یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تساوی سرخ و برد آبی
صعود تانتهام از خانه من سیتی؛ لیورپول در جمع ۴ تیماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۹ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱٨ آوريل ۲۰۱۹استقلال با گلزنی تعویض طلایی خود در نیمه دوم، ماشین‌سازی را با یک گل در تهران شکست داد و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد.
در ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال استقلال از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه آزادی میزبان ماشین‌سازی تبریز بود که این دیدار با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید.
تک گل استقلال را مهدی قائدی در دقیقه ۸۰ به ثمر رساند. همچنین امید نورافکن در دقیقه ۱+۹۰ با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.
با این برد، استقلال ۵۰ امتیازی شد و با پنج امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس به طور موقت در رده دوم جدول جای گرفت. ماشین سازی نیز با ۲۷ امتیاز در رده دهم جدول رده بندی باقی ماند.
نیمه نخست
در نیمه نخست این دیدار استقلالی‌ها که از حمایت هوادارانشان بهره می‌بردند، بازی را در اختیار گرفتند و با طراحی یکی دو حمله دروازه ماشین‌سازی را با خطر مواجه کردند. در یکی از همین فرصت‌ها در دقیقه ۳ امید نورافکن با شوت زیبایی دروازه حریف را هدف قرار داد اما شوت او را دخسوس مهار کرد. در مقابل و در دقیقه ۵ سعید مهری که فرصت بسیار خوبی به دست آورده بود، دروازه استقلال را هدف قرار داد که با واکنش حسینی همراه بود.
در ادامه استقلالی‌ها که راه‌های نفوذ را در میان مدافعان پر تعداد حریف بسته می‌دیدند با ارسال پاس‌های بلند برای خسرو حیدری قصد داشتند دروازه ماشین‌سازی را تهدید کنند که عملکرد خوب مدافعان حریف اجازه خلق موقعیت را نمی‌داد. وقتی استقلال از این حربه نتوانستند فرصت چندانی ایجاد کنند روی به شوت‌های از راه دور آوردند که روی یکی از همین فرصت‌ها، علی کریمی در دقیقه ۳۵ با شوت پای چپ دروازه دخسوس را هدف قرار داد اما شوت او به اوت رفت تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم
استقلال نیمه دوم را با ایجاد تغییراتی در ترکیب شروع کرد و بر فشار حملاتش افزود و در همان دقایق نخست می‌توانست گل نخستش را به ثمر برساند. بازی بعد از حملات استقلال تا دقایقی توسط ماشین سازی کنترل شد تا اینکه در دقیقه ۶۱ استقلال دروازه این تیم را با خطر جدی رو به رو کرد که در هر دو مرتبه مدافعان ماشین‌سازی با قراردادن خود مقابل توپ، مانع از به گل رسیدن استقلال شدند.
بازی در نیمه دوم با حملات نصف و نیمه استقلال در جریان بود ولی استقلال کماکان در رسیدن به گل نخست خود ناکام بود ولی در دقیقه ۸۰، مهدی قائدی که به عنوان بازیکن جایگزین وارد میدان شده بود، با فرار سریع خود، مدافعان ماشین‌سازی را کنار گذاشت و با ضربه فنی دروازه این تیم را گشود و استقلال به گل اول دست یافت.
پس از این گل، ماشین سازی دست از بازی دفاعی برداشت تا همین موضوع موجب حملات بیشتر استقلال شود ولی خودخواهی بازیکنان استقلال در ضد حملات مانع از خلق موقعیت جدی و به ثمر رسیدن گل دوم شد. در سوی دیگر این میدان شاگردان مهاجری با ارسال‌های بلند توپ به روی دروازه، درصدد جبران گل خورده بودند که ضربات آن‌ها هم دقیق نبود.
در اواخر بازی امید نورافکن در دقیقه ۱+۹۰ با انجام خطا و دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا تیمش در دقایق پایانی بازی ۱۰ نفره شود. در همین دقایق ماشین‌سازی برای زدن گل پیش کشید ولی حملاتش راه به جایی نبرد و استقلال در نهایت این بازی را یک بر صفر برنده شد.
برای استقلال در این دیدار سید حسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی (کارت زرد)، خسرو حیدری (تعویض: محمد دانشگر ۴۶)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن (کارت زرد دوم و اخراج)، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (تعویض: مهدی قائدی ۷۲)، داریوش شجاعیان (تعویض: ایسما ۶۲) و گادوین منشأ به میدان رفتند.
ماشین‌سازی نیز فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان (کارت زرد)، احمدرضا زنده‌روح، سید احمد مهدی‌زاده، عزیز معبودی، سید محمد خرم‌الحسینی، سعید مهری، مسیح زاهدی، فرید بهزادی‌کریمی (کارت زرد) (تعویض: محسن یوسفی ۸۶)، رضا خالقی‌فر، جای کویتونگو (تعویض: یوسف سیدی ۷۴) به بازی کردند


توقف پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن
تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست‌وششم لیگ برتر برابر میزبانش ذوب‌آهن اصفهان با تساوی بدون گل متوقف شد.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال ایران، ذوب‌آهن اصفهان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان میزبان پرسپولیس تهران بود که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.
دقایق آغازین بازی با حملات سبزپوشان ذوب‌آهن همراه بود به طوری که شاگردان منصوریان در دقیقه یک صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما واکنش خوب بیرانوند اجازه نداد تا ذوبی‌ها به گل برسند. در ادامه نیز در دقیقه ۵ بازی ارسال خوبی که روی دروازه پرسپولیس انجام شد، با ضربه سر کریستین اوساگونا همراه بود و اینبار هم بیرانوند اجازه نداد ذوب‌آهن به گل برسد و توپ به کرنر رفت.
در ادامه با گذشت زمان پرسپولیسی‌ها هم یک فرصت خوب گلزنی به دست آورند اما شوت زیبای محمد نادری در دقیقه ۱۲ با اختلاف کمی به اوت رفت. شاگردان برانکو در اواسط نیمه اول با حرکت محمد نادری از سمت راست قصد داشتند دروازه ذوب‌آهن را تهدید کنند که با عملکرد خوب مدافعان سبزپوش فرصت چندانی برای پرسپولیس ایجاد نشد. در مقابل شاگردان منصوران در دقیقه ۴۰ اینبار از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس یک ضربه ایستگاهی به دست آوردند اما باز هم نتوانستند از این ضربه ایستگاهی استفاده کنند تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در آغاز نیمه دوم بازهم سبز پوشان ذوب‌آهن بازی را در اختیار گرفتند و در همان دقایق ابتدایی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که از این فرصت هم نتوانستند استفاده کنند اما این پایان کار نبود چراکه طراحی حملات پی در پی روی دروازه پرسپولیس نشان می‌داد منصوریان تیمش را برای برد در نیمه دوم به زمین فرستاده است. آن‌ها در دقیقه ۵۹ صاحب یک ضربه کرنر شدند و اینبار ارسال توپ روی سر اوساگونا، با ضربه سر محکم این بازیکن همراه بود اما عملکرد به موقع بیرانوند اجازه نداد توپ از روی خط دروازه پرسپولیس عبور کند و به گل تبدیل شود.
پس از این فرصت، قرمزپوشان پرسپولیس که خود را زیر فشار حملات ذوب‌آهن می‌دیدند با طراحی ضد حملاتی سعی داشتند دروازه حریف را تهدید کنند. روی یکی از همین فرصت‌ها در دقیقه ۶۲ علی علیپور فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه حریف به دست آورد اما شوت او به اوت رفت.
در ادامه حرکت خوب سیدمحمدرضا حسینی که از سمت راست انجام شد، با پاس خوبی برای اوساگونا همراه بود اما این بازیکن باز هم نتوانست دروازه پرسپولیس را باز کند.
پس از این فرصت در دقیقه ۷۰ سیامک نعمتی توپ را از مقابل مدافع ذوب‌آهن ربود و با یک شوت محکم دروازه را هدف قرار داد اما مظاهری اجازه نداد توپ به گل تبدیل شود.
در اواخر بازی، نمایش احساسی دو تیم حاصلی نداشت تا این مصاف با تساوی بدون گل به پایان برسد.
پرسپولیس با ترکیب بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن (٨۷ سعید کریمی) ، مهدی ترابی، سیامک نعمتی و علی علیپور به میدان رفت.
ذوب‌آهن نیز با ترکیب محمدرشید مظاهری، میلاد فخرالدینی، محمد نژاد مهدی، هادی محمدی، حمید ملکی، قاسم حدادی‌فر، حمید بوحمدان، سیدمحمدرضا حسینی (۹٣ مهران درخشان مهر) ، زبیر نیک نفس، ارسلان مطهری و کریستین اوساگونا بازی کرد.


تاتنهام در رالی گل جذاب «اتحاد»، منچسترسیتی را حذف کرد
لیورپول به راحتی رقیب بارسلونا در نیمه نهایی شد
با صعود تیم‌های فوتبال تاتنهام و لیورپول، پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بسته شد.
در جریان شب دوم از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی این جام، تاتنهام در یک بازی جذاب در زمین منچسترسیتی ٣ بر ۴ مغلوب شد، اما به خاطر برتری یک بر صفر در بازی رفت، با تساوی مجموع ۴-۴ و به لطف گل زده در خانه حریف برای اولین بار در تاریخش به نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه یافت. در این دیدار جذاب و تماشایی، بلیت صعود بین دو تیم چند بار دست به دست شد و در نهایت این تاتنهام بود که توانست به مرحله بعد صعود کند.
ابتدا استرلینگ در دقیقه ۴ سیتی را پیش انداخت، اما «مین» کره‌ای مانند بازی رفت گلزنی کرد و در دقایق ۷ و ۱۰ تور دروازه سیتی را لرزاند. گل برناردو سیلوا در دقیقه ۱۱ بازی را به تساوی کشاند و استرلینگ در دقیقه ۲۱، منچسترسیتی را با پیروزی ٣ بر ۲ به رختکن فرستاد.
در نیمه دوم آگوئرو در دقیقه ۵۹ گل چهارم سیتی را زد، اما ضربه یورنته در دقیقه ۷٣ که با تأیید سیستم کمک داوری گل اعلام شد، گل سوم تاتنهام را رقم زد. در نهایت تاتنهام در ورزشگاه اتحاد جشن صعود گرفت و باز هم گواردیولا در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان حذف شد. به این ترتیب تاتنهام در نیمه نهایی به مصاف دیگر شگفتی‌ساز این مرحله یعنی آژاکس می‌رود.
براساس این گزارش، در دیگر بازی، لیورپول قدرتمندانه در زمین پورتو به برتری ۴ بر یک رسید و به پیروزی مجموع ۶ بر یک دست یافت. مانه در دقیقه ۲۶، صلاح در دقیقه ۶۵، فرمینو در دقیقه ۷۷ و فن‌دایک در دقیقه ٨۴ برای لیورپول و میلیتاتو در دقیقه ۶٨ برای پورتو گلزنی کردند.
در مرحله نیمه نهایی، لیورپولی‌ها باید به مصاف بارسلونایی بروند که شب گذشته موفق به شکست منچستریونایتد شد و تاتنهامی ها هم باید به مصاف شگفتی ساز این فصل فوتبال اروپا یعنی آژاکس هلند بروند؛ تیمی که در مراحل قبل موفق به حذف رئال مادرید و یوونتوس شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست