یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«پادشاه مادرید مرده است»
شاهکار اوله در پاریس، صعود اژدهااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۶ اسفند ۱٣۹۷ -  ۷ مارس ۲۰۱۹* حذف رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا مهمترین رویداد فوتبال جهان

بخش ورزشی: پادشاهی که تحقیر شد! بعد از فتح لیگ قهرمانان در سال گذشته -به نظر می رسید دوران رئال با زیدان و رونالدو همچنان ادامه خواهد داشت، اما ناگهان زیزوبود استعفا کرد و سپس در روزهای داغ جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه رونالدو در انتقالی جنجالی راهی یوونتوس شد تا کهکشانی ها رهبر بیرون و فرمانده داخل زمین را به فاصله اندکی از دست بدهند. چاره ای نبود لوپتگی جانشین زیدان شد اما او پس از چند ماه برکنار شد و سولاری جای وی را گرفت. سرنوشت برای سرمربی آرژانتینی هم به بدترین شکل رقم خورد. رئال با هدایت سولاری در شش روز اخیر همه جام ها را از دست داد. ابتدا در کوپا دل ری و سپس در لالیگا مغلوب بارسا شد و شب گذشته آژاکس حکم به حذف رئال از لیگ قهرمانان داد. در واقع رئال پس از ۹ سال بار دیگر در یک هشتم نهایی حذف شد تا عملا دوران پرافتخاری دیگر از رئال به اتمام برسد.

اکیپ: پادشاه مادرید مرده است
نشریه فرانسوی نوشت: قهرمان سه دوره اخیر لیگ قهرمانان برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۰ (یک سال پس از حضور کریستیانو رونالدو) نتوانست به دور بعد صعود کند. رونالدو با جدایی‌اش از مادرید یک حفره بزرگ در تیم اسپانیایی ایجاد کرد. این تیم در پنج روز همه چیز را از دست داد. از کوپا دل ری حذف شد و فاصله‌اش با صدر لالیگا خیلی زیاد شد. سفیدپوشان سه‌شنبه در یک کابوس بودند.
اما مارکا نشریه معروف اسپانیائی مارکا از دو تیتر در شماره بعد از حذف رئال ااشاره کرده است. تیتر درشت به نوعی قدردانی از نسل جدید رئال مادرید است که در ۵ سال توانست ۴ بار فاتح لیگ قهرمانان شود: «اینجا تیمی آرمیده است که تاریخ ساز بود.»
در زیر همین تیتر، عبارت: «پایانی تحقیرآمیز برای دوره ای تکرار نشدنی» به چشم می خورد.
گذشته از این شکست در دومین روز از لیگ قهرمانان باز نتایجی کسب شد که شگفت انگیز بود. بخوانیم:

پورتو ۳ - ۱ رم؛ صعود اژدها به جمع ۸ تیم برتر اروپا
نماینده پرتغال توانست با شکست آ اس رم راهی دور بعد لیگ قهرمانان شود.
به گزارش وبسایت نود، تیم های پورتو و آ اس رم از دور برگشت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان در ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف هم رفتند که تیم پورتو در پایان ۱۲۰ دقیقه با نتیجه ۳-۱ پیروز شد و در نهایت با نتیجه ۴-۳ راهی دور بعد شد.
پورتو که تیم برتر میدان بود و موقعیت های خوبی بدست آورده بود در دقیقه ۲۶ روی یک کار تیمی زیبا توسط تیکوئینهو به گل نخست رسید. تیم آ اس رم در دقیقه ۳۶ به دلیل خطای میلیتائو صاحب پنالتی شد که ده روسی توانست آن را گل کند تا بازی مساوی شود.
پورتو که نیمه دوم را هم همانند نیمه پیش خوب شروع کرده بود در دقیقه ۵۲ روی سانتر ارسالی توسط مارگا به گل دوم خودش دست یافت. پورتو که در این بازی تیم برتر میدان بود در ادامه چند موقعیت خوب را از دست داد تا در نهایت بازی به وقت های اضافه کشیده شود.
در وقت های اضافه هر دو تیم چند فرصت خوب را از دست دادند تا اینکه پورتو در دقیقه ۱۵ به دلیل خطای فلورنزی صاحب پنالتی شد. الکس تلس این پنالتی را گل کرد تا پورتو در نهایت با نتیجه ۳-۱ پیروز شود و صعود کند.

پاری سن ژرمن ۱ - ۳ منچستریونایتد؛ شاهکار اوله در پاریس
منچستریونایتد توانست به جمع ۸ تیم برتر اروپا راه یابد.
تیم های پاری سن ژرمن و منچستریونایتد از دور برگشت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۱-۳ به سود یونایتد تمام شد تا این تیم راهی دور بعد شود. دو تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت به تساوی ۳-۳ رضایت دادند اما یونایتد به دلیل گل زده در خانه حریف توانست صعود کند.
یونایتد در همان دقیقه ۲ بازی روی اشتباه مدافع حریف توسط لوکاکو به گل رسید. پاس اشتباه کهرر به مهاجم بلژیکی رسید این بازیکن توانست دروازه بوفون را باز کند.
پاری سن ژرمن پس از این گل سراپا حمله شد و در دقیقه ۱۲ توسط برنات به گل تساوی بخش دست یافت. امباپه که دفاع یونایتد را بهم ریخت توانست توپ را به دهانه دروازه بفرستد و برنات موفق شد دروازه را باز کند.
در حالی که بازی با برتری کامل تیم میزبان دنبال می شد این یونایتد بود که روی اشتباه بوفون به گل دوم خودش رسید. بوفون نتوانست شوت رشفورد را جمع کند و لوکاکو در برگشت توانست گل دوم خودش را بزند.
پاریس در دقیقه ۸۴ تا آستانه زدن گل دوم تیمش رفت اما ضربه او به تیر دروازه دخیا برخورد کرد.
در حالی که بنظر می رسد تلاش یونایتد برای صعود کافی نبوده ضربه دالو به دست کیمپمبه برخورد کرد. داور پس از بازبینی تصاویر ویدیویی در تصمیمی بحث برانگیز ضربه پنالتی به سود یونایتد اعلام کرد. مارکوس رشفورد این ضربه را گل کرد تا یونایتد در عین ناباوری پیروز بازی شود و به دور بعد برود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست