یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آژاکس ۲ - تانتهام ۳
تانتهام و تفکرات مربی اش آژاکس را در خانه حذف کرد!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٨ ارديبهشت ۱٣۹٨ -  ٨ می ۲۰۱۹بخش ورزشی: دیشب پوچتینو مربی آرژانتینی تانتهام در آماده سازی و شکست آژاکس آمستردام که میزبان تیم انگلیسی بود نقش مهمی داشت. این مربی بعد از پایان نیمه اول که آژاکس با دو گل زده به رختکن رفته بود نیمه مربیان را از مربی آژاکس برد و در نیمه دوم با بازی خوانی عالی و از طرفی تاکتیک تهاجمی تیم اش را در وضعیت برتر میدان قرار داد و لوکاس برزیلی با سه گلی که وارد دروازه آژاکس کرد هت تریکی را انجام داد که در تاریخ فوتبال جهان همیشه مورد بحث خواهد بود.
تانتهام که در خانه خود و در بازی رفت یک بر صفر مغلوب آژاکس شده بود و کمتر کسی شانسی برای این تیم در بازی برگشت داشت بر فرضیه میهمانی و میزبانی خط بطلان کشید .
در این دیدار تیم هلندی شروعی توفانی داشت و در دقیقه پنج توسط دی لیخت به گل رسید. آژاکس در دقیقه ٣۵ این بار توسط زیاش به گل رسید تا نیمه نخست با دو گل به سود نماینده هلند به پایان برسد.
با شروع نیمه دوم این بار تاتنهام بود که عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و در دقیقه ۵۵ توسط لوکاس مورا به گل رسید.
مورا ستاره تاتنهام در این دیدار شد و تنها چهار دقیقه بعد گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا تاتنهام کاملا امیدوار به صعود شود.
در ادامه دو تیم موقعیت‌های زیادی را روی دروازه‌ها خلق کردند و همه منتظر سوت پایان بازی بودند اما تاتنهام در دقیقه ۹۵ توانست گل سوم را به ثمر رساند.
مورا برزیلی در آخرین دقیقه وقت‌های تلف شده گل سوم را برای تاتنهام به ثمر رساند تا این تیم برای نخستین بار در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند و حریف لیورپول شود.
تانتهام می تواند به برازندگی خود در کسب جام در برابر لیورپول افتخار کند. سطح کیفی این تیم در برابر آژاکس و این پیروزی به مراتب مهم تر و با کیفیت تر از برد لیورپول برابر بارسلونا بود. فینال این دوره که بین لیورپول و تانتهام در ۵ ژوئن در استادیوم اختصاصی آتلیتکو مادرید در شهر مادرید برگزار می شود یک فینال تمام انگلیسی است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست