یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چپ اروپا چه باید بکند؟

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : م حسین

عنوان : نظامی گرایی
متاسفانه نظامی گرایی به محور تعیین کننده ای در سیاست قدرت های جهانی و منطقه ای تبدیل شده و جمهوری اسلامی هم در این بین نه بیش از دیگران و نه کم تر از دیگران در تنور این آتش آفروزی ها می دمد.
کسانی از این سیاست ها سود می برند و کسانی بار هزینهٔ آن را بدوش می کشند. مبارزه جنگ و صلح بازتابی از مبارزه طبقاتی است. مبارزه زحمتکشان میهن و جهان علیه سرمایه های نظامی ست.
اگر بتوانیم آگاهی از سرمایه نظامی در کشور منطق و جهان و نحوهٔ عمل آن را برای مردم افشا کنیم، آن ها را ترغیب خواهیم کرد که در مقابل نظامی گری بایستند و به دام باورهای شبه ملی که انگار سپاه ما خوب است و تنها جیش الچنان آن هاست که بد است، نیفتند
آنچه بد است جنگ و نظامی گرایی ست و مشکل هم جهانی ست.
۷٨۴٣۷ - تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱٣۹۵       

    از : هپل هپلی

عنوان : شجاعت
در اینکه چپ ها شجاعت نداشته اند تردیدی نیست. ولی مقاله به دلایل این فقدان شجاعت نپرداخته است. مگر این همه پروفسور و دکتر و دانشمند تابحال کجای این بی شجاعتی بوده اند؟ و اساسا کجا بوده اند؟
۷٨۴۱۲ - تاریخ انتشار : ۱٣ اسفند ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست