یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با مرگ او مصلحت نظام نیز مُرد

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : امیر ایرانی

عنوان : کارناوال و چند صد هزار
وقتی همان مقدمه و یکی دو سطر را مطالعه می کنی متوجه می شوی که نویسنده در پی چه است:
آیا برخوردش با مسائل ناشی از اطلاع رسانی است یا بروز دادن کینه ایست به بعضی افراد یا حرکات اجتماعی است؟
ایشان دو آورده، دارد که نیاز به پرداختن است:
۱) کارناوال
۲) چند صد هزار نفر
ایشان پذیرفته است، جمع کثیری شرکت کرده اند اما از بکار بردن لفظ چندین میلیون طفره رفته است و حتی کینه ای تحرک اجتماعی که با حضور هوشمندانه ی مردم به نمایش در آمده به یک کارناول تشبیه کرده است. که باید گفت:
جدا از مسئله کینه ای و شخصی که این نوشتار نویس نسبت به بعضی افراد از خود نشان داده، می توان در مورد انتخاب «چند صد هزار و کارناوال» ایشان نکاتی را مطرح کرد. چرا ایشان از بکار بردن الفاظ دیگر طفره رفته است؟
اگر ایشان بپذیرد چند صد هزار نبوده ، چند میلیون بوده، همین پذیرش می تواند تمام ادعا های بعدیش که در نوشتارش آورده، رد کند. این پذیرش، یک سیلی متقابلی می شود که خودش به خودش می زند. و او متوجه می شود: این حرکت مردم، آنهم با حضور چند میلیون نشان از روش مبارزاتی آنان است که پیام خاصی هم در ان نهفته است. یک کارناوال نامیده آن می تواند نهایت کینه را نشان دهد که یک فرد می تواند از خود بروز دهد. که قطعاً یک شرمندگی تاریخی برای نام نهادن کارناوال برای نامنده خواهد آفرید.
۷۷٨۰۹ - تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱٣۹۵       

    از : حسین واقع بین

عنوان : واقع ببن
هاشمی,هاشمی,مرگ به نیرنگ تو خون جوانان ما می چکد از چنک تو
۷۷۷۹۱ - تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست