یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فرصت تاریخی کردها در شرق کردستان، بسترها و منازعات - پویا عزیزی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : کردستان

عنوان : جهت سازی های هویت ساز
اقای امیر ایرانی این جهت سازیها بی خود نیستند؛ این واژه ها هویت سازند منتها این هویت سازیها میتواند ساختگی و جعلی باشد .بعنوان مثال هویت ساختگی ملت ایران دهها سال است با اعدام و کشتار در جهت تثبیت و تحمیل این هویت ملی جعلی از طرف حکومتهای پی در پی در حال اجراست.کردها هم حق دارند هویت ملی خود را خود تعیین کنند.
بنابر این تعیین مرزهای جغرافیایی یک ملت تجزیه شده بخشی از شناخت از تاریخ این ملت باستانیست حتی اگرهنوز زیر دست ملتهای منطقه باشد.
۷۵۵۹۷ - تاریخ انتشار : ۱٨ مرداد ۱٣۹۵       

    از : علی زاده

عنوان : توهم ،تاریخ سازی
اتفاق جالب دراین نوشتار نام سمکو به عنوان یک مدعی احقاق حقووق است ولی با مراجعه به تاریخ و خاطرات ساکنین بومی منطقه اعم از ترکها وکردها او با استفاده از ضعف حکومت مرکزی ، وآشوبهای موجود اقدام به غارت وچپاول نمود وحتی به دلیل مذهب وی تحت حمایت حکومت عثمانی ها هم بود .
بهتر است بای تاریخ سازی دنبال اتفاقات عشیره ای و یا دله دزدهای معروف در تاریخ نرویم که تعدا بسیاری از این دله دزدها در سراسر ایران در آن تاریخ باج می گرفتند ودستگاهی به هم زده بودند .
نویسنده در نوشتار خود بی طف و بیغرض نبوده و نوشتار وی فاقد ارزش می باشد.
به امید بهروزی ملت ایران
۷۵۵۹۶ - تاریخ انتشار : ۱٨ مرداد ۱٣۹۵       

    از : امیر ایرانی

عنوان : جهت سازی های بی خود
ما ایرانیان قوم عجیبی هستیم گاهی وقت ها چیزی یا چیز هایی که نیستند را بزور هست می کنیم و حتی برای مدتی طولانی خودمان را با آنها گول می زنیم. وقتی عنوان نوشتار را مطالعه می کنیم می بینیم آورده شده:« شرق کردستان» . با توجه به سابقه ذهنی در مورد کشورها وقتی به عنوانی به نام شرق کردستان برخورد می کنی، دچار این حالت می شوی چقدر اطلاعات جغرافیای امان ضعیف شده است برای یافتن آگاهی لازم، چاره ای نمی بینی که به انواع و اقسام اطلس ها و نقشه های جغرافیایی مراجعه کنی و ببینی این کشور کردستان کجا بوده وهست که ما خبر نداشته ایم! که حالا شرقی هم پیدا کرده است! باید گفت: این جوگیرشدن گاهی وقت ها کار دست بعضی از نوشتار نویسان می دهد و تابع یک مد شدن کودکانه می شوند! این شرق و غرب سازی ها برای چیزی که وجود خارجی ندارد می تواند؛ هم فریبنده باشد و هم مخرب پس هوشیاری بیشتری طلبیده می شود.
۷۵۵٣۵ - تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱٣۹۵       

    از : آسو رضایی

عنوان : افشای رابطه پ ک ک و ایران
کسانی که از نزدیک جنگ سروآباد در استان کردستان را مشاهده کردند به نتایجی دست یافتند:
اول: جمهوری اسلامی چقدر به پیشمرگه های حزب دمکرات کردستان ایران حساس است که این همه نیرو را در آنجاجمع کرد و یک کوه تمام را آتش زد.
دوم: رژیم هیچگاه به گریلاهای پژاک یا پ ک ک حساس نیست، چون اتفاقا این منطقه درگیری محل عبور گریلاهای پژاک است که رژیم هیچ واکنشی به حضور آنها ندارد.
سوم؛ رژیم پژاک را بسیار به حزب دمکرات ترجیح می دهد، چون خیلی راحت آن را از طریق پ ک ک کنترل می کند.
۷۵۵۰۵ - تاریخ انتشار : ۱٣ مرداد ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست