یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هدیه آمپولی عابر بانک
پیروزی مهم توپچی ها؛ دو وزیر و شش باشگاهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۹ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۰ مارس ۲۰۱۹
بخش ورزشی: آدرس غلط و نظام فاسد! حسین هدایتی که به عابر بانک ورزش در ایران معروف شده در زندان است. محمودرضا خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که مدیر عامل بانک ملی بود و ده برابر این مبلغ اعلام شده را نیز به کانانادا برد و در آنجا مشغول عشق و حال اش است.
در تپه های اوین تهران و جائی که امام راحلشان قرار بود آنجا را به محوطه دانشگاه تبدیل کند و اینک سلولهای متعدد و زیرزمینی و تاریک آن برای زندانیان ایرانی چنان افزایش یافته که موشها هم در آن وحشت می کنند و حاضر به حضور چند لحظه ای هم نیستند اصغر هدایتی هم در یکی از سلولهای شاید خوش و آب و هوای آن زندانی است و چنین بنظر میرسد سهم ذکات و خمس جماعت دستوردهنده را یا به موقع نداده و یا داده ولی کم بوده و یا در اصل صدای دهل از جای دیگری است ولی رقص اش را وی مجبور است انجام دهد.
یکی از افرادی که از کمک های مالی و اقتصادی هدایتی برخوردار شده و از منزل کوچکی در غرب تهران به شمال تهران نقل مکان کرده و ویلائی هزار و چند صد متری را از برکت هدایتی خریده و از بهترین امکانات رفاهی روز برخوردار است روزنامه نگاری است که ع. ر نام دارد. اما این جناب این روزها علیه این فرد زندانی شمشیر را از رو بسته است!
خانم فریده شجاعی همسر شادروان منصور پورحیدری در گفتگوئی با خبر ورزشی وضعیت بحرانی را ترسیم می کند که باید گفت برای نتیجه آن پیدا کنید پرتقال فروش را!

هدیه هدایتی پول نبود، آمپول بود!
فریده شجاعی در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره هدیه حسین هدایتی صحبت کرد:

حقیقت دارد که حسین هدایتی به خانواده پورحیدری کمک مالی کرده است؟
بله! البته سهم ما خیلی کم بود (خنده)! اینکه یک پرسپولیسی برای یک استقلالی دست به جیب شد، در نوع خود کم‌نظیر بود. ضمن اینکه دندان اسب پیشکشی را که نمی‌شمارند.

توضیح می‌دهید این مبلغ چطور به منصور خان اهدا شد؟
منصور به آمپولی آلمانی نیاز داشت که هر کدام ۱۰ میلیون تومان قیمت آن بود. روزی که حسین هدایتی برای عیادت به بیمارستان آمده بود، وقتی متوجه این موضوع شد ترتیبی داد تا از طریق داروخانه هلال احمر ۵ آمپول به ارزش ۵۰ میلیون تومان برای منصور خریداری شود که البته آمپول‌ها هم هیچ اثر مثبتی نداشتند.

اگر بگویند این مبلغ را باید پس بدهید چه می‌کنید؟
مگر گل و شیرینی را پس می‌دهند؟ این مبلغ به شکل هدیه و آمپول به دست ما رسید نه پول نقد.

به گزارش خبرگزاریها سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم به «اخلال در نظام اقتصادی کشور» روز یکشنبه ۱۹ اسفند درشعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
در این جلسه، قهرمانی، نماینده دادستان گفت که مهدی موسوی‌نژاد، «برای پسر ۸ ساله خود ۲۴۲ حساب در یک روز باز کرده و پول‌ها را در یک روز جابه‌جا کرده است». وی اعلام نکرد که با این حساب‌ها چه مقدار پول جابه‌جا شده است.
بر اساس کیفرخواست پرونده، مهدی موسوی‌نژاد که چند شرکت داشته و در دریافت وام‌ به آقای هدایتی کمک کرده، «۹۳ میلیارد تومان بابت دستمزد اقداماتش» دریافت کرده است!
در جریان همین دادگاه چند خطی از دست نوشته هدایتی به فضای مجازی راه یافته است که در یکی از آنها چنین آمده است:
«بزرگترین گلریزان تاریخ ایران آن هم به صورت قرض الحسنه را خواهم گرفت و فوراً تسویه حساب می‌کنم.
۵میلیون پرسپولیسی نفری ۱۰۰۰تومان بدهی من را تسویه می کنند. ولی لازم نیست خودم تسویه می کنم»
هدایتی ها معلول نظام هستند و حالا هم که وی در زندان است نباید فرصت را غنیمت شمرد و چون اسیری به وی تاخت و هر آن چه را که حقیقت ندارد به نام حقیقت گفت و یا هر آن چه را که حقیقت دارد وارونه نشان داد. برای همین منظور در فرصت مناسب در باره پرونده وی خواهیم نوشت! زیرا رسم معرفت چنین است! افراد زیادی در فوتبال از کمکهای وی که ناشی از پول و ثروتهای بادآورده و اهدائی سیستم فاسد نظام جمهوری است استفاده کرده اند.
از آنجائی که موضوع حسین هدایتی مستقیم و غیرمستقیم به باشگاه پرسپولیس نیز مرتبط است و هوادران میلیونی این تیم دیدگاه مثبتی نسبت به عابر بانک نظام فاسد جمهوری اسلامی دارند لذا باید با دقت و اطلاعات بیشتر با این موضوع برخورد کرد و آدرس غلط نظام را هم آشکار کرد و هم نقش واقعی کارگزاران و افراد پشت پرده آن را.


ساندی تایمز منتشر کرد
رشوه نجومی قطر به فیفا برای گرفتن میزبانی جام جهانی
اسنادی به دست آمده است که نشان می دهد قطر برای اخذ میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ رشوه کلانی به فیفا داده است. به نقل از ساندی تایمز، دولت قطر درست ۲۱ روز قبل از اعلام این کشور به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، رقمی حدود ۴۰۰ میلیون دلار به فیفا پیشنهاد داده است.
ساندی تایمز به فایل‌های این پرداخت دست یافته است و در آن مسئولان رده بالای الجزیره نیز حضور دارند که قرارداد مالی سنگینی با فیفا برای پخش جام جهانی امضا کردند.
علاوه بر این ۴۰۰ میلیون دلار، ۴۸۰ میلیون دلار نیز ۳ سال بعد از اعلام میزبانی از طرف قطر به فیفا ارائه شده است.
شیخ حمد بن خلیفه امیر قطر که مسئول کنترل شبکه الجزیره نیز است، این قراردادها را از طرف شبکه تلویزیونی الجزیره با فیفا امضا کرده است.
هم اکنون پلیس سوئیس این پرونده را به عنوان تحقیق و تفحص در زمینه رشوه، مورد بررسی قرار داده است و این فرضیه را که قطر میزبانی جام جهانی خریده است و از طریق قانونی به دست نیاورده، تقویت می‌کند.
فیفا هنوز واکنشی به این اتهامات نداشته است.


نصیرزاده: وزیر ورزش مالک دو باشگاه و وزیر صنعت مالک ۴ باشگاه است
هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز گفت: وزیر ورزش و جوانان مالک دو باشگاه در لیگ برتر است و وزیر صنعت، معدن و تجارت هم مالکیت ۴ باشگاه دیگر را در اختیار دارد.
مدیر عامل باشگاه ماشین‌سازی در مورد مالکیت محمدرضا زنوزی در دو باشگاه ماشین‌سازی و تراکتورسازی و اینکه این موضوع خلاف قوانین بین‌المللی است یادآور شد: وزیر ورزش هم مالک دو باشگاه است. وزیر صنعت، معدن و تجارت هم مالک ۴ باشگاه است. شما بروید از همان آقایان هم بپرسید که چرا مالک ۴ باشگاه هستند. اگر میکروفن شما حرکت می‌کند بروید از وزیر صنعت و معدن بپرسید. بروید از آقای زنگنه وزیر نفت بپرسید که چرا مالک چند باشگاه است؟ آنها اسناد دولتی دارند چرا از خودمان حرف می‌زنیم. این قانونی که شما می‌گویید از ۴۰ سال پیش در حال اجرا است و برای الان نیست.


پیروزی مهم توپچی ها؛
آرسنال ۲ - ۰یونایتد؛ تلافی مورینیو را سر سولسشر درآوردند!
آرسنال با دو گل موفق شد منچستریونایتد را در لندن مغلوب کند.
به گزارش "ورزش سه"، فصل قبل منچستریونایتد تحت هدایت ژوزه مورینیو، موفق شد در خانه آرسنال ۱-٣ به پیروزی برسد اما این بار داستان بر عکس شد و آرسنال با درخشش برند لنو با دو گل شیاطین سرخ را مغلوب کرد.
اولین فرصت بازی در شلوغی محوطه جریمه برای آرسنال ایجاد شد اما ضربه آکروباتیک اوبامیانگ با اختلاف از بالای دروازه داوید دخیا به بیرون رفت.
در دقیقه ۱۰ یونایتد تا آستانه باز کردن دروازه برند لنو پیش رفت اما ضربه روملو لوکاکو روی ارسال لوک شاو به دیرک دروازه آرسنال برخورد کرد.
دو دقیقه بعد این آرسنال بود که به گل اول رسید. گرانیت ژاکا پشت محوطه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه کات دار و غیرقابل مهار موفق شد دروازه داوید دخیا را باز کند. یونایتد بعد از دریافت گل سراپا حمله شد اما بدشانس بود که این بار در دقیقه ۲۰، ضربه دقیق و زمینی فرد باز هم به دیرک دروازه توپچی ها برخورد کرد.
دقایقی بعد راشفورد در مقابل دروازه می توانست صاحب موقعیت گلزنی شود اما حضور به موقع کولاسیناچ دروازه آرسنال را نجات داد. در دقیقه ٣۷ لوکاکو با بهره گیری از قدرت بدنی خود صاحب موقعیت شد اما برند لنو واکنش خوبی در مقابل ضربه مهاجم بلژیکی نشان داد و در ریباند نیز ضربه او راهی به دروازه نیافت در ادامه نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و آرسنال با یک گل برتری راهی رختکن شد.
یونایتد نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و در همان ابتدا و روی پاس راشفورد، لوکاکو با دروازه بان آرسنال تک به تک شد اما باز هم برند لنو با خروجی مناسب برابر او ایستادگی کرد.
در دقیقه ۵٨ مارکوس راشفورد با یک ضربه ایستگاهی می توانست دروازه آرسنال را باز کند اما شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۶۵ یک بار گرانیت ژاکا با یک شوت زمینی دروازه یونایتد را تهدید کرد اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه دخیا به بیرون رفت. اما در دقیقه ۶۹ و با خطای فرد روی لاکازت، آرسنال صاحب یک ضربه پنالتی شد که اوبامیانگ با ضربه ای به مرکز دروازه، زننده گل دوم تیمش لقب گرفت.
در دقیقه ۷٣ و با اشتباه عجیب اسمالینگ، لاکازت در موقعیتی بسیار خوب تا آستانه زدن گل سوم هم پیش رفت اما ضربه او راهی به دروازه نیافت. در دقیقه ۹۱ ضربه سر راشفورد در موقعیتی خوب توسط برند لنو مهار شد تا در نهایت آرسنال با هماند دو گل یونایتد را مغلوب کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست