یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مقام وزارت خارجه آمریکا: تحریم‌های جدید در راه استاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۵ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۶ مارس ۲۰۱۹


برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا گفته کاخ‌سفید به دنبال فشار حداکثری بر ایران است و ممکن است معافیت تحریم نفتی ایران را پس از اتمام مهلت آن در ماه اردیبهشت تمدید نکند. او همچنین با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران گفته از نظر او سلیمانی وزیرخارجه ایران است نه جواد ظریف.

برایان هوک از احتمال وضع تحریم‌های تازه و اعمال فشارهای نفتی بیشتر بر ایران خبر داد.

تحریم نفتی آمریکا علیه ایران از ماه نوامبر گذشته آغاز شد هرچند واشنگتن چند کشور از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه را شش ماه از تحریم‌ها معاف کرد تا واردات نفت خود از ایران را کاهش بدهند.

در اوایل ماه مه (نیمه اول ماه اردیبهشت) دولت ترامپ یک بار دیگر درباره معافیت خریداران نفت ایران باید تصمیم بگیرد.

برایان هوک پیش‌بینی کرده در شرایط فعلی بازار جهانی نفت، واشنگتن بتواند فشار بیشتری بر صادارت محصولات نفتی ایران وارد کند.

او گفت:‌ "رییس‌جمهوری آمریکا بسیار روشن گفته است که ما در کارزارمان برای فشار حداکثری بر ایران، به دنبال آن نیستیم که بعد از اتمام معافیت موقتی از تحریم، آن را تمدید کنیم. در دوره قبل بازار نفت، بسیار شکننده بود. ما فکر می‌کنیم که سال ۲۰۱۹ وضع بازار بهتر است و این فرصت بهتری برای فشار بر حداکثری بر ایران به ما خواهد داد تا فروش نفت ایران را به صفر برسانیم."

این مقام وزارت خارجه آمریکایی همچنین با اشاره به انتصاب ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضاییه ایران در پاسخ به سوال بی‌بی‌سی فارسی درباره احتمال تحریم شدن او مانند صادق لاریجانی، رئیس پیشین این قوه گفت: "ما تحریم‌هایمان را پیش از عملی شدن علنی نمی‌کنیم. اگر مثلا بخواهیم پول افراد خلاف‌کار را مسدود بکنیم و قبل از عملی کردن این طرح آن را علنی بکنیم، آنها می‌توانند پیش دستی کنند. می‌توانم به شما بگویم تحریم‌های تازه ای در راه است اما در این مرحله نمی‌توانم اطلاعات بیشتری بدهم."


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست