یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۲ طلا و ۲ برنز در روز نخست
نفت در منطقه خطر، شکست آبی‌ها برابر پدیدهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ٨ ارديبهشت ۱٣۹٨ -  ۲٨ آوريل ۲۰۱۹بخش ورزشی: جانشین کی روش! وین فرد شفر مربی تیم استقلال تهران جای کی روش مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را گرفته و در کنار زمین با حرکات عجیب و غریب خود هم آرام و قرار ندارد و هم این که بازی و حرکات تاکتیکی تیم اش را بخوبی زیر نظر ندارد. تیم فوتبال استقلال که می‌توانست با برتری برابر پدیده به صدر جدول نزدیکتر شود و همچنان یکی از شانس‌های قهرمانی باشد، با توقف برابر این تیم عملا فرصت را به رقیب سنتی خود پرسپولیس و سپاهان داد تا یکی از این دو قهرمان شوند.

شرح این دیدار
بازی در حالی آغاز شد که تماشاگران صندلی‌های ورزشگاه را تکمیل کرده بودند تا شور و نشاط خاصی بر ورزشگاه حاکم شود. با این حال هنوز بازی شکل و شمایل جذابی به خود نگرفته بود که بهنام برزای با فرار از میان مدافعان استقلال در موقعیت تک به تک قرار گرفت که ضربه او ابتدا از بین پاهای سیدحسین حسینی عبور کرد و در ادامه خود این بازیکن به توپ رسید و ضربه نهایی را وارد کرد.
در ادامه استقلال نمایش قابل قبولی داشت و چندین بار تا آستانه باز کردن دروازه تیم میزبان پیش رفت اما دفاع کم اشتباه شاگردان یحیی گل محمدی این اجازه را به آبی‌های تهران نداد که دروازه را باز کنند و کار را به تساوی بکشانند.
استقلال هر چند نیمه اول را واگذار کرد اما نمایش قابل قبولی داشت و بازیکنانش تلاش زیادی کردند تا به گل برسند اما پدیده هم نمایش خوب و کم نقصی داشت.
در دقیقه ۴۳ سرمربی استقلال اقدام به تعویض کرد و داریوش شجاعیان را از زمین بیرون کشید و مرتضی تبریزی را به میدان فرستاد. این تصمیم شفر به مذاق شجاعیان خوش نیامد و او با تبریزی دست نداد و قصد نداشت روی نیمکت بنشیند اما پشیمان شد و با وساطت چند بازیکن روی نیمکت نشست.
نیمه دوم را باید به طور کامل به اسم استقلال نامید. شاگردان شفر از همان دقیقه اول تیم پدیده را وادار به دفاع از زمین خود کردند و حملات زیادی را روی دروازه پدیده پی ریزی کردند اما هر چه تلاششان را بیشتر کردند توپ‌هایشان کمتر به سمت چارچوب رفت.
علی کریمی و طارق همام بازیکنانی بودند که با شوت‌های دیدنی خود دو بار دروازه پدیده را نشانه گرفتند اما این ضربات با فاصله اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در ۱۰ دقیقه پایانی شفر تصمیم گرفت مهدی قائدی را به میدان بفرستد تا شاید از تکنیک فردی این بازیکن برای رسیدن به گل تساوی استفاده کند. در دقیقه ۸۲ مهدی قائدی می‌توانست مرد نجات دهند تیمش باشد اما ضربه آرام این بازیکن را مدافعان پدیده از روی خط برگرداندند. قائدی چند دقیقه بعد هم فرصت خوبی را برای تیمش ایجاد کرد اما بازهم مدافعان پدیده توپ را دفع کردند.
داور برای این دیدار شش دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت که استقلال در این زمان فرصت‌های زیادی برای رسیدن به گل تساوی داشت اما بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر کم دقت بودند.
پدیده با این پیروزی ۴۹ امتیازی شد و همچنان در رده پنجم باقی ماند. استقلال هم با این شکست ۵۰ امتیازی ماند و شانس خود برای رسیدن به عنوان قهرمانی را کمتر از قبل کرد.

صنعت نفت آبادان در واپسین دقایق بازی توانست نفت مسجد سلیمان را با شکست بدرقه کند.
به گزارش ایسنا، در آخرین روز از هفته بیست و هفتم لیگ برتر، صنعت نفت آبادان میزبان نفت مسجد سلیمان بود. دیدار دو تیم هم‌نام و هم‌استانی در نهایت با پیروزی ۳ بر یک صنعت نفت آبادان به پایان رسید.
ابتدا در دقیقه ۲۰ طالب ریکانی با شوتی از فاصله نسبتاً زیاد دروازه نفت مسجد سلیمان را گشود اما این پایان کار نبود و در نیمه دوم در دقیقه ۵۴، حکیم نصاری از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند. بازی با همین نتیجه در جریان بود که در دقیقه ۸۹ محمد قریشی و در دقیقه ۴+۹۰ طالب ریکانی، گل‌های دوم و سوم صنعت نفت را به ثمر رساندند و آبادانی‌ها فاتح این بازی شدند.
با این نتیجه، نفت مسجد سلیمان کماکان در منطقه خطر قرار گرفت و فاصله یک امتیازی با سپیدرود رشت را حفظ کرد.
در سوی دیگر، صنعت نفت آبادان که خطر سقوط را احساس نمی‌کند، با ۳۰ امتیاز و جهش سه پله‌ای، به رده دهم جدول صعود کرد.
صنعت نفت برای نخستین بار در فصل جاری سه پیروزی متوالی را کسب کرده است.


رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا- چین؛
۲ طلا و ۲ برنز در روز نخست
نمایندگان پنج وزن نخست کشتی فرنگی ایران با کسب دو مدال طلا و دو برنز به کار خود در نخستین روز از رقابتهای قهرمانی آسیا پایان دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر شیان چین آغاز شد که در پایان حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و سامان عبدولی در وزن ۶۳ کیلوگرم و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم هم صاحب مدال برنز شدند. رضا خدری نیز در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل الهام بهرام اف دارنده مدال نقره جوانان جهان از ازبکستان با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، خدری به دیدار رده بندی راه یافت. خدری در این دیدار مقابل آسان سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم یوشیکی یامادا از ژاپن را با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ارباتو تیو از چین با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۲ بر ۱ کودایبرگن تورسینوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر از سد کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم نیز بیلان نالگیف از ازبکستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کیم هیون وو قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر نائوتسوگو شوجی از ژاپن را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در دیدار نخست فی پنگ دارنده مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد. وی در دور دوم ماتسو سومی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نوری در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کومار سونیل از هند را با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه ۲ بر ۱ مورات رامونوف دارنده مدال نقره آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قاسمی منجزی در دیدار فینال مومینجان عبداله یف قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از ازبکستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست