یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آخرین خبرها از ابرگودال پایتختاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۶ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲۶ مارس ۲۰۱۹معاون عمرانی فرماندار تهران اطمینان می دهد که نظارت بر ابرگودال موجود در منطقه ۱٨ پایتخت که به دنبال تشدید بارش ها نگرانی از وضعیت آن نیز خبری شده بود، به نحو احسن انجام می شود و تلاش ها برای پیشگیری از بروز مشکلات در این بخش نیز جریان دارد.

منظور از ابرگودال، محدوده ای دارای عمق حدود ۱۰۰ متری است که رحمت الله حافظی عضو سابق شورای شهر تهران امروز در جریان نگرانی هایی که از جاری شدن سیلاب در تهران وجود داشت به آن اشاره و تاکید کرد که متولیان مراقب آن باشند.
حافظی امروز توئیت کرد: «در منطقه ۱٨ تهران یک ابر گودال ۴۰۰ هکتاری به عمق بیش از ۱۰۰ متر قراردارد که رودخانه کن از قسمت شمال شرقی عبور می کند، اگر سیل رودخانه این دیواره ۴۰۰ متری را تخریب کند، فاجعه دیگری رقم خواهد خورد».
غلامحسین آرام معاون عمرانی فرماندار تهران اما می گوید: مساحت این ابرگودال به ۴۰۰ هکتار نمی رسد و فقط ۱٨۰ هکتار است.
وی عصر سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: محدوده ای در رود-دره کن به مساحت ۱٨۰ هکتار وجود دارد که از آن معدنکاران شن و ماسه برداشت می کردند.
به گفته وی، معدنکاران این محدوده مکلف شده اند که دیواره های اطراف این ابرگودال را تثبیت کنند.
آرام اظهارداشت: اکنون عوامل شهرداری در این محل حضور دارند و لحظه به لحظه این محدوده را رصد می کنند تا در صورت وقوع سیلاب احتمالی به سرعت وارد عمل شوند.
معاون عمرانی فرماندار تهران گفت: این محدوده محل سه معدن متروکه شن و ماسه است که از سه سال قبل از فعالیت آن جلوگیری شده است و اکنون هیچ فعالیتی آنجا انجام نمی شود.
این نگرانی ها به دنبال چندروز تداوم بارش ها در تهران شکل گرفت و آمادگی هایی نیز برای مقابله با سیلاب احتمالی ایجاد شد که از عصر امروز بارش ها در پایتخت پایان یافت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست