یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اتحادیه اروپا خواستار تجدیدنظر فوری در حکم نسرین ستوده شد


• سخنگوی فدریکا موگرینی، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۱ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۲ مارس ۲۰۱۹سخنگوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه ی اروپا، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است.

به گزارش رادیو فردا، مایا کوتسیانچیچ، سخنگوی فدریکا موگرینی نوشته است: «محکومیت اخیر نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری، به دست‌کم هفت سال زندان یک تحول نگران‌کننده است»
سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه خود تصریح کرده است که نسرین ستوده، درفرایندی فاقد دادرسی عادلانه و با نقض ابتدایی ترین حقوق متهم به طور غیابی محاکمه و محکوم شده است.
در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا انتظار دارد، در حکم صادره برای نسرین ستوده و همسرش رضا خندان، که در ژانویه گذشته به شش سال زندان محکوم شد، فورا تجدید نظر شود.
سخنگوی فدریکا موگرینی تاکید کرده است: اتحادیه اروپا همچنین انتظار دارد ایران حق رضا خندان و نسرین ستوده را برای تجدیدنظر خواهی در احکام خود رعایت کند و محترم بشمارد.

در همین زمینه، آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا هم صدور حکم تازه برای نسرین ستوده را به شدت محکوم کرده است.
آنتونیو تایانی در توییتر نوشته است که نسرین ستوده زندگی خود را صرف دفاع از حقوق زنان و در مخالفت با مجازات اعدام سخن گفته است. پارلمان اتحادیه در کنار او می ایستد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست