یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتخابات محلی ترکیه؛ ۲ کشته در ملطیه و درگیری در استانبول و دیاربکراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۱ فروردين ۱٣۹٨ -  ٣۱ مارس ۲۰۱۹


انتخابات محلی ترکیه در حالی روز یکشنبه در حال برگزاری است که در جریان درگیری در شهر ملطیه ترکیه ۲ نفر کشته شدند و درگیری‌هایی در شهرهای استانبول و دیاربکر رخ داده است.

به گزارش یورو نیوز، در ملطیه در جنوب شرقی ترکیه دو عضو حزب اسلامگرای «سعادت»، یک نفر از مقامات یک حوزه رای‌گیری و یک ناظر انتخابات، به ضرب گلوله کشته‌ شدند. رسانه‌های محلی گفته‌اند در جریان این حادثه یک نفر دستگیر شده است.
همچنین روز یکشنبه در ناحیه «قاضی کوی» در بخش آسیایی استانبول در جریان درگیری میان کاندیداها و هوادارانشان یک نفر به ضرب چاقو زخمی شده است.
دیاربکر شهر کردنشین ترکیه نیز شاهد درگیری میان کاندیداها و هوادارانشان بود که در این درگیری ۲ نفر زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بعد از آنکه رای خود را در استانبول به صندوق انداخت گفت که از درگیری ها در روند برگزاری انتخابات ناراحت شده و تحققات جدی در این رابطه انجام می شود.
نوزدهمین دوره انتخابات محلی ترکیه که در جریان آن شهرداران، شوراهای شهر و روسای مناطق به مدت ۵ سال انتخاب می شوند، از ساعت ۸ صبح یکشنبه به وقتی محلی آغاز شده است. برای تامین امنیت ۱۹۴ هزار و ۳۹۰ صندوق رای‌گیری، ۵۵۳ هزار پلیس و نیروی امنیتی در سطح ملی بسیج شده‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست