یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تساوی و باخت سرخ آبی ها
صعود منچستر سیتی و هت تریک رونالدو با صعوداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱٣ مارس ۲۰۱۹استقلال با بی‌دقتی بازیکنانش در گلزنی، با تساوی یک بر یک مقابل العین متوقف شد.
در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال ایران میزبان العین امارات بود. این دیدار پر برخورد و مهیج در نهایت با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.
فرشید باقری در دقیقه ۵۳ برای استقلال گل زد. شیوتانی در دقیقه ۸۵ موفق شد این گل را جبران کند.
با این نتیجه، العین و استقلال یک امتیازی شدند.
نیمه نخست
شاگردان وینفرد شفر در حضور بیش از ۵۰ هزار هوادار خودی، بازی را هجومی و بهتر از حریف آغاز کردند و در دقیقه هشتم بازی، روی ارسال زکی‌پور، گادوین منشا بالاتر از مهند، با ضربه سر دروازه العین را تهدید کرد. در ادامه بازی دو تیم متعادل شد و روی به بازی درگیرانه آوردند که موجب افزایش اشتباهات هر دو تیم شد.
در دقیقه ۲۴، ارسال پاتوسی از روی نقطه کرنر و خروج ناموفق خالد عیسی، موجب سرگردانی توپ در نیمه نخست شد که در این صحنه پژمان منتظری در برخورد با بازیکن العین زمین خورد اما داور اعتقادی به خطا از سوی بازیکن العین نداشت تا موجب اعتراض بازیکنان استقلال و شفر شود. برخلاف روند بازی، در دقیقه ۲۷ جمال معروف روی یک ضد حمله سریع، از مقابل محوطه جریمه شوت زد که ضربه غافلگیر کننده او با واکنش رحمتی همراه نبود و توپ با برخورد به دیرک دروازه، از پشت سرش عبور کرد و به اوت رفت.
یک دقیقه بعد، استقلال توسط فرشید باقری صاحب موقعیت گل شد ولی تعادلش را از دست داد و با بی‌دقتی توپ را به دستان خالد عیسی زد. فرصت دیگری در دقیقه ۳۱، توسط ایسما از دست رفت که شوتش بعد از برخورد به حریف به کرنر رفت. کرنر پاتوسی خطرناک‌تر بود و ضربه سر ایسما به دیرک خالد عیسی برخورد کرد تا استقلال با از دست دادن این فرصت گلزنی، در برخورد توپ با دیرک دروازه مساوی شود.
العین در دقیقه ۳۵، پاسخ حملات استقلال را داد و شوت ریان یسلم را واکنش خوب مهدی رحمتی به کرنر رفت که ادامه این موقعیت ثمری برای نماینده امارات نداشت. در اواخر این نیمه، منشا وارد محوطه جریمه العین شد و با پاس رو به عقب، فرصت بسیار خوبی برای پاتوسی مهیا کرد که ضربه این بازیکن در راه دروازه توسط بازیکن اماراتی دفع شد.
نیمه دوم
فرشید اسماعیلی روی حرکت انفرادی و دریبل‌های متوالی خود بازیکنان العین را پشت سر گذاشت و با خالد عیسی تک به تک شد اما ضربه او از زاویه بسته توسط دروازه‌بان العین به کرنر رفت. در دقیقه ۵۳، ضربه کرنر توسط پاتوسی نواخته شد و با ضربه سر فرشید باقری به گل نخست استقلال تبدیل شد.
دو دقیقه بعد، پاس در عرض خوب گادوین منشا در داخل محوطه جریمه به فرشید باقری رسید که ضربه عجولانه این بازیکن را دروازه‌بان العین کنترل کرد. مجدداً ایسما موقعیت خوب بعدی را خلق کرد. او با عبور از مدافع العین، به قلب دفاع این تیم زد که پاس رو به عقب او قبل از رسیدن به منشا، توسط مدافع العین دور شد.
خطرناک‌ترین موقعیت این دیدار در دقیقه ۶۶، توسط منشا از دست رفت. پاس خوب فرشید باقری پشت سر مدافعان العین به منشا رسید که این بازیکن با حرکات اضافه و تعلل بیش از حد، به جای شوت زدن، توپ را به ایسما داد تا توپ وارد دروازه خالد عیسی نشود. فرصت‌سوزی مهاجمان استقلال در دقیقه ۷۰ هم اتفاق افتاد. فرشید اسماعیلی با عبور از دو بازیکن العین در موقعیت گلزنی قرار گرفت که ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
در دقیقه ۷۵، همام طارق اولین موقعیت جدی خودش را با حرکتی انفرادی خلق کرد که خالید عیسی با واکنش خوبی شوت او را از فاصله ۲۰ متری به اوت فرستاد. در ادامه حملات پر دامنه استقلال، ارسال ایسما و ضربه والی طارق با برخورد به مدافع العین مجدداً مقابل محوطه شش قدم به کریمی رسید که شوت او را خالد عیسی دفع کرد.
در دقیقه ۸۵، روی ارسال بازیکن العین از روی ضربه ایستگاهی و دفع مدافع استقلال، توپ مقابل شیوتانی افتاد و ضربه او بدون برخورد به بازیکنان استقلال به گل نخست العین تبدیل شد.
محمد دانشگر در دقیقه ۱+۹۰ روی ارسال پاتوسی دروازه العین را باز کرد اما پرچم کمک داور مانع از خوشحالی آبی‌ها شد و داور این گل را به نشانه آفساید مردود اعلام کرد.
این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری (تعویض: محمد دانشگر ۷۹)، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، ایسما، آیاندا پاتوسی، گادوین منشا (تعویض: همام طارق ۷۳)، فرشید باقری (کارت زرد) و فرشید اسماعیلی (تعویض: محسن کریمی ۸۲).
خالد عیسی، دومبیا، عامر عبدالرحمان (کارت زرد)، بندر الاحبابی، احمد برمان، محمد فائز، مهند سالم، محمد خلفان (تعویض: مارکوس برگ ۷۳)، شیوتانی، ریان یسلم و جمال معروف.

احمدی نژاد مرد اول روز پرحاشیه در آزادی
خبرهای مربوط به حضور رییس جمهوری سابق ایران در ورزشگاه آزادی خیلی زودتر از حضور او در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.
به گزارش "ورزش سه"، خبرنگارانی که روز گذشته به ورزشگاه آزادی رفته بودند تا دیدار حساس استقلال و العین را پوشش بدهند، با سختگیری های ویژه و کم سابقه‌ای مواجه بودند. از جمله سختگیری در عبور و مرور و حضور یک تیم حفاظت جدی که قبلا و در سایر بازی‌ها خبری از آنها نبود. اما خیلی زود هوادارانی که قصد داشتند خود را به ورزشگاه برسانند از حضور محمود احمدی نژاد در ورزشگاه مطلع شدند و این خبر به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. اول یکی دو عکس نه چندان باکیفیت اما بعد در زمانی که عکاسان حرفه ای لنزهای غول پیکر خود را روی جایگاه وی آی پی انداختند، تصاویر بیشتر و بیشتری از این چهره پر سروصدا منتشر شد.
احمدی نژاد در طول بازی مشغول اینتراکشن با هواداران بود و آنها هم در جایگاه رو به وی آی پی به دست تکان دادن های او پاسخ می‌دادند. او با یک گروه محافظش ۹۰ دقیقه بازی را دید و در نهایت بعد از سوت پایان اقدام به ترک ورزشگاه کرد تا آخرین حضورش در آزادی هم با نتیجه ای دلخواه به سود تیم‌های ایرانی به اتمام نرسد. جالب اینکه او در پایان بازی اظهارنظری در خصوص بازی و نتیجه آن داشت و تساوی استقلال را به خستگی و ضعف روحی شاگردان وینفرد شفر با توجه به نتیجه اولین دیدار این تیم مقابل الدحیل مرتبط کرد و البته نیشی هم به داوری زد.


پرسپولیس در آخرین دقیقه به السد باخت
پرسپولیس ایران در دومین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا برابر میزبانش السد، تن به شکست داد.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه به مصاف السد قطر رفت که این دیدار در نهایت با یک گل به سود السد تمام شد.
در آغاز نیمه نخست بازی، سفید پوشان السد بازی را به خوبی در اختیار گرفتند و با طراحی حملاتی، فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند اما عملکرد خوب هافبک‌های پرسپولیس کمتر اجازه داد السدی‌ها خطرساز شوند. البته السدی‌ها در دقیقه ۳ بازی توسط اکرم عفیف فرصت خوبی برای باز کردن دروازه به دست آوردند که این فرصت به گل تبدیل نشد. در ادامه شاگردان برانکو که روی ضدحملات برنامه ویژه‌ای داشتند، یکی دو فرصت خوب به دست آوردند. مهدی ترابی در دقیقه ۹ با عبور دادن توپ از بین پاهای مدافع السد، فرصت بسیار خوبی برای شوت زنی خود ایجاد کرد اما ضربه او راهی به دروازه پیدا نکرد.
در ادامه این دیدار زمانی که بازی به دقیقه ۱۳ رسید، اکرم عفیف پشت محوطه جریمه پرسپولیس فرصت بسیار خوبی برای شوت زنی به دست آورد اما ضربه زیبای او از کنار دروازه به بیرون رفت. در مقابل پرسپولیسی‌ها دو دقیقه بعد روی پرتاب اوت قصد داشتند دروازه السد را باز کنند اما پاس ماریو بودیمیر که با ضربه سر ارسال شد را نورالله‌ی نتوانست کنترل کند و توپ به اوت رفت.
زمانی که به اواسط بازی رسیدیم، در دقیقه ۲۳ بونجاح شوت زیبایی را به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که با دخالت سید جلال حسینی شوت او به کرنر تبدیل شد. سپس در دقیقه ۲۸ با حرکت خوب علی علیپور فرصت بسیار خوبی برای خود ایجاد کرد اما شوت او با عکس العمل دروازه‌بان السد راهی به دروازه پیدا نکرد.
در دقیقه ۳۵ سفیدپوشان السد باز هم روی دروازه پرسپولیس خطر ساز شدند. این بار ارسال زیبا روی دروازه پرسپولیس فرصت خوبی را در اختیار بونجاح ایجاد کرد تا با یک ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کند اما جاگیری خوب بیرانوند باعث شد به راحتی توپ در اختیار دروازه‌بان پرسپولیس قرار گیرد.
در آخرین دقیقه این نیمه بونجاح یک گل به ثمر رساند که داور آن را آفساید اعلام کرد.
در آغاز نیمه دوم بازی نیز، باز هم السدی‌ها سعی داشتند با طراحی حملاتی بازی را کامل در اختیار بگیرند اما عملکرد خوب بیرانوند در این نیمه فرصت‌ها را از یاران السد گرفت. در دقیقه ۴۹ حمید اسماعیل فرصت بسیار خوبی برای شوت زنی داشت اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه این بازیکن با حرکتی زیبا و ارسال یک پاس کات بک، فرصت بسیار خوبی برای شوتزنی بونجاح ایجاد کرد اما شوت او هم به بیرون رفت.
در مقابل شاگردان برانکو که می‌خواستند از زیر فشار حملات السد خارج شوند با طراحی حمله و ارسال پاس علیپور برای بودیمیر این فرصت را داشتند تا دروازه السد را باز کنند اما شوت زیبای مهاجم کروات با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به اوت رفت. در ادامه باز هم السدی‌ها خطر ساز شدند. اینبار در دقیقه ۵۹ بغداد بونجاح شوتی را روانه دروازه پرسپولیس کرد اما واکنش بیرانوند دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشت.
در ادامه بازهم پرسپولیس موقعیت داشت تا دروازه السد را باز کند. در دقیقه ۶۶ حرکت خوب علی علیپور قرمز پوشان پرسپولیس را امیدوار کرد تا به گل برسند اما شوت این بازیکن به دیواره کنار دروازه برخورد کرد. در مقابل السد در دقیقه ۶۷ روی حرکتی که الهیدوس از سمت راست انجام داد می‌توانست به گل برسد اما شوت او از بالای دروازه به اوت رفت.
در دقیقه ۷۹ باز هم پرسپولیسی‌ها برای گلزنی فرصت داشتند. اینبار بشار رسن با دروازه‌بان حریف تک به تک شد اما شوت او به اوت رفت.
در آخرین دقیقه این بازی و در دقیقه ۳+۹۰ ضربه سر بونجاح در شرایط آفساید به گل تبدیل شد تا شاگردان برانکو تن به شکست دهند.
برای پرسپولیس در این دیدار علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالله‌ی، بشار رسن، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر (۸۲ سیامک نعمتی) و علی علیپور به میدان رفتند.
السد نیز با ترکیب سعد الشیب، پدرو، تارک، حمید، عبدالکریم، گابی، سالم، وو یانگ، بونجاح، الهیدوس و عفیف به میدان رفت.
لیگ قهرمانان آسیا برد پرگل الهلال مقابل الدحیل در جدال حریفان استقلال

از هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، الهلال در عربستان میزبان الدحیل قطر بود و این بازی با پیروزی ٣ بر یک تیم عربستانی به پایان رسید.
در این بازی را ادواردو در دقیقه ۲۵ ، البلیهی ۷۷ و گومیس ۷۹ برای الهلال و ناکاجیما ۷۵ برای الدحیل به ثمر رساند.
این دومین برد متوالی الهلال بود و تا این تیم در صدر گروه C باقی بماند.


لیگ قهرمانان آسیا پیروزی پاختاکور مقابل الاهلی عربستان در جدال حریفان پرسپولیس
در ادامه هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، پاختاکور در ازبکستان میزبان الاهلی عربستان بود و با یک گل به پیروزی رسید.
تک گل این بازی را بیکمائف در دقیقه ۶۲ زده شد.
پاختاکور در دیدار اول خود مقابل پرسپولیس به تساوی یک بر یک رسیده بود و با این برد ۴ امتیازی شد.
الاهلی دیدار اول خود مقابل السد را با دو گل پیروز شده بود.


رونالدو یک تنه یووه را به مرحله بعد برد
صعود قاطعانه منچسترسیتی
تیم‌های یوونتوس و منچسترسیتی توانستند حریفانشان را در لیگ قهرمانان اروپا شکست دهند.
در ادامه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان دو دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها یوونتوس توانست با هت تریک کریستیانو رونالدو، اتلتیکومادرید را شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.
کریستیانو رونالدو در این دیدار بار دیگر ارزش‌های خود را اثبات کرد و با هت تریک در این مسابقه باعث صعود بیانکونری شد.
در دیگر دیدار منچسترسیتی جشنواره‌ای از گل به راه انداخت و با ۷ گل برابر شالکه به برتری رسید.
سرخیو آگوئرو ۲ بار، لروی سانه، رحیم استرلینگ، فودن، برناردو سیلوا و گابریل ژسوس گلزنان تیم گواردیولا در این دیدار بودند.
در ادامه این رقابت‌ها چهارشنبه شب دو دیدار برگزار می‌شود که بارسلونا در خانه به دیدار لئون می‌رود و بایرن مونیخ به دیدار لیورپول خواهد رفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست