یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زدنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۵ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۶ مارس ۲۰۱۹


برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در این زندان دست به اعتصاب غذا زده اند. این دو زندانی امروز وارد سومین روز اعتصاب غذای خود شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی که در حال حاضر در زندان فشافویه تحمل حبس می‌کنند از روز پنجشنبه ۲۳ اسفندماه در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و با طرح درخواست انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زدند. آنها امروز وارد سومین روز اعتصاب غذای خود شدند”.
برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه و علیرضا شیرمحمدی در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و پس از محاکمه به زندان تهران بزرگ منتقل شده بودند.

برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان در دادگاه بدوی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری و علیرضا شیرمحمدی ۲۱ ساله و اهل محله نازی‌آباد تهران نیز از بابت اتهامات “توهین به مقدسات” “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پیشتر در تاریخ ۳ اسفندماه تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر برزان محمدی به وی ابلاغ شده بود، بر اساس این ابلاغیه این جلسه دادگاه باید در تاریخ ۶ اسفندماه در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار می‌شد. گفته می‌شود که جلسه دادگاه تجدیدنظر علیرضا شیرمحمدی فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار شروع شد و از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگری گسترش یافت. تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.
در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، دست کم یک تن کشته و تعداد پرشماری از معترضان نیز زخمی شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست