یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

علی کریمی در قصه کی روش و بهای رفتن به جام جهانی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : کرد سنندجی

عنوان : آقای آرمان
دوست گرامی آقای
آرمان نیاکان
یکی از اصول رایج در آزادی بیان ارائه نظرات موافق و مخالف و احترام به آن است که به تنویر افکار کمک می کند. اجازه بدهید مواردی را با هم مرور کنیم:
۱.اخبار روز صفحه ورزشی ندارد بلکه-ستون -ورزشی دارد.
۲.در احترام به برابری زن و مرد ابتدا خانم و بعد آقا نوشته می شود و خطاب می کنند. تازه گیها در تعدادی از پروازهای بین المللی این تمایز را هم حذف کرده اند! من نمی گویم شما هم مثل جمهوری اسلامی فکر می کنید و این باور هست که شاید هم موقع نوشتن توجهی به آن نکرده اید ولی اگر کسی بخواهد بقول معروف دنبال نخود سیاه بگردد بخوبی می تواند آن را پیدا و کشت و تکثیر کند!
۳. علی کریمی مطلبی را منتشر کرده و صدها سایت و خبرگزاری آن را در سطح وسیعی منتشر کرده اند و سایت اخبار روز هم یکی از جمله این منابع است.
۴. در جامعه ای که آزادی بیان وجود دارد هر کسی و هر فردی می تواند هر آن چه را (توهین و اتهام و دروغ نباشد) را می خواهد بیان و نشر کند. این آزادی بیان در مواردی شدت و ضعف دارد گاهی روی یک موضوع مهم طرح نظر و انتقاد و دفاع طولانی و بدفعات صورت می گیرد و گاهی خیلی سریع انجام و ادامه آن ضرورتی ندارد.
۵.منابع خبری در جهان متعدد و با قطب بندی و جانبداریهای ی سیاسی و طیف های فکری فعالیت می کنند و جهان خبری بیشتر خروجی های خود را از طریق این منابع خبری ارائه می کنند. ذکر این نکته ضروری است با این که ستون ورزشی اخبار روز محدود است اما تولید یکی از اصول کاری این ستون است و در سایر بخشهای سایت هم این اصل روشن و نمایان است.
۶. اما پایان قصه از داستانهای کارلوس کیروش بعد از بازی با قطر چنین است: ایران یکی از بهترین بازیهای خود را انجام داد و این را در تیتری که انتخاب کردیم منعکس است و پیروزی دلچسبی بود. این برد جذاب موجب می شود تا سمت وسوی اخراج کادر فنی از کانال رودروئی و بقول معروف افشاگری به سمت و سوی سکوت و یا تائید تصمیم کیروش منجر شود. در جامعه ای که دموکراسی یا نیست و یا پایه های آن ضعیف است قصه ها زود به پایان می رسند.
۷. راستی اگر شما در باره ”جریان حمله فیزیکی اخیر مربی مورد علاقه شما- مایلی کهن و غش کردن - چی بود ”خبری دارید لطف کنید در صورت امکان برای ما هم بنویسید!
شاد باشی و منصف
کرد سنندجی
۷٨۶۶۹ - تاریخ انتشار : ۴ فروردين ۱٣۹۶       

    از : ارمان نیاکان

عنوان : منتظر بقیه قصه هستیم!
صفحه "اخبار ورزشی" مینویسد شاید اگر وقت اش باشد بتوان خواندن بقیه این قصه [کیروش] را بعد از بازی با قطر ادامه داد که به کجای داستان ختم خواهد شد!

آقا و یا خانم رضایی،
من هم مدتهاست که امیدم را از صفحه ورزشی اخبار روز از دست داده ام.، محلی شده است برای حمله به تیم ملی و کیروش و نشر حملات امثال مایلی کهن و خبر گزاریهای فارس و ایرنا و ایسنا ! خدا را شکر اینبار به ورزشکار محبوبی نظیر علی کریمی استناد شده است.

راستی یک سوال از مسئول صفحه ورزشی اخبار روز: جریان حمله فیزیکی اخیر مربی مورد علاقه شما- مایلی کهن و غش کردن - چی بود؟ خبری در این مورد انتشار ندادید!
۷٨۶۵٨ - تاریخ انتشار : ٣ فروردين ۱٣۹۶       

    از : کرد سنندجی

عنوان : دوست گرامی
دوست گرامی خانم یا آقای رضائی !
۱.عکس چه گوارا را علی کریمی در اینستا گرام خود استفاده کرده است و ربطی به ما ندارد.
۲. کجای این مطلب بر علیه تیم ملی است؟!
۳. وقتی علی کریمی که در بطن وقایع و رویدادهای فوتبال ملی ایران طی دو دهه اخیر بوده مطالبی را بیان می کند دارای اهمیت است بدین خاطر بود که مطالب وی و از جمله همین مطلبی که ما منتشر کرده ایم در سایت های و خبرگزاریهای داخلی در سطح وسیعی منتشر شده و اگر به کامنت های این سایت ها و خبرگزاریها مراجعه شود هموطنان ما با اکثریت مطلقی بر حرفهای علی کریمی صحه گذاشته اند!
۴.یک واقعیت وجود دارد. یعنی کارلوس کی روش به هر دلیلی کادر فنی ایرانی تیم ملی را اخراج کرده است. آیا کسی باید در این باره مطلبی ننویسد و حرفی نزند؟! آیا عمل وی از مصادیق توهین به این افراد ایرانی نیست!؟
۵. اگر چنین واقعه ای در کشوری مثل آلمان یا حتی در یکی از کشورهای عربی و یا آفریقائی اتفاق می افتاد تردید نکنید نه فقط سرمربی از کار برکنار می شد بلکه رئیس فدراسیون فوتبال نیز صندلی اش را ترک می کرد!
۶. شما از جمله نوشته اید که: عکس چگوارا و نقل قولی که هیچ ربطی به دعوای کنونی در تیم ملی ندارد و....؟ آیا چون امروز آقای کریمی بدلایلی که باید بر شما هم معلوم باشد با تیم ملی و مربی اش در افتاده، باید مرجع شما شود؟
قربانتان گردیم وقتی در تیم ملی –دعوا- وجود دارد باید به آن پرداخت نه این که بی تفاوت آن بود. ما اخبارمان را از منابع و مراجع موثق و متعدد دریافت می کنیم . در حالی که در اینجا ما مطلبی را در باره این دعوا که شما به آن اعتقاد دارید ننوشته ایم!
۷.شاد باشی و منطق را بر احساس ترجیح دهید.
کرد سنندجی
۷٨۶٣۰ - تاریخ انتشار : ۱ فروردين ۱٣۹۶       

    از : رضائی

عنوان : چرا با تیم ملی؟
نمیدانم این مطلب را چه کسی نوشته و آیا مسول صفحه ورزشی اخبار روز تغییر کرده یا نه؟ اما سیاست همانست و مخالفت غیر مسولانه با تیم ملی فوتبال ایران همان. بنظر میرسد که مسولین اخبار روز اینگونه میاندیشند که هر نوع موفقیت ایران و ایرانی در هر عرصه ای بنفع رژیم آخوند ها تمام میشود و باید با آن مخالفت کرد، چه اسکار فرهادی باشد و چه موفقیت تیم ملی . یعنی مسولین اخبار روز این را نمیدانند که یکنفر بهر دلیل و بویژه بدلیل ورزشکاری به معروفیت رسید بمعنی پیشرو بودن در همه زمینه ها از جمله دانش اجتماعی نیست؟ عکس چگوارا و نقل قولی که هیچ ربطی به دعوای کنونی در تیم ملی ندارد و....؟ آیا چون امروز آقای کریمی بدلایلی که باید بر شما هم معلوم باشد با تیم ملی و مربی اش در افتاده، باید مرجع شما شود؟ فط بدلیل اشتراک نظر در مخالفت با تیم ملی و مربی اش؟ سالهاست که این برخورد اخبار روز با تیم ملی فوتبال ایران و مربی اش ادامه دارد و واقعا قابل تاسف است.
۷٨۶۱۹ - تاریخ انتشار : ۱ فروردين ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست