یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مار خوش خط و خالی به نام "آن سان سوچی"!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : peerooz

عنوان : تنگه مالکا
با مروری مختصر از مقاله جناب آرش کمانگیر بی مناسبت نمیدانم که توجه ایشان را به مقاله زیر جلب کنم. مرور سریع قسمتی از این مقاله ادعا میکند که " غرب " مانند همیشه تحت عنوان توسعه آزادی و دمکراسی و کمک به آسیب زدگان در پی منافع خویش است.

از قرار معلوم دولت چین در پی ایجاد یک کریدور اقتصادی بین میانمار و بنگلادش و هند ( کلکته ) و چین به طول ۲۸۰۰ کیلومتر است که موجب شکوفائی اقتصادی این نواحی و بی نیازی منابع انرژی چین در صورت بسته شدن تنگه مالکا میباشد. امریکا مسلما از ایجاد چنین کریدوری خرسند نیست و با تحریک گروهی از مسلمانان میانمار در صدد اخلال در این پروژه بوده و بی میل نیست همان را بر سر این خانم بیاورد که بر سر صدام و قذافی آورد. شرح مفصل در مقاله زیر است:

https://www.counterpunch.org/۲۰۱۷/۰۹/۰۸/americas-long-war-us-tightens-the-noose-on-china/
٨۱۱۲۷ - تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱٣۹۶       

    از : حمیدرضا برهانی

عنوان : محکومیت دیگران در دمکراسی وظیفه کیست؟
با آگاهی و توجه به اصل های قانون اساسی میانمار گمان میرود اتهام به خانم آن سان سوچی بی پایه باشد. در قانون اساسی میانمار (برمه) کنترل و نظارت بر همه نیروهای نظامی و انتظامی در اختیار ارتش میباشد. با این بیش فرض نخست وزیر در مقابل افسران ارتشی که نیم قرن در کشور قدرت دارند از نفوذ زیادی برخوردار نیست. ضمن محکوم کردن هر گونه خشونت بر علیه اقلیت ها و انسانها در کل شاید بهتر است اگر به دمکراسی پایبند هستیم بدون اطلاعات کافی دیگران را محکوم نکنیم؛ احتمالا اتهام به آن سان سوچی تا روشن شدن همه جریان تنها یک اتهام است و جرمی شناخته نشده است.
٨۱۱۲۶ - تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱٣۹۶       

    از : سیروس شفیعی

عنوان : اقای کمانگر
اقای کمانگر.
در باره نوشته بنده که مقایسه انور سادات با اوباما و این خانم ..مقایسه درستی نیست و اشاره کردم به اطلاعات احیانا ناقص شما نسبت به انور سادات...از انجائیکه شما سکوت کردید برای بنده درستی نوشته ام و مقایسه بی اساس شما در باره ان مرد با ان دو شخصیت سیاسی دیگر را ..تائید میکند.
اگر چنین است و شما مقایسه اشتباهی کردید ،ایا وجدانا نباید نوشته اتان را اصلاح کنید قربان؟ بنده میتوانم تعدادی از سخنرانی ها و نوشته ها و فعالیت های انور سادات را برای اخبار روز بفرستم.
دوست عزیز ما ایرانیان معمولا در قضاوت هایمان،تحلیل ها و تاریخ نگری هایمان ،سهل انگاری های زیادی بعنوان مدرک و نمونه داریم(اینهم از همان سکنات ما ایرانیان است) که بدون درستی مطلبی و کوشیدن برای واقعیت داشتن ان حوادث تاریخی ،شنیده ها را به دیگران انتقال میدهیم و این دوست عزیز درست نیست.
انور سادات از همکاران ناصر بوده و از رهبران مردم دوست مصر بود.
خدایش بیامرزدش.
با تشکر از اخبار روز.
شفیعی راد
٨۱۱۲۱ - تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱٣۹۶       

    از : زندانی زنجیری

عنوان : این سیستم حاکم ، ماشین حکومتی است که فاجعه می آفریند نه افراد.
به انقلاب خودمان نگاهی بیندازیم ،خمینی ای که معروف به قناعت،آبگوشت خور و حامی مستضعفان وروحانی وارسته بود ،وقتی ماشین حکومتی را بدست گرفت بدتر از آن شد که دیکتاتور قبلی بود!
٨۱۱۱۱ - تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱٣۹۶       

    از : سیروس شفیعی

عنوان : سادات اقا بهتر از دیگران بود،نبود؟
با سلام به اخبار روز و اقای کمانگر
حقایق دردناک روزگار و احوال امروز بشر متمدن!

جبهه ئی بسیار بسیار نیرومند ،از اوائل دهه ۹۰ میلادی بعد از تحولات شوروی ،یوگسلاوی و ایران و نا مطمئن شدن اوضاع جهان،ورق مذهب و دین را برداشت و با زندگانی ملیاردها انسان بازی کرده و میکند.و ملیاردها بر ثروت خویش افزوده است.در ضمن امار جمعیت کره زمین را هم تا حدودی ثابت نگه داشته اند.اقای کمانگر شما خوب نوشتید ،حقایق تلخ توده انسانهای تحت ستم را دوست عزیز اما در مورد سادات اطلاعاتتان شاید کمی محدود است .او را با حسین اباما و این خانم و امثالهم ،مقایسه کردن و برابر دانستن کمی دور از انصاف است برادر.او پاکیزه تر از اینهاست و مردم و کشورش را،صلح و دوستی با همسایه گانش دوست داشت و مخالف دشمنی های قومی و دینی بود ودر این راه نیز مبارزه میکرد.در کل نسبت به خیلی ها شرف داشت.
تصویر شما از اوضاع امروز برمه درست و دردناک است .برمه دوران طولانی بزیر سلطه لندن بوده و هست حتی ..تمام تریاک را بریتانیا از ان مثلث،تقسیم و پخش میکند.تریاک و مرفین افغانستان هم که در دست کابوی هفت تیرکش خودمان است!
زمانه بی صاحبی ست جهان امروز اقا
٨۱۱۰۹ - تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست