یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با شکست در برابر الاهلی
نایب قهرمان آسیا به انتهای جدول سقوط کرداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲ ارديبهشت ۱٣۹٨ -  ۲۲ آوريل ۲۰۱۹تیم فوتبال الاهلی عربستان موفق شد با برتری برابر پرسپولیس انتقام شکست بازی رفت را از شاگردان برانکو بگیرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در شروع دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال پرسپولیس ایران که در این بازی تیم میهمان محسوب می شد، از ساعت ۲۰ در ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم شهر دبی برابر تیم الاهلی عربستان قرار گرفت.
این مسابقه در شرایطی برگزار شد که شاگردان برانکو دیدار رفت را با پیروزی ۲ بر یک پشت سر گذاشته بودند.
قضاوت این دیدار به عهده ما نینی چینی بود و کاو یی و شی ژانگ هم وی را در امر قضاوت همراهی می کردند.
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی (۷۰ امید عالیشاه) ، مهدی ترابی (۷۰ محمد امین اسدی ) ، بشار رسن ( ۶۰ سروش رفیعی ) ، سیامک نعمتی و علی علیپور بازیکنان پرسپولیس در این بازی بودند.
محمد العویس، سعید المولد، محمد الفتیل، سانتوس، حسین عبدالغنی، دیاز، نوح الموسی، سلمان موشر، عبدالرحمن غریب (۷٣ تاسیر الجاسم)، جانینی (٨۲ تارمین) ، عمر السومه هم یازده بازیکن اصلی الاهلی را برای این مسابقه تشکیل دادند.
در دقیقه ۵ شوت بشار رسن از زاویه بسته راهی به دروازه الاهلی پیدا نکرد. در دقیقه ٨ این مسابقه روی حرکت در عمق مهدی ترابی و پاس در عرض سیامک نعمتی شوت سنگینی را به سمت دروازه الاهلی شلیک کرد که این ضربه با برخورد به مدافع الاهلی به کرنر رفت.
در دقیقه ۲۵ بازیکن الاهلی پشت محوطه جریمه بر روی بشار رسن مرتکب خطا شد که شوت مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی به بالای دروازه رفت.
در دقیقه ٣۰ الاهلی روی یک ضد حمله صاحب موقعیت تک به تک شد که در این میان علیرضا بیرانوند روی بازیکن حریف مرتکب خطای پنالتی شد. عمر السوما مهاجم نامدار سوریه ای این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد.
در دقیقه ٣۴ هم سلمان المبشر روی یک ضد حمله پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه راه دور این بازیکن راهی به دروازه بیرانوند نداشت.
علیرضا بیرانوند، سیامک نعمتی و بشار رسن هم بازیکنانی بودند که در نیمه اول با مصدومیت های جزیی مواجه شدند و پس از چند دقیقه به بازی بازگشتند.
همچنین چند ضد حمله پرسپولیس هم به خاطر هماهنگ نبودن و تعلل مهاجمان در زدن ضربه از بین رفت.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با شکست یک بر صفر شاگردان برانکو همراه شد.
در دقیقه ۷٣ سیامک نعمتی شوت سنگینی را روانه دروازه الاهلی کرد که دروازه بان الاهلی به زیبایی ضربه زیبایی نعمتی را از زیر طاق دروازه به بیرون کشید.
در دقیقه ۴۷ شوت علی علیپور از کنار دروازه الاهلی به بیرون رفت.
همچنین علی علیپور هم در اواسط نیمه دوم از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد تا به جمع بازیکنان تک اخطاره پرسپولیس اضافه شود.
در دقیقه ۴۹ باز هم ضربه علیپور را دروازه بان الاهلی راهی کرنر کرد.
یک دقیقه بعد الاهلی پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد که ضربه اول را بازیکن الاهلی به دیوار دفاعی کوبید و در برگشت شوت محکم و سرکش سوما را بیرانوند به زیبایی راهی کرنر کرد.
در دقیقه ۵۰ شجاع خلیل زاده روی بازیکن الاهلی مرتکب خطا شد و با دریافت کارت زرد از مانینگ داور چینی بازی بعدی سرخپوشان را از دست داد.
در دقیقه ۵۹ جرج تاوارز روی یک حرکت انفرادی عمقی صاحب موقعیت شد که مدافعان پرسپولیس اجازه رسیدن توپ به دروازه را به این بازیکن ندادند.
در دقیقه ۶۱ روی حرکت انفرادی و زیبای شیری و پاس در عرض این بازیکن وی نوراللهی را صاحب یک موقعیت کرد که توپ روی پای شماره هشت سرخپوشان ننشست تا این موقعیت هم به هدر برود.
در دقیقه ٨۴ هم مهدی شیری پشت محوطه جریمه به الاهلی یک ضربه ایستگاهی داد که عمرالسوما به زیبایی این توپ را وارد دروازه بیرانوند کرد تا اختلاف بیشتر از قبل شود.
در دقیقه ۹۲ پرسپولیس از پشت محوطه جریمه الاهلی روی حرکت زیبای سروش رفیعی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. سانتر سروش رفیعی را شجاع خلیل زاده با ضربه سر زیبا وارد دروازه عویس کرد تا اختلاف به حداقل برسد اما زمان کافی برای جبران نتیجه باقی نماند تا بازی با سه دقیقه وقت اضافه به پایان برسد.
با این نتیجه الاهلی ۶ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول صعود کرد. پرسپولیس چهار امتیازی هم قعر نشین گروه D است.

برانکو: الاهلی بدون موقعیت برنده شد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در بازی امروز حتی از بازی رفت هم عملکرد بهتری برابر الاهلی داشتیم اما حریف بدون داشتن موقعیت گل دو بار دروازه ما را باز کرد.
برانکو ایوانکوویچ پس از شکست تیمش برابر الاهلی عربستان که با شکست سرخپوشان همراه بود، گفت: متاسفم که امروز بازی را نبردیم چرا که تیم بهتر میدان بودیم و موقعیت های خطرناکی خلق کردیم. در این مسابقه حتی از بازی قبلی هم که برابر این تیم برنده شدیم بهتر عمل کردیم. حریف هم بدون داشتن موقعیت گل دو بار دروازه ما را باز کرد. یک بار از روی ضربه ایستگاهی و یک بار هم از روی نقطه پنالتی موفق به این کار شد.
وی افزود: البته از بازیکنانم نمی توانم ایراد بگیرم چرا که آنها خسته اند و هوا هم کمی گرم بود. این فوتبال است اما تا ثانیه های آخر به دنبال نتیجه گیری بودیم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص شانس صعود و بازی های آینده تیمش هم گفت: دیگر برای ادامه راه چاره ای جز پیروزی در هر دو بازی را نداریم و فقط برای برد باید به میدان برویم. امروز هم اگر می بردیم شرایط خوب می شد البته در هر صورت باید دو بازی آینده را با برد پشت سر بگذاریم.
برانکو خاطر نشان کرد: ما نشان دادیم که می توانیم و باید بازی هایمان را ببریم و به مرحله بعد صعود کنیم.
وی در خصوص تعداد بالای موقعیت های به هدر رفته پرسپولیس خاطر نشان کرد: هم در لیگ برتر و هم در آسیا نسبت به موقعیت هایمان تعداد کمی گل می زنیم. همیشه این موضوع می تواند دلایل خودش را داشته باشد. شاید خستگی یکی از این دلایل باشد. از طرف دیگر فرصت این را نداریم تا در تمرینات بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم اما باید در آینده موثرتر عمل کنیم.
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه برتری برابر سپاهان می تواند یک ریکاوری روانی برای بازیکنان محسوب شود، خاطرنشان کرد: من اطمینان دارم بازیکنان از نظر روحی و روانی خیلی زود بازمی گردند اما مشکل ما خستگی فیزیکی است. ما سه روز دیگر بازی داریم.
وی در مورد تعویض همزمان دو بازیکن گفت: ما می خواستیم ببریم و من امید عالیشاه ر که بازیکن هجومی است و محمد امین اسدی که یک مهاجم کلاسیک است را به بازی فرستادم.

السد با شکست پاختاکور صدر نشین گروه چهارم شد
تیم فوتبال السد قطر با شکست نماینده ازبکستان در دیداری خانگی موفق شد به صدر جدول گروه چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
در ادامه رقابت های گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا در قطر، تیم فوتبال السد موفق شد با شکست پاختاکور ازبکستان به صدر جدول این گروه برسد.
تیم فوتبال السد در شرایطی میزبان پاختاکور ازبکستان بود که در دیدار رفت با تساوی دو بر دو برابر این تیم متوقف شده بود.
السدی ها ابتدا در دقیقه ۶ روی ضربه ایستگاهی زیبای ژاوی هرناندز از حریف پیش افتادند اما در ادامه ایگور کریمتس بازی را به تساوی کشاند.
این مسابقه در شرایطی با تساوی رو به پایان بود که بغداد بونجاح مهاجم زهردار السدی ها برای تیمش در دقیقه ٨۷ گلزنی کرد تا بازی با برتری یاران ژاوی خاتمه بیابد.
با این نتیجه السد ۷ امتیازی شد و به صدر جدول گروه چهارم صعود کرد. پاختاکور هم ۵ امتیازی ماند و از صدر جدول به رتبه سوم این رقابت ها رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست