یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فصلنامه ی پژوهش های فرهنگی "آرمان"، شماره ۹ منتشر شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱٣ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲ آوريل ۲۰۱۹ 

فصلنامه ی پژوهش های فرهنگی "آرمان"، شماره ۹ را در این لینک بخوانید: armanfoundation.com


نهمین شماره ی فصلنامه ی پژوهش های فرهنگی آرمان با ویژگی شرح فعالیت های مردم نهاد ایرانیان خارج از کشور، بازتاب دادن فعالیت های هنرمندان و محققان نسل های جوانتر و مصاحبه با آنان در کنار کارهای پیشکسوتان، طرح پژوهش های سنجشگرانه و مشارکت اهل فرهنگ و قلم از مناطق مختلف آمریکا و جهان منتشر شد و در سایت آرمان قابل دسترس همگان است.
پرونده ی ویژه ی این شماره به محقق و زبان شناس معاصر داریوش آشوری و رونمایی اخیر کتاب "آشوری، روشنفکر دگراندیش ایرانی" به زبان فرانسه به قلم محسن متقی و رضا رکوعی در پاریس و متن سخنرانی داریوش آشوری در این جلسه اختصاص دارد.
در بخش پژوهش های هنری و فرهنگی آرمان، این گزارش ها و نوشتارها را می خوانیم: نقد کتاب "پدیدارشناسی سانسور در ایران" که گفتگوهای گوئل کهن در این زمینه است با شاهرخ تندرو صالحی به قلم سیدمحمود سادات بیدگلی؛ رونمایی کتاب "روایت مروارید" به قلم ایلانا ابراهیمی در کتابخانه مطالعات ایرانی لندن؛ راز ماندگاری ترانه ی «آمد امّا در نگاهش آن نوازش‌ها نبود» به قلم مرتضی حسینی دهکردی؛ داستان کوتاه: شب اول قبر نوشته ی فرناز کمالیان.

بخش "تازه های باهمستان" جهت معرفی فعالیت های مردم نهاد ایرانیان خارج از کشور این بار به معرفی "انجمن فلسفی اگورا" و مصاحبه با عضو هییت مدیره ی آن هومن رضوی و مسئول روابط عمومی آن، رها صالحی پرداخته است. نیز گفتگویی داریم با بهفر بهادران، موسیقیدان نوآور و جوان در زمینه ی امکان ها و موانع نوآوری در موسیقی کلاسیک ایران، کاستی های حمایت بخش مردم نهاد، حزن انگیزی موسیقی ایرانی و عاطفه های منفی در ترانه ها از گذشته تا امروز

در بخش پژوهش های تاریخی، جستار "خاقان صاحب قران: طنز تلخ تاریخ ایران - کشورداری فتحعلی شاه با خرافات و عوالم غیبی" نوشته ی احمد کاظمی موسوی را می خوانیم. در بخش فلسفه و عرفان، از شیریندخت دقیقیان پژوهشی با عنوان "توانمند سازی شهروندی" و از مهدی سیاح زاده، مولوی شناس، "فرهنگ واژگان مثنوی" منتشر شده است.

تازه های کتاب و شعرهایی از ماشاله آجودانی؛ ماندانا زندیان؛ سعید یوسف؛ هادی خرسندی؛ اسماعیل خویی؛ شاپور احمدی؛ جهانگیر صداقت بخش های بعدی این شماره هستند.

آرمان در لس آنجلس توسط بنیاد فرهنگی آرمان، به بنیادگذاری ساموئل دیّان، مدیر مسئول، مهدی سیاح زاده و سردبیر فصلنامه و تارنما شیریندخت دقیقیان در تیراژی محدود منتشر می شود.
آرمان هدف خود را شناخت و اعتلای فرهنگ، اندیشه و هنر ایران زمین با رویکردی امروزین، زنده، چندفرهنگی و با احترام به دیگربودگی که با نسل های گوناگون، گروه های جوانتر ایرانیان و همه ی فارسی زبانان ارتباط بگیرد، می داند.

از شما برای معرفی آرمان در شبکه های اجتماعی سپاسگزاریم.
   
برای خواندن و دانلود آزاد آرمان ۹ و شماره های پیشین:
armanfoundation.com
عضویت در فیسبوک:
www.facebook.com/Arman-Cultural-Foundation


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست