یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی رویداد کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بن بست دستمزد در سیستم اقتصادی ایران

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : ایکاروس

عنوان : "بن بست دستمزد"!!!!!
"تنها راه حل مقابله با این فساد و نکبت فراگیر، خط فقر و دستمرد و بیکاری در گرو هماهنگی و همدلی تمامی جبهه کار و مردم تحت ستم و حقوق بگیران از هر قشر وگروه است تا صفوف خود را منظم تر کرده و برنامه های مشخصی برای مقابله با این وضعیت پر تلاطم بیاندیشند."
راه حل فوق تنها یک برنامه کلی برای برخورد با کل حاکمیت که مسئول تمامی این فقر و فلاکت است، می باشد و نه یک راه حل مشخص در کوران اعتراضات حقوق بگیران برای افزایش دستمزد. راه حلی که حقوق بگیران را از خواست مشخصشان در شرایط فعلی دور کرده و به یک برنامه کلی که قطعا" مورد نیاز است حواله میدهدو حقوق بگیران در شرایط فعلی باید بتوانند حقوق مناسب حتی در حد همان هزینه سبد خانوار اعلام شده را بدست آورند و اینکه اقتصاد در بن بست افزایش حقوق است و تولید از هم میپاشد چه می شود و چه نمیشود تنها ترفندهای حاکمیت برای فرار از افزایش مناسب دستمزد است. چگونه است که براحتی حقوق ها و پاداش های چند صد میلیون تومانی که بیش از کل مجموع دستمزدهای کارگران یک مجموعه است پرداخت میشود ولی فقط افزایش دستمزد کارگران (که برابر با نصف این پاداش ها و حقوق ها هم نمی باشد) است که بن بست اقتصادی و تولیدی ایجاد میکند؟. اگر ریخت و پاشهای خود را متوقف کنند آنقدر منابع مالی زیادی خواهند داشت که حتی افزایش مورد نظر کارگران هم هیچ خللی در کار ایجاد نخواهد کرد. پس باید با بسیج کارگران و حقوق بگیران بطور مشخص برای افزایش دستمزد مناسب در شرایط فعلی اقدام کرد.
۷٨۵٣۹ - تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست