یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه و سنندج



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۴ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲۴ مارس ۲۰۱۹


طی روزهای گذشته دو شهروند اهل شهرستان های سنندج و کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

به گزارش مرکز دموکراسی و خقوق بشر کردستان، روز شنبه ۳ فروردین ماه یک فعال کارگری به نام “قدرت‌الله جلالوند” به دلایل نامشخصی از سوی نیروهای اداره‌ی اطلاعات کرمانشاه بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد.

او پیشتر در بهمن ماه ۱۳۹۶ به دلیل آنچه نیروهای امنیتی “برگزاری تجمعات کارگری و تحریک کارگران شهرداری برای اعتصاب” خوانده بودند بازداشت و در روز ۱۳ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش مشخض نیست از دلایل بازداشت قدرت‌الله جلالوند اطلاعی در دست نیست.

در خبری دیگر از دهستان آبیدر سنندج گزارش شده است که روز جمعه ٢ فروردین ۹۸، “رضا امجدی” فعال کارگری از اهالی روستای حسن‌آباد توسط نیروهای ادارهی اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

بر اساس این گزارش او که پیش از این نیز سابقه‌‌ی بازداشت دارد، آخرین بار در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۷ در حاشیه اعتراضات نسبت به مرگ مشکوک فعالین محیط زیست سنندج بازداشت و یک روز بعد با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. وی همچنین پس از برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در سال ۹۴ بازداشت و و پس از محکومیت به سه ماه حبس به زندان سنندج منتقل شده و پس از اتمام دوره محکومیتش از زندان آزاد شده بود. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست