یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نه به انتخابات ضددموکراتیک!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : مسافر ایران

عنوان : تحریم، تحریم است
سیه روی باشند آنانی که با عریضه نویسی ها موجب تحریمها شدند و آرزوی ایجاد وضعیت جنایتبار سوریه و عراق را برای ایران در سر میپرورانند. بجای آستین ببالا زدن و بکار انداختن قوه ادراک و قدرت بازو برای کار و سازندگی و یاری رساندن بمردم، نق زدن راحت ترین کار عده ائی در آنسوی مرزهای ایران است. آهای مردمانیکه در آنسوی آبها راحت لمیده اید اگر نمی توانید کمک یاری برسانید، سربار ما هم نشوید!
۷۹۵۹۴ - تاریخ انتشار : ٣۰ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : محمد امین محمدپور

عنوان : تشکر از سایت اخبار روز
با تشکر از جناب تابان و سایت اخبار روز. جان فدای قدم نادره مردانی باد / که کم و بیش نگشتند به هر بیش و کمی
۷۹۵۹۰ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : مازیار آزادمنش

عنوان : تبلیغ تحریم کم خرجترین شیوه «مبارزاتی»
چپ ناقض الخلقه بهمراه با راست سنتی وابسته فسیل گشته ایران تا انقلاب دیکتاتوری پرولتاریا و یا انقلاب مهدی همه نوع شرکت در انتخابات را در ایران تحریم میکنند و چه راحت است مبارزه برای ازادی و عدالت اجتماعی با حربه تحریم!
۷۹۵۷۵ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : ضد حکومت

عنوان : تحریم تحریم تحریم
صریحا اعلام میکنیم که تا انقلاب مهدی ما در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کنیم. والسلام.
۷۹۵۶۵ - تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : کمال حسینی

عنوان : حرف مرد یکی است
۱- اینکه رقابت ها در درون نظام واقعی است و بر سرنوشت کشور اثر می گذارد آنقدر آشکار است که نیازی به تکرار چند باره آنها در اینجا وجود ندارد , احمدی نژاد و آنچه بر سر کشور آورد تنها یک نمونه است .
۲-در فارسی مثلی داریم که میگوید "دیگی که برای من نجوشد همان بهتر که سر سگ در آ ن بجوشد " ...نویسنده این متن هم می گوید مخالفان در این انتخابات شرکت ندارند , به عبارتی دیگر از این دیگ چیزی نصیب ما نمیشود .
۳-از نظر نویسنده اخبار روز جمله "جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است " همچون کلام خدا و از آیات آسمانی می باشد , شرکت در این انتخابات کفر است و کلام خدا را زیر سوال خواهد برد .
۴-بخشی از مخالفان ۲ آتشه حکومت همچون عربستان سعودی و اسرائیل برای پیروزی رئیسی ثانیه شماری می کنند و می دانند با پیروزی او شرایط برای تسویه حساب کردن با جمهوری اسلامی مناسب تر خواهد شد , بخش دیگری همچون نویسندگان اخبار رور هنوز سیاست ثابتی ندارند و در نوسان هستند , تعجب آور نخواهد بود اگر برخی از این دوستان هم بدشان نیاید که رئیسی پیروز شود که در آنصورت به همه ثابت خواهد شد که نباید در کلام خدا که همانا "نظام اصلاح ناپذیر است " شک و تردیدی به خود راه دهند .
۷۹۵٣۵ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : کیا

عنوان : کشور دیگری می‌سازیم!
در کهنه است و از پاشنه برون ، لق لقش
گوش آزار،
همه با هم ،در دیگری می‌سازیم!

پنجره کوچک است و تیره و تار
چشم آزار،
همه با هم ,پنجره دیگری می‌سازیم!

خانه از زلزله‌ خم بر کمر برداشت
جان آزار
همه با هم ، خانه دیگری می‌سازیم

شهر شلوغ است و پر گرد و غبار
نفس آزار
همه با هم .شهر دیگری می‌سازیم

حاکمان جانی و مفسدند
دل‌ آزار
همه با هم, کشور دیگری می‌سازیم!
۷۹۵۲۹ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : خواننده

عنوان : تا کی تقدم ذهن بر عین
چقدر کار شما راحت است. هر دوسال یک بار که موردی برای انتخابات مطرح می شود همین نظرات را اعلام می کنید. اگر سیاست این است که یک بار برای همیشه یک نظری بدهیم و برویم پی کارمان که راحت ترین کار همین سیاسی بودن است. آیا شما ذره ای با فضای داخل کشور آشنا هستید. پس کی می خواهید به مسائل واقعی نگاه کنید و ذهنیات خودتان را مقدم بر عین نشمرید. این درد را به کجا ببریم؟
۷۹۵۱٨ - تاریخ انتشار : ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶       

    از : بازرگان

عنوان : انتخابات
کیست که نداند انتخابات در جمهوری اسلامی با هیچکدام از موازین شناخته شده و تاکنونی دمکراسی همخوانی ندارد. کیست که نداند زنان، دگراندیشان و اقلیتهای قومی، دینی، مذهبی در نظام ج.ا.ا. دارای کمترین حقوقند. کیست که نداند گردانندگان نظام ج.ا.ا.با تفکر قرون وسطائی خود "آزادی" را "بفرموده" می فهمند.
پس تا اینجای کار آنچه بیانیه نویس "اخبار روز" گفته است صحیح است.
و باز صحیح است که: ما راه تغییرات دموکراتیک و پایان دادن به جهنمی که جمهوری اسلامی برای کارگران و معلمان و زحمتکشان، زنان و جوانان و آزادی خواهان ایران به وجود آورده است را، دخالت فعالانه و آزادانه مردم در سرنوشت خود از طریق برگزاری یک انتخابات آزاد می دانیم.
اما آیا تا آن زمان که بتوان دخالت فعال داشت و انتخابات یک انتخابات آزاد باشد، باید بر انتخابات در ج.ا.ا. خط بطلان کشید؟ یا به هر انتخاباتی بایست همچون یک پروژه نگریست و شرکت یا عدم شرکت در آنرا بعنوان تاکتیکی در جهت استراتژی "تغییرات دمکراتیک و پایان دادن به جهنم ج.ا.ا." دانست؟
اگر جمله ی اول این بیانیه "ویژگی انتخابات پیش روی نظام اسلامی نه رویارویی روحانی با رئیسی، بلکه مانند همه ی انتخابات دیگر در جمهوری اسلامی خصلت ضددموکراتیک شدید آن و حذف همه ی مخالفان از رقابت بر سر تعیین رئیس جمهور است." را راهبرد انتخاباتی (با تغییر نامها) بگیریم، آیا برایمان کاری جز بایکوت انتخابات در ج.ا.ا. باقی می ماند؟ و اگر چنین است که ما تکلیفمان را یکبار برای همیشه با انتخابات در ج.ا.ا. روشن کرده ایم پس چه نیاز است که در هر انتخاباتی باز بیائیم بیانیه انتخاباتی صادر کنیم؟
۷۹۴۹۲ - تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (٨)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست