یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب کمونیست کارگری: جمهوری اسلامی مسئول کلیه مصائب سیل استاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۶ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲۶ مارس ۲۰۱۹


درد و رنج و نگرانی مردم در استانهای مختلف کشور به مرز غیر قابل تحملی رسیده است. دهها نفر در استانهای شمالی و خوزستان و در شیراز و سر پل ذهاب جانشان را از دست داده اند. صدها نفر مجروح شده اند. هزاران خانه ویران شده، خودروهای بسیاری از مردم از بین رفته و نگرانی از ادامه سیل و شکستن سدهای فرسوده و سایر مصائب سیل میلیون ها نفر را فراگرفته است. مشتی دزد و مفتخور در عرض چهل سال بجز تخریب محیط زیست و زندانی کردن فعالین محیط زیست، بجز لاقیدی و بی توجهی به طبیعت و جامعه، بجز جنگل خواری و سدسازی های غیرکارشناسانه، کاری نکرده اند. نه اقدام پیشگیرانه ای در مقابل سیل و زلزله انجام داده اند و نه بدنبال این حوادث کاری برای کاهش مشقات مردم کرده اند. مردم بدرست اوباش فاسد حاکم و نظام دزدسالار اسلامی و مقامات ریز و درشت آنرا مسئول همه بدبختی های خود میدانند.

مشکل عدم مدیریت نیست. مشکل بی توجهی این مقام و آن مقام نیست. مشکل مرخصی این استاندار و آن فرماندار نیست. این کل حکومت و نظام بیرحم و کثیف و رذل اسلامی است که عامل کلیه این مصائب است.

جمهوری اسلامی صدها میلیارد دلار صرف تکنولوژی اتمی و موشکی و جاسوسی علیه مردم کرده است، صدها میلیارد دلار صرف مساجد و امامزاده ها و مقبره خمینی و گله های آخوند و امام جماعت ها کرده است، صدها میلیارد دلار صرف سپاه و بسیج و سربازان بدنام امام زمان و یا صرف جریانات تروریست و مرتجع اسلامی در یمن و عراق و افغانستان و سوریه و فلسطین کرده است، اما یک صدم اینها را صرف پیشگیری از خطرات و صرف رسیدگی به مشکلاتی که خود مسبب آن بوده است نکرده است. هنوز پس از شانزده ماه تعداد زیادی از زلزله زدگان سر پل ذهاب در چادر و کانکس زندگی میکنند و سیل مجددا به همین به اصطلاح زندگی آنها آسیب رسانده است.

در سراسر کشور باید دست به اعتراض زد. باید در مقابل ارگان های دولتی تجمع کرد و خواهان رسیدگی فوری به سیل زدگان در سراسر کشور شد. باید حکومت را بخاطر جلوگیری از کمک های مردمی شدیدا محکوم کرد. باید خواست که کلیه خسارات مردم تماما از خزانه دولت تامین شود. همزمان باید شبکه های همیاری در سراسر کشور را گسترش داد. فی الحال مردم در نقاط مختلف با اسکان دادن به آوارگان سیل و قرار دادن مواد خوراکی و پوشاک و غیره به یاری همنوعان خود شتافته و وقعی به ابلاغیه دادستان کشور نگذاشته اند. این همیاری ها را باید هرچه بیشتر سازمان داد و گسترش داد.

حزب کمونیست کارگری به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند صمیمانه تسلیت میگوید و کلیه کارگران، معلمان و دانشجویان، بازنشستگان و کلیه تشکل های مردمی را فرامیخواند که فعالانه برای سازماندهی اعتراض علیه حکومت و سازماندهی کمک رسانی به سیل زدگان پیشقدم شوند و همبستگی و اتحاد را در میان خود تحکیم کنند. هردرجه اتحاد و همبستگی، مردم را برای سرنگونی حکومت کثیف اسلامی آماده تر میکند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
زنده باد انسانیت و همبستگی انسانی

حزب کمونیست کارگری ایران
۶ فروردین ۱۳۹۸، ۲۵ مارس ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست