یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام جهانی فوتبال زنان- فرانسه
برابری زنان و مردان آرژانتین؛ صعود کلمبیا؛ سفیر در مراسم معارفهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣۰ خرداد ۱٣۹٨ -  ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹تیم ملی فوتبال آرژانتین به لطف VAR توانست از شکست برابر پاراگوئه فرار کند و نخستین امتیازش را در کوپا آمه ریکا به دست آورد.
تیم ملی فوتبال آرژانتین بامداد پنجشنبه در هفته دوم مرحله گروهی کوپا آمه ریکا ۲۰۲۹ برزیل به مصاف پاراگوئه رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
آرژانتین بازی را خوب شروع کرد و در دقایق نخست می‌توانست به گل برسد اما مدافعان پاراگوئه مانع از پیشروی بیشتر بازیکنان آلبی سلسته شدند. سپس بارها بازی به خاطر خطاهای دو تیم متوقف شد. پاراگوئه در یک ضدحمله می‌توانست به گل برسد اما ضربه بازیکن این تیم بلوکه شد. در ادامه داور یک خطا پشت محوطه جریمه به نفع آرژانتین اعلام کرد و لیونل مسی این ضربه را زد اما روبرتو فرناندس به راحتی آن را مهار کرد.
در دقیقه ۳۷ پاراگوئه به گل دست یافت. مدافع‌های آلبی سلسته به راحتی اجازه دادند ریچارد سانچس به توپ ضربه بزند و دروازه شأن را باز کند. آرژانتین در ادامه نمایش ضعیف خود تنها یک فرصت گلزنی از طریق ضربه آزاد داشت که سانتر مسی را فرناندس به آسانی مهار کرد. در لحظات پایانی نیمه نخست پاراگوئه یک ضد حمله را آغاز کرد که آرمانی بازیکن حریف را با خطا متوقف کرد. داور تنها با کارت زرد دروازه بان آرژانتین را جریمه کرد. نیمه نخست با پیروزی پاراگوئه به پایان رسید.
در شروع نیمه دوم سرخیو آگوئرو به جای روبرتو پریرا به میدان رفت. در دقیقه ۵۰ بهترین موقعیت آرژانتین به وجود آمد. ضربه مارتینس به تیرک برخورد کرد و توپ برگشتی به مسی رسید که دروازه بان پاراگوئه آن را به کرنر فرستاد. داور پس از بازبینی صحنه متوجه شد توپ به دست مدافع پاراگوئه برخورد کرده است و یک پنالتی به نفع آرژانتین اعلام کرد. مسی توانست در دقیقه ۵۷ گل مساوی را به ثمر برساند. آلبی سلسته پس از گل به حمله‌های خود افزود اما در یک ضد حمله اوتامندی روی بازیکن حریف در محوطه جریمه خطا کرد تا داور یک پنالتی به نفع اروگوئه اعلام کند. درلیس گونسالس به توپ ضربه زد اما آرمانی توانست توپ را به کرنر بفرستد تا بازی همچنان یک بر یک باقی بماند. دوباره حمله‌های آرژانتین آغاز شد و لائوتارو مارتینس ضربه سرش به بیرون رفت. سپس آنخل دی ماریا جایگزین این بازیکن شد. بازی دوباره با خطاهای متعدد متوقف می‌شد و تیم‌ها نمی‌توانستند موقعیت سازی کنند. توپ و میانه میدان در اختیار آرژانتین بود و پاراگوئه به نظر می‌رسید به تساوی رضایت دارد. داور هفت دقیقه وقت اضافه گرفت. در این مدت نیز تلاش‌های آرژانتین بی‌نتیجه بود و این تیم تنها یک امتیاز بازی را به دست آورد.
در گروه B کلمبیا با ۶ امتیاز صدرنشین است و پاراگوئه با ۲ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. قطر با تفاضل گل بهتر در رتبه سوم جای دارد و آرژانتین با تک امتیاز در قعر جدول دیده می‌شود.

در آن سوی اقیانوس و در فرانسه در جریان جام جهانی فوتبال بانوان تیمهای آرژانتین و اسکاتلند نیز به تساوی ٣ بر ٣ رسیدند تا در یک شب تیمهای زنان و مردان آرژانتین گامهای برابری را در کسب نتیجه بردارند.

صعود کلمبیا به یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا
تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست قطر توانست به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل صعود کند.
به گزارش ایسنا، تیم ملی کلمبیا بامداد پنجشنبه در دومین دیدارش در کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل برابر قطر قرار گرفت و توانست با یک گل حریف آسیایی‌اش را شکست دهد.
کلمبیا از شروع بازی توپ و میانه میدان را در اختیار داشت و توانست خیلی زود به گل برسد. یری مینا دروازه قطر را در دقیقه ۵ باز کرد اما در این لحظه راجر در شرایط آفساید قرار داشت و به همین خاطر داور گل را مردود اعلام کرد. دقایقی بعد شاگردان کارلوس کی روش یک موقعیت خوب را از دست دادند. پس از این فرصت کلمبیا هرگز نتوانست به طور جدی دروازه قطر را تهدید کند. مالکیت توپ برای زردپوشان کلمبیا کافی نبود. از طرفی قطر هم نتوانست موقعیت گل ایجاد کند. در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
کلمبیا در شروع نیمه دوم یک تغییر را در ترکیب ایجاد کرد و سانتیاگو آریاس به جای جان مدینا به میدان رفت. در دقایق نخست ۴۵ دقیقه دوم داور خطای هند بازیکن قطر را در محوطه جریمه گرفت. با این حال داور پس از بازبینی تصاویر نظرش تغییر کرد و ضربه کرنر برای کلمبیا اعلام کرد. شاگردان کی روش برای دقایقی به شدت تیم حریف را تحت فشار قرار دادند که در یک موقعیت ضربه سر مینا با اختلاف کمی به بیرون رفت. در ادامه هر دو تیم یک فرصت خوب گلزنی را از دست دادند و دروازه بان های دو تیم توپ را مهار کردند. پس از ورود رادامل فالکائو به جای خوان کوادرادو، مارتینس یک ضربه به سمت دروازه قطر زد که سعد الشیب به خوبی آن را دفع کرد.
در یک درگیری که با خطای پدرو روی خامس رودریگس به وجود آمد داور بازیکن قطر را با کارت زرد جریمه کرد. همچنین به ماتئوس اوریبه به دلیل هل دادن بازیکن قطر کارت زرد نشان داد. کلمبیا همچنان توپ را در اختیار داشت اما نمی‌توانست از موقعیت‌هایش بهره ببرد. عملکرد خوب الشیب هم در این موضوع تأثیر گذار بود. بازی تأخیری قطری‌ها، شاگردان کی روش را عصبانی کرده بود. در نهایت کلمبیا به هدفش رسید و دووان ساپاتا با ضربه سر دروازه قطر را در دقیقه ۸۵ باز کرد. در ادامه قطر نتوانست نتیجه را جبران کند و شکست را پذیرفت.
کلمبیا با این پیروزی ۶ امتیازی شد و توانست صعودش را به عنوان نخستین تیم به مرحله یک چهارم نهایی قطعی کند.

بازگشت تاریخی آرژانتین در جام جهانی فوتبال زنان
تیم ملی فوتبال زنان آرژانتین با جبران شکست سه بر صفر یک رکورد تاریخی در جام جهانی به ثبت رساند.
پارک د پرنس بامداد پنج‌شنبه شاهد یک بازگشت تاریخی در جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه بود. در دیدار آرژانتین و اسکاتلند از هفته سوم مرحله گروهی هیجان به اوج خود رسید. در حالی که آلبی سلسته تا دقیقه ۶۹ با نتیجه ۳ بر صفر از حریف اروپایی‌اش عقب بود توانست نتیجه را در ۲۰ دقیقه جبران کند و شانس صعود به مرحله یک هشتم نهایی را داشته باشد.
اسکاتلند نیمه اول را با پیروزی یک بر صفر به نفع خود پایان داد و توانست در دقایق ۴۹ و ۶۹ دو بار دروازه آرژانتین را باز کند. به نظر می‌رسید همه چیز برای آلبی سلسته به پایان رسیده است اما گل میلاگروس مندس در دقیقه ۷۴ امیدها را در این تیم زنده کرد. تنها پنج دقیقه بعد لی الکساندر به اشتباه دروازه‌شان را باز کرد تا نتیجه ۳ بر ۲ به نفع اسکاتلند شود. داور چهار دقیقه وقت اضافه گرفت و در آخرین دقیقه یک پنالتی به نفع آرژانتین اعلام شد. فلورنسیا بونسگوندو این ضربه را به گل تبدیل کرد تا بازگشت تاریخی آلبی سلسته به ثبت برسد. هرگز تیمی در تاریخ جام جهانی بانوان نتوانسته بود شکست با اختلاف سه گل را جبران کند.
تیم ملی آرژانتین با این تساوی دو امتیازی شد و هنوز شانس صعود به دور بعد را دارد. اگر این اتفاق رخ دهد آلبی سلسته برای نخستین بار به مرحله حذفی جام جهانی صعود می‌کند. آرژانتین پیش از این با تساوی برابر ژاپن برای نخستین بار در جام جهانی امتیاز کسب کرد.

استراماچونی: مفتخرم که به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده‌ام
سفیر ایتالیا یکی از مهم ترین دلایل حضور من در این کشور است آندره‌آ استراماچونی سرمربی جدید آبی پوشان پایتخت در هتل آکادمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

مهمان نوازی ایرانی ها را تجربه کردم
استراماچونی در ابتدای مراسم معارفه گفت: شنیده بودم ایرانی ها مهمان نوازند و از دیروز این رو تجربه کردم. مفتخرم که به عنوان سرمربی استقلال با یک مسئولیت مهم اینجا هستم. سفیر ایتالیا یکی از مهمترین دلایلی هست که من اینجا هستم. ایشان از رابطه خوب ایران و ایتالیا گفت.

فوتبال ایران و ایتالیا متفاوت است
او در ادامه افزود: چالش ساده ای در پیش ندارم، فوتبال ما متفاوت است. میدانم که طرفداران از من انتظار فوتبال ایتالیایی دارند. از هواداران متشکرم به خاطر حمایت های زیاد و آنها یکی از دلایل حضور من در اینجا هستند.

سفیر ایتالیا در ایران: رابطه ایران و ایتالیا همواره از لحاظ فرهنگی بسیار نزدیک بوده است
یکی از بهترین مربیان ما در اینجا حضور دارد
سفیر ایتالیا در ایران به تمجید از آندره‌|آ استراماچونی سرمربی استقلال پرداخت.
به گزارش نود، سفیر کشور ایتالیا در ایران که در مراسم معارفه آندره‌آ استراماچونی حضور داشت گفت: از ریاست باشگاه و هواداران استقلال تشکر میکنم. در واقع رابطه ایران و ایتالیا همواره به خصوص از لحاظ فرهنگی بسیار نزدیک بوده است.
یکی از بهترین مربیان ما در اینجاست تا روابط فرهنگی ورزشی ایران را تحکیم ببخشد. استراماچونی با خودش فرهنگ و فوتبال ایتالیایی را به ایران آورده و امیدوارم در لیگ آینده ایران بسیار موفق باشد. او کار فوق العاده ای در پیش خواهد داشت او در اینتر و چندین باشگاه دیگر فعالیت داشته و امیدوارم در استقلال نیز موفق باشد. این یک همکاری دیگر بین ایران و ایتالیا است. من خونگرمی زیادی را از مردم ایران دیده ام.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست