یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام جهانی بانوان؛ حواشی آن
صعود آرژانتین و کلمبیا، برد مراکش و سنگال، مسافرکشی ملی!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٣ تير ۱٣۹٨ -  ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹تیم ملی فوتبال آرژانتین در آخرین بازی گروهی‌اش توانست قطر را شکست دهد و با توجه به پیروزی کلمبیا برابر پاراگوئه به عنوان تیم دوم به مرحله یک‌چهارم نهایی کوپاآمه‌ریکا ۲۰۱۹ صعود کند.
دیدارهای سوم گروه B کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل یکشنبه‌شب به طور همزمان برگزار شد و آرژانتین توانست در جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها قرار بگیرد.
به گزارش ایسنا، در مهم‌ترین بازی آرژانتین برابر قطر قرار گرفت و با دو گل حریف آسیایی‌اش را شکست داد. شاگردان لیونل اسکالونی با این پیروزی به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند.
آلبی‌سلسته که برای صعود به پیروزی نیاز داشت از ابتدا توپ و میانه میدان را در اختیار گرفت. نخستین فرصت بازی را لیونل مسی از دست داد. ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد لائوتارو مارتینس یک موقعیت را از دست داد. با این حال مهاجم آرژانتینی چند لحظه بعد از اشتباه مدافع قطر بهترین استفاده را برد و گل نخست بازی را در دقیقه چهار به ثمر رساند. برتری آرژانتین ادامه داشت و اوتامندی ضربه سرش با اختلاف به بیرون رفت. در ادامه سرخیو آگوئرو با پاس مسی در یک موقعیت خوب قرار گرفت اما در عین ناباوری ضربه‌اش را به بیرون زد.
قطر در حمله‌های خود خطرناک بود و به راحتی می‌توانست از دفاع ضعیف آرژانتین عبور کند. پدرو میگل بهترین فرصت این تیم را از دست داد و ضربه‌اش به بیرون رفت. در دقیقه ۳۹ دروازه‌بان قطر در محوطه جریمه اشتباه کرد اما این بار شاگردان لیونل اسکالونی از آن بهره نبردند و بازیکنان قطر توپ را از محوطه جریمه دور کردند. تیم آسیایی در دقایق پایانی بازی بهتری به نمایش گذاشت و می‌توانست بازی را به تساوی برساند. ضربه آزاد بسام الراوی به تیرک برخورد کرد تا نیمه اول با پیروزی آلبی سلسته به پایان برسد.
در نیمه دوم هر دو تیم به دنبال گلزنی بودند اما موقعیت‌های خطرناکی ایجاد نکردند. اولین تعویض بازی انجام شد و آکونیا به جای لو سلسو به میدان رفت. پس از این تغییر آرژانتین برای دقایقی قطر را تحت فشار قرار داد و سه کرنر پیاپی زد اما درخشش دروازه‌بان قطر و دفع توپ‌های مدافع‌های این تیم اجازه نداد بازی ۲ بر صفر شود. آلبی سلسته همچنان توپ را در اختیار داشت و باز هم آگوئرو در گلزنی ناکام ماند. در ادامه مسی در محوطه جریمه ضربه‌اش را به آسمان زد. در مقابل اکرم عفیف می‌توانست دروازه آرژانتین را باز کند اما با بی‌دقتی به توپ ضربه زد. در دقیقه ۷۶ پائولو دیبالا به جای مارتینس به میدان رفت. حرکت زیبای آگوئرو که با پاس دیبالا شروع شد باعث شد آرژانتین به گل دوم دست پیدا کند. مهاجم منچسترسیتی به زیبایی دروازه قطر را در دقیقه ۸۲ باز کرد. در نهایت آلبی سلسته توانست با چهار امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کند. حریف این تیم در مرحله بعد ونزوئلا خواهد بود.

در دیگر بازی کلمبیا برابر پاراگوئه قرار گرفت و توانست با یک گل حریفش را شکست دهد. تک گل تیم کارلوس کی‌روش را گوستاوو کوئیار در دقیقه ۳۱ به ثمر رساند. کلمبیا در نیمه دوم هم توسط لوئیس دیاس گلزنی کرد اما داور به کمک VAR این گل را مردود اعلام کرد.
کلمبیا با ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین به یک چهارم نهایی صعود کرد و هنوز حریفش در این مرحله مشخص نشده است.

ادامه روزهای جذاب جام جهانی بانوان
صعود انگلیسی‌ها در شب حذف سلسائو

شب دوم از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی بانوان با دو دیدار سپری شد.
در نخستین بازی شب گذشته دقیقه تیمهای ملی انگلستان و کامرون برای اولین بار در تاریخ بازی های ملی هر دو کشور به مصاف هم رفتند.
سه شیرها که در سه بازی اخیر خود در دو بازی برابر اسکاتلند و ژاپن ، در دقایق ۱۴ و ۱۵ موفق به گلزنی شده بودند، در این بازی هم توسط استفان هوگتن کاپیتان باسابقه خود ، در دقیقه ۱۴ و روی اشتباه مسلم داوری صاحب اولین گل شدند.
هر چند دمای هوا در ورزشگاه استادو هاینات به دفعات افزایش پیدا کرد، اما شاگردان فیل نویل با خونسردی تمام به بازی ادامه دادند و با گل وایت در دقایق اضافی نیمه اول و به کمک وار، با دو گل کامرونی ها را به سمت رختکن بدرقه نمودند.
در نیمه دوم بازی و در دقیقه ۵۸، گرینوود سومین گل انگلستان را به طور دروازه کامرون نشاند تا رکورد جدید شیرزنها و برد پنج بازی متوالی در جامهای جهانی به نام آنها ثبت شود.
با حضور ژیل اسکات اسطوره و بازیکن کهنه کار تیم ملی انگلستان در این مسابقه، او رکورد تعداد حضور در رقابتهای معتبر جهانی را که در اختیار پیتر شیلتون بازیکن افسانه ای انگلستان بود، شکست
بدین ترتیب و در دور یک چهارم نهایی روز پنج شنبه، انگلیس به مصاف تیم ملی نروژ خواهد رفت.

و اما در دیگر مسابقه دیشب ، میزبان جام جهانی ۲۰۱۹ در برابر دیدگان تماشاگران پر تعداد خود به مصاف تیم ملی برزیل رفت.
در این بازی سخت و جذاب و به زعم کارشناسان جام، فوتبال واقعی، آبی ها که گل اولشان توسط وار آفساید اعلام شده بود، در دقیقه ۵۲ با ضربه گائوین به گل اول رسیدند و یک بر صفر پیش افتادند.
اما سلسائو با بازیکنان سریع و تکنیکی خود ظرف یازده دقیقه با گل مشکوک به آفساید تایسا، بازی را به تساوی کشاندند تا در انتهای نود دقیقه، کار به وقتهای اضافی کشیده شود.
در نهایت و در دقیقه ۱۰۷ این بازی آماندین هنری با لرزاندن تور دروازه سلسائو، حذف دختران سامبا را رقم زد تا شاید جهان شاهد پایان کار نسل طلایی برزیل باشد و مارتا چهره درخشان این تیم با ثبت رکورد جدید همه ادوار جام جهانی زنان و مردان، با دست خالی از جام به کشور خود بازگردد.
او در مصاحبه تاثربرانگیز خود در پایان بازی خطاب به دختران برزیل گفت: مارتا، کریستین و فورمیگا در جام جهانی بعدی نیستند. فوتبال زنان به شما بستگی دارد تا زنده بماند و برایش ارزش قائل شوند. اول این مسیر با سختی و گریه همراه است تا در پایان لبخند بزنید.
حال آبی ها باید منتظر نتیجه بازی دو تیم اسپانیا و آمریکا باشند تا حریف خود در دور بعد این رقابتها را شناسایی کنند.

حواشی عجیب جام جهانی بانوان؛
جنجال بزرگ در بازی انگلیس- کامرون؛ VAR نقش اول

مردود اعلام شدن گل تیم ملی کامرون برابر انگلیس با دخالت VAR باعث ایجاد جنجال بزرگی در جام جهانی بانوان شد.
به گزارش "ورزش سه"، در دیدار دو تیم انگلیس و کامرون در رقابت های جام جهانی بانوان اتفاق عجیبی رخ داد. انگلیس در اواخر نیمه اول به گل رسید و گرچه گل در ابتدا از سوی کمک داور آفساید تشخیص داده شده و مردود اعلام شد، اما بعد از بازبینی صحنه با VAR، گل سه شیرها که توسط آلن وایت و در شرایطی درست به ثمر رسیده شده بود در نهایت پذیرفته شده و این تصمیم سرآغاز جنجالی بزرگ شد.
بازیکنان کامرون که تصمیم داور را قبول نداشتند به شدت به وی اعتراض کرده و به کنار زمین رفتند و حتی اشک برخی از بازیکنان این تیم نیز جاری شد. در بین نیمه برای لحظاتی بازیکنان تیم ملی بانوان کامرون در زمین باقی ماندند و در تونل آنها مدعی شدند فیفا نژادپرست است و به همین دلیل گل بازیکنان انگلیس را سالم اعلام کرده است.
گابی لوگان، گزارشگر بی بی سی در این مورد گفت: "ما فقط از خبرنگار خود، جو کری در تونل شنیدیم که اشک های بازیکنان کامرون درآمده و آنها فیفا را به نژادپرستی متهم می کنند. قطعا ما نمی دانیم که بازیکنان کامرون حالا چه کاری انجام می دهند و یا اینکه آیا مسئولان این تیم با فیفا صحبت می کنند یا نه، اما امیدوارم کسی بتواند دلیل این تصمیم گیری را به آنها توضیح دهد، زیرا یک اتفاق بسیار ساده رخ داده است."
در آغاز نیمه دوم بازیکنان تیم ملی کامرون دیرتر از بازیکنان رقیب راهی میدان شدند و در چهره آنها عصبانیت پیدا بود. جالب اینجاست که کامرون در اوایل نیمه دوم به گل رسید اما گل آنها نیز توسط کمک داور آفساید اعلام شد تا تنش بین بازیکنان این تیم افزایش یابد.
در ادامه بازی های دور یک هشتم جام جهانی، امروز دوشنبه ، از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه و در ورزشگاه آگوسته دلائونه ریمس، تیم های ملی آمریکا و اسپانیا با هم دیدار می کنند.
در دیگر بازی امشب و از ساعت ۲۳:۳۰، پارک دو پرنس شهر پاریس میزبان دیدار تیمهای ملی کانادا و سوئد خواهد بود.

جام ملت‌های آفریقا
برتری مراکش و سنگال مقابل رقبا

مرحله گروهی جام ملت‌های آفریقا با برتری تیم‌های مدعی مراکش و سنگال مقابل رقبا پیگیری شد.
در چارچوب مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ دو دیدار برگزار شد که مراکش به مصاف نامیبیا و در دیگر بازی سنگال مقابل تانزانیا قرار گرفت.
مراکش با تک گل کیموین (گل به خودی) در دقیقه ٨۹ به برتری یک بر صفر دست یافت.سنگال هم در شب گلزنی بالده کیتا ۲٨ و دیاتا ۶۵ مقابل تانزانیا به برتری دست یافت.

از شایعه تا واقعیت خبر «اتوبوس تیم ملی در حال مسافرکشی در قزوین!»
حضور اتوبوس حامل تیم ملی در قزوین و انتشار تصویری در فضای مجازی موجب دست‌به‌دست شدن خبری مبنی بر مسافرکشی این اتوبوس در قزوین شد. آیا این خبر واقعیت دارد؟!
به گزارش ایسنا، دست‌به‌دست شدن تصویری در شبکه‌های اجتماعی از تردد اتوبوس ویژه حمل تیم‌های ملی در آزادراه قزوین به تهران، در نزدیکی پل دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان مسافرکشی با اتوبوس تیم ملی در قزوین موجب بازتاب گسترده آن در بین اقشار مختلف مردم و واکنش مسئولان ذی‌ربط شد.
این اتوبوس که وظیفه انتقال ملی‌پوشان فوتبال ایران را بر عهده دارد نه تنها برای تیم ملی بزرگ‌سالان که برای ایاب و ذهاب ملی‌پوشان تیم‌های ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مأموریت اخیر خود ملی‌پوشان زیر ۲۰ سال تیم فوتسال را در مسیر خود بعد از یک توقف در قزوین برای پیاده کردن دو سه ملی‌پوش به تهران رساند.
در راستای صحت‌وسقم ماجرای حضور این اتوبوس در قزوین، فدراسیون فوتبال ضمن تکذیب قاطعانه این خبر حق پیگیری قضایی از منتشرکنندگان این شایعه را محفوظ می‌داند.
امیرمهدی علوی مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون فوتبال ضمن کذب دانستن بحث مطرح شده پیرامون اینکه عده‌ای با اتوبوس تیم ملی مسافرکشی می‌کنند، گفت: اتوبوس تیم ملی هفته گشته برای انجام امروز تیم ملی فوتسال امید راهی تبریز شد و در تمامی مسابقات در کنار تیم بود. این اتوبوس و راننده‌اش به‌تمامی تیم‌های ملی سرویس می‌دهد و طبعاً بعد از پایان این بازی‌ها به تهران بازگشت. در مسیر برای اینکه ۲-٣ بازیکن را به شهرهایشان برساند به قزوین رفت و سپس بلافاصله به تهران برگشت. این اتوبوس از صبح امروز در مرکز ملی فوتبال قرار دارد.
سعید دقیقی عضو شورای شهر قزوین و مسئول پروژه‌های عمرانی و مشاور رئیس فدراسیون فوتبال نیز در صفحه شخصی خود در صفحه مجازی به این خبر واکنش نشان داد و ضمن رد این شایعه نوشت: «این اتوبوس برای اعزام تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال به تبریز مورد استفاده قرار گرفته بود، این تیم در راه برگشت به تهران سهند رضاپور بازیکن قزوینی این تیم را در قزوین پیاده کرد و بقیه بازیکنان را به تهران انتقال داده است، اصحاب رسانه اخبار درست مخابره کنند».


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست