یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بنیادگرایی یهودی، کپی سلفی گری عربی - اردشیر زارعی قنواتی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : اردشیر زارعی قنواتی

عنوان : بنیادگرایی مذموم است چه اسلامی چه یهودی
دوست گرامی جناب ر.س.ع.ا
از اینکه بار دیگر پاسخ به کامنت شما با تاخیر انجام شد دو دلیل دارد. اول اینکه وضعیت نت در ایران خارج از اراده بنده است و بعضی وقت ها به میل ما خواسته را اجابت نمی کند. دوم از بخت بد این بار درست درحین نوشتن پاسخ شما لپ تاب بنده دچار مشکل شد و برای همیشه از دور خارج شد و تا ترتیب دادن یک کامپیوتر میزی نیز چند روزی زمان برد. بحث بنیادگرایی فارغ از اینکه کجا و توسط کدام گروه چه اتفاقی افتاده است یک بحث پایه یی می باشد که ذات موضوع و تاریخ تحولات اجتماعی در این حوزه را شامل می شود. اینکه بنیادگرایی یهودی در طی هزاره ها توانسته است موجودیت و بقای یهودیت را پاسداری کند متاسفانه همان بدبختی تاریخی است که گریبان آنان و تفکرات مشابه را گرفته است. فورماسیون یک تفکر وقتی که بر مبنای بنیادگرایی استوار شود در ذات خود منشا خطر و هراس است. مقایسه تجریدی بین بنیادگرایی یهودی با اسلامی چندان درست نیست چرا که فقط شکل قضیه را پوشش می دهد و به کیفیت کاری ندارد. تا همین جای کار نیز همان ۱۰ درصد بنیادگرای یهودی در حد توان خود توانسته اند بنیاد جامعه اسرائیلی را تحت تاثیر منفی و ویرانگر خود قرار دهند. این امر تا جایی بازتاب داشته که در طی هفته های اخیر بسیاری از طبقات، گروه ها و شخصیت های سیاسی - اجتماعی این کشور نسبت به آن عکس العمل نشان داده اند. در ضمن تا قبل از دهه ۱۹۷۰ بنیادگرایی اسلامی نیز تقریبا در حاشیه تحولات سیاسی - اجتماعی در جوامع مسلمان قرار داشت و هنوز شولاپوشان و ریشوهای عرب دست به نبرد مسلحانه آن چنان که امروز مرسوم است نزده بودند. اینکه بنیادگرایی اسلامی در آن مقطع کم بها داده شد و در طی دوران جنگ توسط غرب علیه شوروی در افغانستان به کار گرفته شد منجر به نتیجه یی گردید که امروز شاهد هستیم. بنیادگرایی یهودی نیز اگر همین امروز که دوران رشد خود را طی می کند زیر ضرب قرار نگیرد مطمئن باشید که فردا خیلی دیر است. در ضمن بنده ضمن تشکر از شوخ طبع عزیز هیچگاه از نظر مخالف حتی اگر به یک رویه تبدیل شود نیز ناراحت نمی شوم و استقبال هم می کنم. با سپاس
۴٣۰۱٣ - تاریخ انتشار : ٣ بهمن ۱٣۹۰       

    از : ر.س.ع ا

عنوان : در پاسخ به آقای" شوخ طبع" عزیز
آقای شوخ طبع جان ایراد نخستت خیلی بامزه بود و کلی با همسرم به اشاره شما خندیدیم راست میگی اسم مستعار درازی انتخاب کردم میخواستم تو این دنیای شلوغ پلوغ با بقیه اشتباه گرفته نشم و در مورد سوال دومت که آیا با این آقای قنواتی بنده خدا دشمنی دارم نه با با چه دشمنی اتفاقا ایشان را مرد بسیار بسیار محترمی میدانم که به نظر مخالف احترام میگذاره و پاسخ آدم را میده و چون ما ملت بد بخت عادت نداریم کسی جدیمان بگیره ذوق زده شدم و هر بار که ایشان مقاله مینویسه تحریک میشم که یک چیزی در جوابش بنویسم که ایشان هم در جوابم یک چیزی بنویسه متوجه که هستی .دیونه گی یه رقم دو رقم که نیس .
همینجا از آقای قنواتی گرامی هم بخاطر پاسخهیشان تشکر میکنم. گو اینکه هنوز پاسخ این کامنت را نداده اند
۴۲٨۷۷ - تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱٣۹۰       

    از : شوخ طبع

عنوان : رس ع ا
آدم اسم مستعار هم اگه انتخاب می کنه لااقل یا باید معنی داشته باشه یا کوتاه باشه. خدا را شکر سازمان سیا هم این روزها علنی و با آگهی رسمی جاسوس استخدام می کند.
ولی دوست عزیز شما اگریک کینه قبیله ای با این آقای قنواتی دارید که اینجور دوست داری هرچه می نویسد ایراد بگیری، یک کم شعور هم واسه خواننده قائل شوید.
فکر نفرمایید که همه خوانندگان از روی تنبلی فقط کامنت ها را می خوانند.
۴۲٨۶۵ - تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱٣۹۰       

    از : ر.س.ع. ا

عنوان : از کرامات شیخ ما اینست ... ............ شیره را خورد و گفت شیرین است
آقای قنواتی تاریخ بنیادگرائی یهودیت خیلی طولانی تر از آن است که شما موفق به کشف آن شده اید اساسا بنیادگرائی یهودیت علت دوام و قوام یهودیت در طول تاریخ بوده بی حضور این بنیادگرائی در طوفانهای تاریخی که مردم یهود از پشت سر گذرانیدن چیزی از آنها باقی نمیماند و اگر نیک بنگرید تشکیل دولت یهود نیز مدیون حضور همین این بنیاد گرائی است و با این پیش زمینه است که بیرون کشیدن دولتی مبتنی بر قوانین سکولار دستاورد پر ارج روشنفکران یهودی به حساب می آید و به رشد و کمال رسانیدن جامعه تا آنجا که فقط ده درصد از کل جامعه نسبت به گرایشات افراطی تمایل نشان دهد شاید از بزرگترین افتخارات روشنفکران یهودی میباشد . عنوان فرمودید این ده درصد افراطی در تعیین خطوط سیاسی جامعه نقش دارند بنظر جنابعالی چیکار باید کرد؟با رد صلاحیت از طرف شورای نگهبان موافق هستید ؟
آقای قنواتی بدونه آنکه قصد دفاع و توجیه افراطیون یهودی در بین باشد باید عرض کنم که بر خلاف ادعای شما نسبتی میان بنیاد گرائی امروزی یهودی و بنیاد گرائی فعلی اسلامی در بین نیست و شباهت ظاهری این دو شما را به اشتباه انداخته.
۴۲٨۴٣ - تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱٣۹۰       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست