یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نحف (کاوه) مهدی پور
جای خالی وزیر"معیشت"، در جمهوری اسلامی!


• پیشنهاد می شود که آقای روحانی به عنوان پیمانکار جمهوری اسلامی، هرچند زودتر وزیر "معیشت" را جهت دریافت رای اعتماد به مجلس معرفی کند تا شاید مخاطب دلواپسان دروغین معیشت مردم مشخص شود؛ بلکه در دکان پر رونق دغدغه مندان معیشت مردم تخته شود و مردم چشمشان به یک نفر باشد نه به یک لشکر دلواپس معیشت! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱٣ مارس ۲۰۱۹


شاید به جرات بتوان گفت که امروز، مردم ایران بدترین شرایط اقتصادی درکل دنیا را دارند! تنها نمونه ی این وضعیت را می توان در اروپای درگیر جنگ جهانی دوم یافت؛ آنجا که سطح تورم و رکود اقتصادی، حد و مرزی نداشت و مرزهای تورم، همانند ابر، تابعی از شرایط جوی بودند که هر لحظه تغییر می کردند! درست است که بخشی از مردم ایران در حال حاضر، پول و سپرده بانکی دارند، ماشین دارند و ... دارند؛ اما باید عنوان کنم که همین مردم، نداشته های فراوانی هم دارند، بیشترین بدهی به بانک ها را دارند، تحصیلکرده بیکار دارند، دختر و پسر دم بخت بی پول و مال دارند، و... مع الوصف اگر زندگی یک سال باشد، باید گفت، هیچ کس در ایران فقیر نیست! اما وقتی زندگی بی نهایت است، باید پذیرفت که مردم ایران به معنای واقعی کلمه، فقیرترین و ناامیدترین مردم جهان هستند و این بر خلاف جایگاه طبیعی جغرافیای ایران می باشد! قیمت اجناس از یک مغازه به مغازه دیگر، از یک محله به محله ی دیگر، از یک شهر به شهر دیگر، از یک استان به استان دیگر و از این ساعت تا ساعت دیگر متغیر و متفاوت است! مردم به قولهای دروغ مسئولین عادت کرده اند؛ هیچ شوکی قادر نخواهد بود تا حیات و زندگی طبیعی را به مردم برگرداند! علاوه بر فشار واقعی و روانی تحریم های اخیر ترامپ بر ایران، جنگ و رقابت اصولگرا و اصلاح طلب بر سر دلربایی از معشوقی بی رمق به نام مردم، جان معشوق را به لب رسانده، تا جایی که ظرف ماه های اخیر عشوه گری و ناز و کرشمه جای خود را به داد و هوار و اعتراض داده است و در صورت تداوم وضع موجود، آینده ای مبهم در پیش خواهند داشت!

رهبر می گوید معیشت مردم مهم است، به معیشت مردم بپردازید! رئیس جمهور بر اهمیت معیشت مردم تاکید می کند و می گوید مردم مشکل دارند، مشکلات زیاد است، مشکل... باید به معیشت مردم برسید! رئیس مجلس می فرماید معیشت مردم در صدر امور است، به داد مردم برسید! رئیس قوه قضاییه تکیه کلامش معیشت مردم بود! فرماندهان سپاه، معیشت مردم را از هر چیز ارجح تر می دادنند و دایما می گویند که وضعیت معیشتی مردم خوب نیست، باید درست شود! صدا و سیما که سه چیز می گوید: "برجام چیز بدی بود، مزدوران عبری، عربی، غربی، اغتشاش به پا کردند، به معیشت مردم برسید"؛ وزراء، استانداران، فرمانداران، بخشداران، ائمه جمعه و جماعات، اساتید دانشگاه، مهندس، دکتر، شاعر، روزنامه نگار، بازیگر تلویزیون، فوتبالیست، کشتی گیر، دامدار، بقال، لات، چاقو کش، همه و همه می گویند معیشت مردم را درست کنید! من مانده ام که مخاطب حضرات دلواپس معیشت مردم کیست یا کیستند! ظاهرا یکی از هزار ایرادی که به جمهوری اسلامی وارد می باشد این است که علیرغم ایجاد صدها نهاد و ارگان انقلابی، هنوز جای وزیر "معیشت" خالی است! پیشنهاد می شود که آقای روحانی به عنوان پیمانکار جمهوری اسلامی، هرچند زودتر وزیر "معیشت" را جهت دریافت رای اعتماد به مجلس معرفی کند تا شاید مخاطب دلواپسان دروغین معیشت مردم مشخص شود؛ بلکه در دکان پر رونق دغدغه مندان معیشت مردم تخته شود و مردم چشمشان به یک نفر باشد نه به یک لشکر دلواپس معیشت!

* نجف (کاوه) مهدی پور صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه باختر زمین
چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۹۷


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست