یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وخامت اوضاع جسمی روح الله مردانی و تداوم اعتصاب غذااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۶ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۷ مارس ۲۰۱۹


روح الله مردانی, معلم و دانشجوی محبوس در بند ۸ زندان اوین علیرغم تداوم اعتصاب غذا و همچنین نیاز مبرم به بستری در بیمارستان از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده است.

علیرغم وعدهای قبلی مسئولان زندان اوین مبنی بر اعزام روح الله مردانی به مرکز درمانی و با توجه به بروز نارسائی گوارشی و کبد از اعزام این معلم در بند به مرکز درمانی تخصصی از سوی مسئولان زندان اوین ممانعت بعمل آمده است.
این زندانی در حال حاضر در اعتصاب غذا و در وضعیت وخیم جسمی در بهداری زندان اوین که فاقد امکانات تخصصی جهت درمان بیماری وی میباشد بسر میبرد.
یک منبع نزدیک به روح الله مردانی گفت: چند روزی است که روح الله مردانی در عین اینکه در اعتصاب غذا بسر میبرد از سوی دیگر به دلیل بروز نارسائی در کبد و دستگاه گوارش وی در بهداری زندان اوین بستری شده است و ۳ روز پیش وی به بیمارستان طالقانی در تهران اعزام شده بود که با توجه به معاینه پزشکان متخصص تجویز آنها مبنی بر بستری شدن روح الله مردانی در آن مرکز درمانی بوده است.

لازم به ذکر است که روح الله مردانی از زمان بازداشت و پس از اتمام دوران بازجوئی به بند ۴ زندان اوین منتقل شده بود و با توجه به اعتصاب غذای مکرر, از بند ۴ به بند ۸ زندان اوین منتقل شده بود.
در یکی از موارد اعتصاب غذا, روح الله مردانی در تاریخ ۴ اردیبهشت‌ماه سالجاری در اعتراض به بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود و در تاریخ ۳۱ اردیبهشت پس از ۲۷ روز با وعده‌ی مسئولان قضائی مبنی بر تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌اش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

آقای مردانی معلم و دانشجوی دانشگاه تهران که در اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و ”اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی” به تحمل ۶ سال حبس و دو سال محرومیت از حقوق اجتماعی از جمله ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.
سپس با اعلام درخواست تجدیدنظر خواهی پرونده وی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع و پس از بررسی مجدد محکومیت وی از ۶ سال به ۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست