یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آخرین گزارش ها از سیل در خوزستاناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۹ فروردين ۱٣۹٨ -  ٨ آوريل ۲۰۱۹


به گزارش اردوی کار, جاده اهواز به آبادان بسته شده است و از طریق جاده خرمشهر به اهواز تردد انجام شود. تاکنون ۳۷ هزار سیل‌زده خوزستان در اردوگاه‌های اضطراری اسکان داده شده اند‌.

فرماندار باوی دستور تخلیه شهر شیبان به علت سیل را صادر کرد. این تصمیم در پی شکسته شدن سیل بندی اولی رخ داد. شیبان شهری ۴۰هزارنفری است که در ابتدای مسیر اهواز _ شوشتر واقع شده. اعلام شد که اهالی شهر در ۲۰ هزار چادر هلال احمر، خانه‌های شهر رامین و مدارس باوی پناه داده می‌شوند.

رئیس بیمارستان گلستان اهواز با اشاره به تخلیه و انتقال بیماران بیمارستان سلامت در پی خطر آبگرفتگی گفت: اولین گروه از بیماران بیمارستان سلامت، به بیمارستان گلستان رسیدند.

ساعدی نماینده مجلس از دشت آزادگان از احتمال به زیر آب رفتن کل شهر سوسنگرد درپی‌ افزایش دبی کرخه سخن گفت

شهروندان نگرانند، اما مسئولین می‌گویند شرایط تحت کنترل است. این در حالی است که از دیشب سیلاب وارد خیابان های اهواز شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفته شرایط جوی و گرم شدن سریع هوا، بالا آمدن فاضلاب‌ها در استان خوزستان، حضور جمعیت در اردوگاه‌ها، خطر رشد بیماری‌های عفونی مختلف از جمله عفونت‌های گوارشی، پوستی و همچنین وجود افراد پرخطر از جمله سالمندان، کودکان، مادران باردار و بیماران در بین کسانی که اسکان داده شده اند، را بیشتر می کند.

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت گفته ۴ بیمارستان‌ خوزستان در معرض خطر آبگرفتگی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفته: نگهداری آب در خوزستان ممکن نیست و رهاسازی آب نیز غیرممکن است؛ بنابر این ۲۵۰ هزار نفر از هموطنان‌مان در استان خورستان در خطر سیل اخیر قرار گرفتند.

استاندار خوزستان گفته: ورودی سد کرخه کاهش پیدا نکرده یا کاهش قابل توجهی نداشته ، خروجی سد بالا رفته و ظرفیت سد نیز رو به پایان است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفته: تعداد روستاهای تخلیه شده تا پایان دیروز ۱٨۲روستا بود که احتمالا تا پایان امروز به ۲۰۰روستا برسد.

در خوزستان تاکنون ۶۲ هزار واحد مسکونی دچار آسیب شده و ۵۱ هزار واحد مسکونی دیگر در معرض تخریب هستند .

دستور تخلیه فوری حمیدیه و آماده باش صادر شد اما مردم حمیدیه می‌گویند ما شهر را تخلیه نمی‌کنیم . فقط بیل و گونی نیاز داریم همین.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست