یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پرسش هایی از آقای رضا علیجانی - جعفر بهکیش

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : جعفر بهکیش

عنوان : به گفته آقای منتظری افشای نامه های ایشان بخشی از غائله برکناری بوده است
آقای یا خانم احمد میرزا،
به گفته آقای منتظری افشار نامه های ایشان به آیت الله خمینی در اعتراض به کشتار بزرگ زندانیان سیاسی بخش از غائله سرنگونی بوده است، بنا بر این میتوان حدس زد که این نامه ها از طرف احمد خمینی "لو" رفته است و در اواخر اسفند ۶۷ از طرف نشریه انقلاب اسلامی و سپس در فروردین ۶۸ رادیو بی بی سی منتظر شد. اخبار نیز تا آنجا که من به خاطر دارم از طرف ایرانیان خارج کشور و در رابطه با بستگان زندانیان سیاسی و کشته شدگان در ایران پخش می شد. فعالیت های ایرانیان وابسته به احزاب سیاسی مخالف و منتقد حکومت در خارج از کشور بسیار گسترده بود از اعتصاب غذا و تحصن و ...
٨۱۲۲۰ - تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱٣۹۶       

    از : سیروس شفیعی

عنوان : داغی که هرگز در دلهای بازمانده گان ،سرد نمیشود..هرگز!
با سلام به شما اقای بهکیش و اخبار روز.
دوست عزیز این دوره از تاریخ مملکت ما مانند یک لکه سیاه در تاریخ این ۴۰۰ ساله اخیر ..میدرخشد،اگاهی ما از جنایات این ۴۰ ساله و خصوصا دهه ۶۰ بسیار اندک است.همیشه در دوران های مختلف تاریخی،کسانی بوده اند که وقایع و حوادث تاریخی را تا در حد امکان و جمع اوری شواهد و اسناد،تا انجا ئیکه ممکن بوده جمع اوری و نگاشته اند.این دوره هم در حال نگارش است.این دستگاه دینی جنایاتی مرتکب شده است که معمولا تبهکاران بین المللی،سیاه دلان و بدترین بزه کاران ،مرتکب نشده اند و نمیشوند..تا اخر بخوان ...
در واقع اقای احمد منتظری نوار پدرش را به بیرون فرستاد، فقط و فقط برای جدا نمودن حساب پدرشان از نظام و جمهوری اسلامی !هدف ،پاکیزه کردن اقای منتظری و مخالفت او با کشتار.
در حالیکه این یک شگرد سیاسی ست جزء اخلاق و کردار جماعت روحانیون است.بدین وسیله اقای احمد منتظری تمام تلاشش را میکند تا حساب پدرش را جدا و پاکیزه کند،هرانقدر که ممکن است!
اما اینطور نیست و این نوار هیچ نقشی در مسولیت و نقش ایشان در تباهی روزگار مردمان این مرزو بوم..نمیکند و ندارد.اقای منتظری ولایت فقیه و نظام ولائی را در قانون اساسی گنجاند.او شخصیت شماره دوم دستگاه جمهوری اسلامی بود..چنانچه همان سالی که نوار پر شد،ایشان در تلوزیون ملی مقابل ملت ایران حقایق را میگفتند،میگفتند که پاکترین فرزندان این مرز و بوم توسط مشتی لات و چاقو کش شهرستانها ،مشتی بزهکار،مشتی اخوند بی سواد عقب افتاده سرتاپا عقده ئی..مشتی مطلقا بدون تحصیل و اگاهی از رشته قضا ،روزانه و شبانه فرزندان مملکت را مورد تجاوز قرار میدهند و اعدام میکنند..اگر واقعیت های تکان دهنده را برای مردم میگقت..امروز میتوان گفت او حسابش با بقیه جداست.اما او سکوت کرد .از همه دردناک تر اینکه اداره کشور بتوسط همین جانیان کاملا بی سواد و عقب افتاده ،۴۰ سال است که تباهی رسیده است.
اقای منتظری جزئی از این دستگاه خون و جنایت و کشتار بود و هست.عمل انسان تعین کننده است.تاریخ به عمل انسانها پاداش میدهدو عمل قدرتمندان و مسولان و رهبران است که در تاریخ میماند.اقای منتظری خود جنایتی مرتکب نشد و حقی را پایمال ننمود ،اما سکوت در بی عدالتی ها و جنایات،همراهی بحساب امده است در تاریخ و بحساب میاید.
اقای علیجانی و همفکران ایشان تلاش میکنند ان پیر مرد دل پاک را از این مجموعه کمی جدا کنند،کار این اقایان هم انسانی ست بجای خود اما واقعیت ها مقوله دیگریست.
شفیعی راد
٨۱۱۵۴ - تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱٣۹۶       

    از : احمد میرزا

عنوان : خبرها ی أولیه أن کشتار ازکجا درز کرد؟
آقای امیری تخته گاز نرانید! شاید حق با رضا علیجانی باشد. منهم که از قدیمی ها ی کنار گودهستم یاد دارم مشروح گزارش اولیه آن جنایت در پایان تابستان ۶۷از رادیوهای"موج کوتاه" در فضای ایران پروازکرد،وحاوی فاکت هایی بود که می توانست فقط در اختیار یک منبع موثق نزدیک به رویدادباشد . نکاتی مانند متن فرمان خمینی، نام مجریان فرمان، نحوه محاکمه فوری و کشتارو چگونکی دارستانی که در زندان برپا کرده بودند.اینها نکات خبر رویدادی بود که پنهان از انظار پشت صحنه جیم الف می گذشت. عمله ظلمه ی دست اندر کار آن جنایت نزد منتظری رفته بودند به قصد تأ ییدیه گرفتن إز او و شریک کردنش در جنایت.تیرشان به سنگ خورد وباز گشتند تا فهرست جنایت را با کشتن دهها تن دیگر بلندتر کنند.کوتاه کنم ، پس إز این بود که خبر آن رویداداز جمله به محافل تبعیدیان در پاریس رسید و ازهمان جا به روی امواج کوتاه رادیویی به سوی دست اندر کاران جنایت در ایران کمانه کرد.آیا نمی شودبه ظن قوی انگار کنیم که منبع اصلی این افشاگری دفتر آقای منتظری بوده است که پیش همه منابع بعدی از کم وکیف ماجرا خبر دست اول دریافت می کرده است؟
٨۱۱۲٨ - تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱٣۹۶       

    از : کیوان امیری

عنوان : بی جا
واقعا عجیب است چرا باید یک فرد ملی مذهبی مانند. رضا علیجانی مخاطب خانواده ای شود که خاستگاه خود و رزمندگان بر خاک افتاده اش سوسیالیسم است؟ متاسفانه نوشتن و از همه بدتر انتشار این مطالب و خیلی بدتر از آن انتشار آن در یک سایت منسوب به چپ چیزی جز توهم پراکنی نسبت به نیروهای مرتجع ملی مذهبی نیست. جریانی که همیشه در شبه « اپوزیسیون » حاشیه ای جمهوری اسلامی نشسته و در تمام انتخابات های گذشته به نماینده اصلاح طلبان رای داده است و در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ نیز از حامیان روحانی و دولت مرتجع اش بوده است چنان که حتی خانم نرگس محمدی همسر آقای تقی رحمانی مقیم پاریس و دوست گرمابه گلستان همین جناب علیجانی با افتخار به روحانی رای داد آن هم در زندان.....علاوه بر این ها جریان ملی مذهبی گرایشی متناقض و معطوف به بازار و سرمایه داری و پارلمانتاریسم بورژوایی است .
از این جا به بعد خطاب به رفیق مان تابان
من به عنوان یک فعال قدیمی سوسیالیست در طول سال ها مبارزه جز توهم پراکنی و حمایت خجولانه نیروهای ملی مذهبی از حکومت چیزی ندیده ام که متاسفانه نمی توانم مصادیق آن را در این جا بنویسم. مدت هاست که می خواستم گلایه خود و جمعی از رفقا را با شما در میان بگذارم. البته که سوسیالیست ها طرفدار آزادی بیان و مخالف شدید سانسور هستند اما می خواهم از شما بپرسم که آیا سایت ملی مذهبی حاضر است مقاله یکی از نویسندگان ثابت اخبار روز را منتشر کند؟ آیا سایت ملی مذهبی حاضر است که یکی از نقدهای خود شما در خصوص انتخابات اخیر را منتشر کند؟ پاسخ البته منفی است. جریان ملی مذهبی گرایشی به شدت ضد چپ است که باید همیشه از سوی سوسیالیست ها افشا و طرد شود اما متاسفانه شما نیز در راستای خط راست و ارتجاعی اکثریت فدائیان مبلغ ملی مذهبی ها می شوید. این گونه که شما پیش می روید عنقریب مقالات آقای رجبعلی مزروعی و متعاقبا اکبر گنجی و سپس بازرگان و سروش و امثال کاظمیان را نیز منتشر خواهید کرد کمااینکه قبلاً با انتشار نوشته های بسیار سطحی و ضد چپ آقای حمید مافی این گرایش خود را نشان داده اید.
ما از شما انتظار داریم که معدود تریبون های چپ و سوسیالیسم را برای فعالان این گرایش حفظ کنید. ملی مذهبی ها خودشان به اندازه کافی تریبون دارند. آقای علیجانی و تقی رحمانی و کاظمیان بیست و چهار ساعته در تلویزیون های آمریکا و لندن خیمه زده اند شما دیگر ایشان را لانسه نکنید.
٨۱۱۱۹ - تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست