یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کانون نویسندگان ایران: تداوم اعتصاب غذای یک شاعر ایلامیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۲ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱ آوريل ۲۰۱۹


به گزارش برخی خبرگزاری‌ها حسین باقری متخلص به ژاکان باران شاعر و فعال فرهنگی و مدنی که روز ۲۸ اسفند بازداشت شده بود از ده روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است .
ژاکان باران شاعر ۳۶ ساله اهل ایلام است که به زبانهای کردی و فارسی شعر می‌گوید. او روز ۲۸ اسفند پس از اعتراض به ماموران امنیتی که از برگزاری مراسم نوروز در شهرستان ملکشاهی جلوگیری کرده بودند، بازداشت و پس از دو روز نگهداری در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات به زندان مرکزی ایلام منتقل شد. به گفته‌ی یک منبع نزدیک به خانواده ژاکان باران، او از روز اول فروردین به نشانه‌ی اعتراض به وضعیت نگهداری‌اش در بازداشت‌گاه دست به اعتصاب غذا زده است؛ اما علی رغم اعتصاب غذا تاکنون هیچ کدام از اعضای خانواده و یا وکیل وی موفق به دیدار با او نشده اند.
این شاعر جوان پیش‌تر، در ۱۵ بهمن ۹۷ به اتهام "تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی"،"تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی"و"توهین به مقدسات" در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان ملکشاهی محاکمه شده بود. حکم دادگاه هنوز اعلام نشده است.
به گزارش برخی رسانه‌ها ژاکان باران به دلیل عمل‌های جراحی متعدد بر ستون فقرات توانایی راه رفتن ندارد و همچنین کلیه‌ی راستش را از دست داده است.

کانون نویسندگان ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست