یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دو اطلاعیه از حزب کمونیست کارگریاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۴ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱٣ آوريل ۲۰۱۹


* دستگیری جولیان آسانژ را محکوم میکنیم!

جولیان آسانژ موسس ویکی لیکس در یک اقدام کم سابقه در سفارت اکوادور توسط پلیس انگلستان دستگیر شد. این اقدام پلیس انگلیس در یک تبانی و توطئه آشکار میان دولتهای انگلیس و اکوادور و به محض لغو مجوز پناهندگی آسانژ توسط دولت اکوادور صورت گرفت. آسانژ اکنون در بازداشت دولت انگلستان قرار دارد و دولت آمریکا در تلاش برای استراد او به آمریکا بمنظور محاکمه برای "درز اطلاعات محرمانه" نظامی و امنیتی این کشور است.
دستگیری آسانژ یک نمونه بارز تبانی دولتهای دمکراسی و همدستانشان است. آسانژ جرمی مرتکب نشده است. انتشار و پخش اطلاعات "سری و محرمانه" دولتها جرم نیست، حق مردم است. هیچ اطلاعات و اقدام دولتها نباید از چشم جامعه پنهان بماند. یک جامعه آزاد دارای "اطلاعات محرمانه و سری" نیست. دستگیری آسانژ اقدام انتقام جویانه دستگاهی امنیتی و اطلاعاتی دول غربی از جریانی است که "اسرار" و توطئه های آنها بر علیه بشریت آزادیخواه و برابری طلب در گوشه و کنار جهان را بر ملا کرده است.
حزب کمونیست کارگری ایران دستگیری جولیان آسانژ را محکوم میکند و خواهان آزادی فوری اوست!

حزب کمونیست کارگری ایران
١٢ آوریل ٢٠١٩


* اطلاعیه دبیر خانه حزب کمونیست کارگری ایران پیرامون
"طرح شورای راهبردی گذار از جمهوری اسلامی"
اخیرا طرحی توسط تلویزیون کانال یک و برخی جریانات راست و محافظه کار بمنظور ایجاد "شورای راهبردی گذار از جمهوری اسلامی" تهیه و پخش شده است. دست اندرکاران این طرح بمنظور تعیین افراد این "شورا" لیستی از چهره ها و شخصیتهای سیاسی و هنری و رسانه ای از خارج و داخل کشور را در آن قرار داده اند و در صددند تا در یک انتخابات دو مرحله ای جمع محدودی را به عنوان اعضای این شورا معرفی کنند. اسامی تعدادی از کادرهای حزب کمونیست کارگری نیز بدون اطلاع و یا میلشان در این لیست قرار داده شده است.
حزب کمونیست کارگری بدینوسیله اعلام میکند که چنین "انتخاباتی" فاقد هر گونه مشروعیت سیاسی بوده و منعکس کننده آراء و نقطه نظرات توده مردمی که برای سرنگونی رژیم اسلامی تلاش میکنند، نیست. نه توده مردم سرنگونی طلب امکان شرکت و یا رای دهی در چنین "انتخاباتی" را دارند و نه رهبری جنبش سرنگونی جمهوری اسلامی در چنین پروسه هایی شکل میگیرد.
ما تاکید میکنیم که چنین "انتخابات" و یا "سنجش هایی" منعکس کننده افکار و آرای عمومی نبوده و از هیچ درجه اعتبار علمی و یا سیاسی برخوردار نیست.

دبیرخانه مرکزی حزب کمونیست کارگری
١٢ آوریل ٢٠١٩


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست