یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«مرد بدون سایه»

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : روزبه صالحی

عنوان : آری بعد از فوت هاشمی انتظار وقوع اتفاقی در سیاست ایران عبث است
آقای امیر چمنی در مطلب مرد بدون سایه می نویسد: " هاشمی پیش از آن که بمیرد، تمام شده بود." برآورد ایشان مبنی بر مرگ سیاسی او قبل از مرگ فیزیکی فرسنگ ها از واقعیت قاصله دارد. به گواه مستندات، هاشمی رفسنجانی تا آخرین لحظه در مجموعه ساختار مشغول فعالیت بود چنانچه ساعاتی قبل از فوت جلسه ریاست مجمع تشخیص را ترک کرد. پس او نقش خود را بنابه ماموریت محوله از سوی جمهوری اسلامی را انجام داد. بدین ترتیب بپذیرید که تحلیل شما از او که روز به روز از قدرت مرکزی دور می شد ذهنی بوده، باید تدقیق کنی ایشان لحظه ای از خدمت به حاکمیت غیردمکراتیک حمهوری اسلامی غفلت نمی کرد.
نوشته اید:" غرور سرکش‌اش مانع از بازگشت‌اش به زیرِ بیرقِ رهبری، و از طرفی میل به جاودانگی در قدرت و حضور در مناسبات و شهوتِ زعامت و بزرگی، چاره‌ای برایش نمی‌گذاشت جز ریش سفیدیِ قیم مآبانه‌‌ی اصلاحات‌چی‌ها و خیمه زدن در این اردوگاه." در این زمینه نیز پتانسیل ذهنیگری شما قابل مشاهده است. به گواه حضورش در مرکز قدرت یعنی مجمع تشخیص مصلحت نظام یا معادل افغانی لویه جرگه یا شبیه مجلس سنا بیشترین رابطه را با رهبری داشت. بررسی مقام های دولتی ایشان چه انتخابی و انتصابی نشان می دهد که وی خط تراز رهبری را حفظ می کرد و بر آن مداری ایجاد می کرد تا خوش بدرخشد. حال گفته های به جا مانده از وی مبنی بر دوستی ۵۹ ساله با رهبری، تحلیل شما را به چالش می کشاند. پس باید شناسه های وحدت سلبی اطلاق کردن هاشمی با حاکمیت از نظرگاه خشم و قهر را نشان دهید و به حاشیه رانده شدگی را ثابت کنید. منظور از نقد تحلیل شما این است تا شبهه ای ایجاد نکند و این فهم خلاف واقع را شکل دهد هاشمی رفسنجانی بیرون از دایره قدرت بوده است.
۷۷٨۰۴ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست