یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فدائیان خلق (اکثریت): در انتخابات از کاندیدایی حمایت نمی کنیم

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : ایران ایلخانی.

عنوان : نه مطلق به کلیت نظام.
مشارکت یا عدم مشارکت در هر امری حق طبیعی آدمیانست،بخصوص مشارکت در امر سازندگی و اصلاحات یا عدم مشارکت در خرابی جنگ و کشتار و ویرانی منابع مادی و معنوی.
مشارکت سی و چند ساله و دستاوردهایش که چنگی به دل نمی زند و در خور اعتنا نیست،باور ندارید به آب و هوا و خاک و دین و آئین و مرام و اخلاق و منابع مادی و معنوی این مرز پرگهر نگاه کنید،تا دریابید که رجاله ها و لکاته های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی حوزه و دانشگاه،بنام سازندگی و اصلاحات چهِ کرده اند و چهِ ها که نکرده اند؟!
البته از حق نگذریم که مشارکت سی و چند ساله،کسان و ناکثان باعث شده است که همگان چهره واقعی شیفتگان قدرت و تشنگان ثروت را ببینند،حیرتا که هنوز گروهی متعقدند که کار کار صدام حسین کافر و منافقین کور دل و صیهونیست جهانی است.
وقتی مشارکت جمعی پاسخ منفی میگیرد،عدم مشارکت فردی و جمعی آلترناتیو
کارسازی است،چرا که عدم مشارکت یکی از مسالمت آمیزترین و کم هزینه ترین شیوه های اعتراضی است،چرا که آدمیان با اتکا به آن می توانند،نارضایتی خود را از بانیان ظلم و حامیان تبعیض و بی عدالتی به نمایش بگذارند.
عدم مشارکت ابزار موثری است برای رسیدن به هدفهای از پیش تعیین شده و تحقق مطالبات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی که سهوا یا عمدا نادیده انگاشته شده است.
عدم مشارکت جمعی،در کوتاه مدت،به عقب نشینی حاکمیت و در دراز مدت باعث اصلاح و بهبودی و تکامل تدریجی سیستم یا به سرنگونی منتهی می شود.
پی آمد:
من نه زورم به بانیان و جانیان و حامیان نظام سلطه می رسد،نه اهل خشونت و خون و خونریزی هستم،بااینحال در طول و عرض همه این سالها تن به تنهایی داده ام و تن به مشارکت با قاتلین و متجاوزین و غارتگران ایران زمین نداده ام،صلاح کار خویش خسروان دانند.
۷۹۵٨۵ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : جابری

عنوان : دست های تمیز؟
" بدتر از دستهای آلوده هم وجود دارد: دست های شسته از همه چیز " .(سارتر)
۷۹۵۷۲ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : نادر نادری

عنوان : صدایی که در گوشم پیچید!!!!!!!!!!!!!
آقای هوشنگ نگاهی به نظرات بکنید و ببنید دارید به چه کسی پاسخ می دهید.نادری کجاست. وقتی اخبار روز برای کمک به اقای خلیق نظرات افرادی که علاقمند به سرنوشت سازمان هستند را حذف می کند چه می شود کرد. حقیقت این است که من به عنوان دوست شما وقتی اطلاعیه را خواندم صدایی در گوشم پیچید که می گفت هواداران عزیز کنار بنشینید و تماسا کنید . مبادا در انتخاباتی که به درست یا نادرست یک خلقی را به جنبش واداشته کاری بکنید. اگر هم نمی خواهید تماشاگر باشید و می خواهید کاری بکنید، مردم را از دادن رای منصرف کنید. چون شما اگر رای بدهید حتمن در این کارزار به روحانی رای می دهید ونه به نمایند ی به قول اطلاعیه راست افراطی. پس طوری عمل کنید که که هم خودتان و هم اطرافیانتان که از شما حرف شنوی دارند به روحانی رای ندهند. چون اگر روحانی برنده شود مردم ممکن است کمی و فقط کمی وضعشان بهتر شود و این چیز خوبی نیست !!. این است صدایی که پس از خواندن اطلاعیه در گوشم پیچیده است. دوستان عزیر در کنار راست افراطی هستید. اخبار روز قبلن دموکراتیک عمل می کرد و کمتر پیامی که هیچ توهینی به کسی نداشت را حذف می کرد ولی حالا برای کمک به به رهبران منتشر کننده ی این اطلاعیه اول مطلب را انتشار می دهد وبعد حذف می کند. به امید ایرانی آزاد و دموکراتیک
۷۹۵۶۴ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : masoud memar

عنوان : خود کشی سیاسی
لطفأ یکنفر از نویسندگان این بیانه انتخاباتی پاسخ دهد که مخاطب این جمله چه کسانی است ؟ «... و از مردم می خواهیم که به رئیسی جنایتکار رای ندهند.» مخاطب شما پای ثابت آراء ولایتمداران است یا مصمم به رأی دهندگان به روحانی ؟ یا هواداران یا مردمی که هنوز تصمیم به شرکت در انتخابات نگرفته انذ ؟ چرا باید رئیسی نیاید را بدرستی گفتید : « دست رئیسی به خون هزاران زندانی سیاسی و از جمله بیش از ۱۵۰ عضو سازمان آغشته است و پیروزی او در انتخابات به تشدید فضای امنیتی، تعمیق بحران اقتصادی، تشدید تنش در مناسبات با کشورهای منطقه و جهان و یکدست شدن حکومت خواهد انجامید و به او رأی ندهید » !!! لطفأ پاسخ دهید با چه اقدامی تلاش میکنید تا رئیسی نیاید و حکومت را یکدست نکند و کشور دچار آن سرنوشت که گفتید نشود ؟ چگونه با عدم شرکت در انتخابات موفق به شکست رئیسی میخواهید بشوید؟ . اگر تحلیلتان بر این مبنی استوار بود که با آمدن روحانی یا رئیسی کشور دچار سرنوشت یکسانی خواهد شد آنگاه سیاست عدم شرکت تناقضی با بینش شما نمیداشت ٫ اما این یک خودکشی سیاسی است ! لطفأ توجه کنید که علل چنین رویکردی را نه نپرسیدم نه قصد آنرا دارم.
۷۹۵۵۹ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : حسن شفا

عنوان : ندیدن همه جوانب که قابل تاسفه
سلام وقتیکه بین رییسی وروحانی فرقی هست که شماهم ذکرکردیدوبرای ما که داخل کشوریم خیلی مهمه وبقول شمابخشی ازادعاهاشو انجام داده وقول انجام بقیه رو درحدتوانش شمامیدونیدکه همه کاره نیست پس چرااین متنوروزاخرمیدیدمگرروحانی کاندیدمطلوب همه کسانیست که به اورای میدهند(درانتخابات ازکاندیدایی حمایت نمی کنیم ازمردم میخواهیم به رئیسی رای ندهید)!!!!!!
۷۹۵۵۱ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : س.ی

عنوان : رای سفید
رای می دهم تا سازوگار ونهادانتخابات پابرجا باشد ولی رای سفید می دهم...
۷۹۵۴۶ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : Hossein Shomali

عنوان : در بیانیه تحلیل دقیقی‌ ارائه شد و منطقی‌ تصمیم گیری شد.
بیانیه دقیقی‌ بود

به هر حال مسخره است موقیعکه انتخابت این چنین محدود و در رژیم ولایی برگزار میشود احزاب و سازمانهایی که هیچ حق و حقوقی رژیم برایشان قائل نیست تن‌ به این محدودیتها بدهند، و خود تصدیق کنند که حضور ما به همین شکل پذیرفته است! رژیم ۱۰۰ خوشحال می‌‌شود از یک همچنین مخالفینی که شرکت در انتخابات با نفی حضور نیروهای دموکراتیک را تایید کنند، به عقیده من تحلیل دقیقی‌ ارائه شد و منطقی‌ تصمیم گیری شد.
۷۹۵۴۵ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : مارال سعید

عنوان : استعفا
آقای خلیق در کامنت قبلی ام بابت ناتوانی تان در هدایت سازمان اکثریت، خواستار استعفای شما گشتم. دوستان در اخبارروز به هر دلیلی آنرا ندید گرفتن یا حذف کردند. اما چه باک! من همچون روباه مکار یاد نگرفته ام ریاکارانه از سر و دم و صدای کسی تعریف کنم. مجدداً درخواست می کنم: لطفا ً اگر نمی توانید انسجام لازم را در سازمان اکثریت جاری کنید، بیش از این با مدیریت خود بر سر در گمی هواداران نیفزائید.
۷۹۵٣۶ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : هوشنگ فرخجسته

عنوان : انتخابات رکنی از دموکراسی نیابتی /وکالتی
جناب ناد نادری ناراحت نباشید . فردا هم انتخابات مثل ۱۳۹۲ با مشارکت بیشتر و کمتر برگزار میشود. اما تا زمانیکه حکومت اسلامی حق شهروندی تمام مردم را بدون قید و شرط برای کاندید شدن و انتخاب شدن رعایت نکند داستان "انتخاب " بد و بد تر بین نیروهای مشروعه خواه ادامه پیدا خواهدکرد. طرفه آنکه حتی بخودشان هم رحم نمی کنند. .. حتی از آیت الله میلانی تا آیت الله طالقانی و از آیت الله منتظری تا رفسنجانی ، از بنی صدر تا میر حسین موسوی و از یهزاد نبوی تا زید آبادی و.و.و. با تمام خدماتشان برای حکومت اسلامی مورد غضب "سلطان "وقت قرار گرفتند. وضع دگر اندیشان که احتیاج به بحث مجدد ندارد هزاران جان پاک پر پر شدند و میلیونها نفر داغدار.
درست این است که دگر اندیشان هم باید در تمام ارکان نماینده داشته باشند و نهاد ریاست "جمهوری" مستثنی نیست.
در ضمن سازمانهای و گروههای خارج از کشور بر اساس واقع بینی خود میزان هواداران خود را کم و زیاد تخمین میزنند ولی مشارکت های بالا و پائین بعداز دوم خرداد ۷۶ به ابتکار مردم و فعالان داخل کشور بوده است و رکود سال ۸۴ و "عروج" احمدی نژاد هم بخاطر اعتراض مردم به عملکرد صعیف اصلاح طلبان بود.
انگیزه های بالای مردم در سال ۸۸ و ۹۲ نیز بخاطر خزابکارهای احمدی نژاد بود وگرنه در ایران امکان فعالیت سیاسی دگر اندیشان وجود ندارد که چنین تاثیرات بزرگی داشته باشد. موفق باشید
۷۹۵۲۶ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : حمید

عنوان : مخاطبین کیانند؟
اگر مخاطبین شما آنهایی هستند که بطور همیشگی رای نمیدهند که این بیانیه بیمورد است. اگر آنهایی هستند که قصد رای دادن به رییسی را دارند که با این بیانیه عزمشان راسخ تر میشود. در واقع شما به آنها که احتمالا قصد رای دادن به روحانی را دارند میگو یید به او رای ندهید.
۷۹۵۲٣ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

نظرات قدیمی تر

 
چاپ کن

نظرات (۱۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست