یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه سندیکای شرکت واحد در خصوص تجمع کارگران شرکت در مقابل وزارت کاراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۷ -  ۴ مارس ۲۰۱۹

با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه امروز (۱۳ اسفند) در اعتراض به پایین آمدن هفتاد درصدی قدرت خرید طبقه کارگر و تورم و گرانی مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کرده و با قرائت بیانیه ای در پایان این تجمع خواستار افزایش حداقل دستمزد کارگران تا ۷ میلیون تومان شدند. در این تجمع اعتراضی گروه اتحاد بازنشستگان و جمعی از دانشجویان مدافع کارگر نیز مشارکت داشتند.

در تجمع امروز، کارگران با شعارهایی چون (سفره ما خالیه؛ وعده ها پوشالیه) (دستمزد عادلانه حق مسلم ماست)(هزینه ها دلاریه حقوقمون ریالیه) (خط فقر هفت میلیون؛ دریافتی ها دو میلیون) (یه مسکن مناسب حق مسلم ماست) (درود بر کارگر؛ مرگ بر ستمگر) (تورم گرانی؛ پاسخ بده روحانی) (دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند) (نان کار آزادی؛ حق مسلم ماست)نسبت به پایین بودن دستمزد معترض شدند.

از دیگر شعارهای کارگران حاضر در تجمع (از هفت تپه تا تهران کارگران در زندان) (زندانی هفت تپه آزاد باید گردد) (کارگر زندانی آزاد باید گردد) ( معلم زندانی آزاد باید گردد) ( دانشجوی زندانی آزاد باید گردد)که خواستار آزادی بی قید و شرط کارگران، معلمان و دانشجویان زندانی بودند.

در حالی که تجمع کنندگان شعار می دادند؛ (درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید) تعداد قابل توجهی از عاربران و شهروندان به تجمع پیوسته و در مطالبه دستمزد شایسته با کارگران همراه شدند. یکی از شهروندان زن که به جمعیت پیوسته بود به سخنرانی پرداخته و رو به ماموران امنیتی میگفت (آیا شما با دستمزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می توانید زندگی کنید که از کارگران می خواهید ساکت باشند. هر وقت کارگران حرفی می زنند آن ها را زندانی می کنید). در چند مورد نیز مسافران به ویژه زنان از اتوبوس بی آر تی مقابل وزارت کار رو به جمعیت اعلام حمایت کردند. با توجه به احتمال موکول شدن تعیین حداقل دستمزد به سال آینده، انتظار می رود این قبیل اعتراضات ادامه پیدا کند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه
۱٣ اسفند ۹۷


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست