یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب چپ ایران (فدائیان خلق): از اعلام موجودیت "ھمبستگی برای آزادی و برابری در ایران" استقبال می کنیم!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۲ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱ آوريل ۲۰۱۹


ده تشکل سیاسی چپ و ملی ـ قومی در روز شنبه ۲۳ فوریه در شهر هانوفر آلمان گرد آمدند و با انتشار بیانیه ای، موجودیت «همبستگی برای آزادی و برابری در ایران» را اعلام کردند. پیش از این در آبان ماه سال گذشته (نوامبر ۲۰۱٨) ده جریان با انتشار یک منشور، فعالیت های خود را شروع کردند و پیرامون چند موضوع، موضع مشترک گرفتند.

«همبستگی برای آزادی و برابری در ایران» هدف خود را در بیانیه بدین صورت اعلام کرده است: "بنا به تفاهم نامه مورد توافق، ما مشترکا برای سرنگونی جمهوری اسلامی و جایگزینی آن با یک نظام برخاسته از آراء مردم بر مبنای جمهوریت، دمکراسی، جدائی دین و دولت و فدرالیسمی که تأمین حقوق برابر ملی ـ دموکراتیک ملیت‌ها و اقوام ساکن ایران باشد، مبارزه می‌کنیم." "ھمبستگی ….." از حمایت افکار عمومی جھان، نیروھای مترقی و نھادھای بین‌المللی از مبارزات مردم برای استقرار دمکراسی در ایران استقبال کرده و مخالفت خود را با دخالت دولت‌ھای خارجی در امور داخلی ایران اعلام کرده است.

همکاری و اتحاد طیف های مختلف اپوزیسیون و مخالفت با دخالت دولت‌ھای خارجی در امور داخلی ایران، امری است ضرور و مثبت که راه را برای گذار از جمهوری اسلامی و استقرار نظامی دموکراتیک و سکولار در شکل جمهور هموار خواهد کرد.

از این منظر، حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، علیرغم تفاوت های دیدگاهی و سیاسی، از اعلام موجودیت "ھمبستگی برای آزادی و برابری در ایران" استقبال می کند و امیدوار است که همراهی و همکاری جریان های سیاسی جمهوریخواه دموکرات و سکولار گسترش یابد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۱۲ فروردین ۱۳۹۸ (اول آوریل ۲۰۱۹)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست