یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتراض دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به وضعیت صنفی دانشگاهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۰ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۱ مارس ۲۰۱۹دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با امضای طوماری خطاب به ریاست دانشگاه نسبت به وضعین نابسامان صنفی و عدم رسیدگی مسئولین دانشگاه در حال اعتراضند.
شوراهای صنفی دانشجویان کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد ,این حرکت اعتراضی که از صبح امروز در همه پردیس های این دانشگاه آغاز شده به مدت دو روز ادامه خواهد داشت و شورای صنفی این دانشگااه که با توجیه بی قانونی ها و عدم رویکردی مثبت از جانب دانشگاه مواجه است حمایت از این پویش صنفی را وظیفه خود دانسته و اعلام داشته است که تا تسهیل مشکلات همچنان به حمایت و پیگیری های خود ادامه خواهد داد .

متن طومار اعتراضی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

جناب آقای دکتر خاکی صدیق

ریاست محترم دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

احتراما به استحضار می‌رساند دیرزمانیست که دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از علت وجودی خود به عنوان "دانشگاه" فاصله گرفته و هر آنچه جز دانشگاه را راجع بدان می‌توان تلقی کرد؛ خواجه نصیری که به مثابه دانشگاه می‌بایست موجبات تحصیل علم و معرفت را برای همه اقشار فراهم می‌کرد تبدیل به بنگاهی شده است که حداقل امکانات تحصیلی را به ازای پرداخت هزینه‌ی گزاف در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و دیگر، اقشار محدودی توان ورود بدان را دارند. گویی در ابتدای تاسیس آن، تصمیم بر این افول نبوده و اکنون با گذشت ۹۰ سالی که همواره افتخار قدمت آن از جانب روسایش می‌رود، این به اصطلاح قدیمی‌ترین دانشگاه ایران زمین به افقی دهشتناک گرفتار آمده است. دهشتناک از آن جهت که این کهن دانشگاه به لحاظ غالب امکانات دانشگاهی در بدترین وضعیت ممکن نسبت به سایر دانشگاه‌های کم سن و سال به‌سر می‌رود و این افول آنچنان سرعت سرسام‌آوری دارد که سقوط برایش دور از ذهن نیست. دانشجو، این رکن وجودی دانشگاه که بنا به اصل ٣۰ قانون اساسی باید امکانات تحصیلش تماما رایگان باشد به حاشیه رانده شده و در هر بزنگاهی حق تحصیل رایگان از وی سلب می‌شود؛ از دریافت هزینه‌ی گزاف آموزشی تا عدم ارائه‌ی خوابگاه دولتی برای دانشجویان روزانه و عدم ارائه‌ی تغذیه باکیفیت. از سویی دیگر آنچنان این بی‌قانونی‌ها و تبعیض‌ها از جانب دانشگاه اعمال شده و به روال عمومی آن تبدیل گشته که گویی دیگر حقی برای به زبان آوردن آن نیز قائل نیست.

لیکن امروز ما دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اعلام می‌داریم که دیگر زمان بی‌توجهی نسبت به حقوق اساسی دانشجویان به سر آمده و ما خواهان تمام حقوق حقه‌ای هستیم که دیرزمانیست به دست فراموشی سپرده‌اید که اهم آن‌ها به شرح زیر است:

۱- حذف بی قید و شرط جریمه‌های مربوط به واحدهای حذف شده، افتاده و جبرانی برای تمامی ورودی‌ها در تمامی مقاطع.

۲- اعطای خوابگاه به تمامی دانشجویان روزانه در همه‌ی مقاطع و اخذ شهریه خوابگاه منطبق بر نرخ مصوب صندوق رفاه وزارت علوم.

۳- بهبود کیفیت تمامی وعده های غذایی (صبحانه ، ناهار ، شام) و قرار گرفتن کنار غذا در وعده های ناهار و شام.

۴- فراهم‌سازی سرویس ایاب و ذهاب در ساعات پر تردد برای تمامی خوابگاه‌ها.

۵- حذف نمره درس افتاده از معدل و جایگزینی نمره کسب شده بالای ۱۴ .

۶- حذف جریمه مصوب شده جهت ثبت نام هنگام حذف و اضافه.

۷- افزایش زمان ورود دختران دانشجو به خوابگاه تا ساعت ۲۴


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست