یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حقوق اسفند ماه وبخشی از عیدی کارگران «هفت تپه» پرداخت نشده استاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۷ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲۷ مارس ۲۰۱۹


منابع کارگری از پرداخت نشدن حقوق اسفند ماه و بخش از عیدی بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ کارگر دائمی مجتمع نی شکر هفت‌تپه خبر می‌دهند.

کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه به ایلنا گفته‌اند به جز تعویق حقوق اسفند و بخشی از عیدی، حق بیمه آنان نیز از دی ماه پارسال پرداخت نشده است.

بر اساس گزارش این منابع خبری، تمدید نشدن دفترچه های درمانی کارگران باعث شده کارگران برای درمان بیماری خود وسایر اعضای تحت تکفل هزینه های آزاد و سنگینی را متحمل شوند.

به گفته این کارگران؛ درحالی مطالبات مربوط به اسفند و بخش از عیدی خود را از کارفرما دریافت نکرده‌ایم که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی کارفرما قرار بود همه مطالبات مزدی و عیدی کارگران قبل از پایان سال به صورت کامل پرداخت شود. این درحالی است که به دلیل تامین نشدن منابع مالی کارفرما در روز های پایانی سال گذشته با پرداخت بخشی از معوقات مزدی وعیدی، پرداخت مابقی مطالبات معوقه را به سال آینده (به روز پنجم وششم فروردین) موکول کرد.

طبق ادعای کارگران هفت تپه، در حال حاضر همه کارگران دائمی فقط یک میلیون ۳۲۰ هزار تومان بابت عیدی دریافت کرده اند و هر کارگر مبلغی حدودا دو میلیون تومان دیگر بر اساس میزان دریافتی از کارفرما بابت عیدی طلبکار است.

به گفته آنها، پرداخت نشدن ۲ ماه از مزایای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در سال ۹۳ به همراه ۸ ماه مزایای حق بن برای کارگران روزمزدی و همچنین پرداخت برخی مزایای عرفی از دیگر مطالبات کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه در سال ۹۸ است.

آنها همچنین تاکید می‌کنند: بیش از دو سال است که مالکیت مجتمع نیشکر هفت تپه پرداخت برخی مزایای عرفی و قانونی کارگران را همانند سبد کالای ماه رمضان و حق لباس کار، لوازم تحریر مدرسه و غیره .. را کم یا متوقف کرده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست