُربُزهِ و لیاقت دارند،بروند اعتراض و شکایت بکنند.
پ.ن.
آقای کشتگر،منتظری سال ۸۸ با یه تاخیر سی سالهِ بالاخره اقرار کرد که این نظام نه جهموریِ،نه اسلامی،منتهی شما و امثالهم انگار نشنیدید یا شنیدید و هنوز باور نکردید،
وگرنه نظام مشرکین را جمهوری اسلامی نمی خواندید و رهبر قاتلین و سارقین و متجاوزین را آیت اله خطاب نمی کردید.
*جنایات دهه ۶۰ و ۷۰ در داخل و خارج،جنایات دهه ۸۰ و ۹۰ در داخل و نرمش رذیلانه و حمایت از اسد و شرکت در قتل عام مردم سوریه در خارج.
٨۱۵۶٨ - تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱٣۹۶       

    از : کمال حسینی

عنوان : ایدئو لوژی ولایت فقیه
"ایدئو لوژی نازیسم " و "ایدئو لوژی ولایت فقیه " در خلا به وجود نمی آیند , این ایدئو لوژیها بر بستر زمینه های مناسب پیدایش آنها در یک جامعه به ایدئو لوژی حاکم تبدیل می شوند , آقای کشتگر هم همچون میلیون ها نفر از مردمان عادی در ایران در جریان انقلاب هیچ اعتقادی به دموکراسی نداشت . صحبت های آقای خمینی در فرانسه در مورد دموکراسی به شوخی شبیه بود زیرا نه خمینی دموکرات بود و نه مردم ایران از جمله آقای کشتگر ظرفیت پذیرش دموکراسی را داشتند .یک مثال : در شهر ما در روز های انقلاب شهربانی شهر به محاصره مردم در آمد , ماموران شهربانی پس از مقاومت چند ساعته تسلیم شدند , مردم یکی از افسران را در خیابان دستگیر کرده و از او خواستند تا بگوید "مرگ بر شاه " ولی او مقاومت می کرد و می گفت "جاوید شاه " , سرانجام یک نفر با یک پیچ گوشتی بزرگ به جان این افسر افتاد و دل و روده او را بیرون ریخت ولی او تا لحظه آخر می گفت "جاوید شاه ".منظور از این مثال پرداختن به خشونت نهفته در فرهنگ و روحیات یک جامعه است , همان خشونتی که به سر بر آوردن "ایدئو لوژی ولایت فقیه " و فجایع بعدی در ایران منجر شد .خوشبختانه امروز آقای کشتگر همچون روزهای انقلاب خشونت طلب نیست ولی هنوز بسیاری ازمردم ایران و حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور به خشونت باور دارند .شرایط اقتصادی و ثبات سیاسی و متعاقب آن تقویت جامعه مدنی فاکتورهایی بسیار مهم در جهت از بین بردن زمینه های خشونت در جامعه و جلوگیری از سر بر آوردن دیکتاتور های دیگر و کشتار های دیگر از جنس کشتار ۶۷ هستند .در کشوری که اهالی روستاها برای سهم آب به جنگ یکدیگر می روند , در کشوری که در پایتخت آن مردم برای امرار معاش کلیه خود را به فروش می گذارند مقابله با زمینه های خشونت کار آسانی نیست , ایران را با فرانسه مقایسه نکنید , جامعه ما راه سخت و پر پیچ و خمی را در پیش رو دارد .
٨۱۵۵۱ - تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱٣۹۶       

    از : هم میهن هموطن

عنوان : راست و حسینی!
علی آقا!
سلام
فرموده اید و نوشته اید :ترکیب ایمان و قدرت همواره ضد آزادی و عدالت است. هیچ دین و مذهبی وقتی که به قدرت و سیاست نیامیخته باشد نمی تواند آزادی و حقوق شهروندی را سرکوب کند. اما ترکیب ایمان و قدرت معجونی ضد آزادی، تبعیض گر و خشونت پیشه به بار می آورد. هیچ استثنایی هم بر آن متصور نیست و در این مساله هیچ دینی از دگری بهتر و یا بدتر نیست. به اعتبار همین حقیقت که حاصل تجارب تلخ و خونین بشری است،..
بدون مقدمه و خیلی واضع و روشن پاسخ من بی خبر از عالم سیاست را بدهید:
۱. چرا آن وقت شادروان شاهپور بختیار با شهامت و شجاعت بر ولایت فقیه و کسب قدرت سیاسی توسط روحانیون و ولایت فقیه تاخت شما جانب ولایت و ترکیب ایمان و قدرت را گرفتید؟ بعد از آن هم با شگردهای خط امام و ضدامپریالیست و این قبیل ...از نظام ولایت دفاع کردید؟
۲. فرض کنیم بلا نسبت شما آن وقت ناآگاه بودی ولی حالا چرا از خاتمی و روحانی و امثالهم دفاع می کنید مگر این جماعت تافته جدا بافته از ایمان و کسب قدرت سیاسی هستند؟!
۳. آقای مسعود نقره یک بار در نوشته ای از موضع گیری شان در زمان جوانی بر علیه شادروان بختیار عذرخواهی کردند آیا شما به جای عذر خواهی از مردم و شخصیت های این چنینی چرا هنوز هم می خواهید گروههائی از مردم هم چنان فدائی و پیرو افکار آمیخته با دین و مذهب شما باشند!؟
۴. اگر کسی پیدا شود گفته ها و حمایت های شما از کشتار مردم کردستان را در اختیار سایت وزین اخبار روز قرار دهد به قول ملا ها-راست و حسینی-چه می گوئید؟
۵. دیگر زیاده عرضی نیست جز جواب شفاف و روشن شما ! یا حق!
٨۱۵۴۶ - تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱٣۹۶       

    از : کیا

عنوان : سیستم است که وقایع را مهر و موم میکند.
رفیق محترم به خوبی سیستم برتری جوی ولایت فقیه را توضیح داده است..
هر کسی در بالای این سیستم قرار بگیرید،همان را انجام خواهد داد که خمینی انجام داد.
تنها راه نجات ،یک حکومت نرمال و برپایه حقوق بشر میباشد.
٨۱۵۴۴ - تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست