یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سکوت سنگین خبری رسانه های دولتی
دومین روز تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان


• تحصن معلمان امروز نیز برای دومین روز ادامه یافت. حمایت دانش آموزان از معلمینشان چشمگیر بود. تاکنون حتی یک خبر در دو روز اخیر در خبرگزاری های دولتی به تحصن بزرگ معلمان اختصاص نیافته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۷ -  ۴ مارس ۲۰۱۹امروز دوشنبه ۱٣ اسفند ۱٣۹۷، معلمان و فرهنگیان شاغل برای دومین روز در مدارس دست به تحصن زده و بر سر کلاس های درس حاضر نشدند.

بر اساس تصاویری که در کانال ها و شبکه های خبری تشکلات صنفی فرهنگیان و محافل حقوق بشری تاکنون منتشر شده در استانهای همدان، کرمانشاه، تهران، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، کردستان، خوزستان؛ خراسان رضوی، گیلان، کرمان، لرستان، خراسان شمالی، مازندران، آذربایجان غربی؛ اردبیل، ایلام، یزد و ... این تحصن در دومین روز خود به صورت گسترده تر ادامه داشته است.

آزادی فعالان صنفی فرهنگی و رفع تمام موانع قانونی برای فعالیت آزاد تشکل های صنفی از اساسی ترین خواسته های فرهنگیان کشور ذکر شده است.
تعداد زیادی از فعالان صنفی معلمان از جمله محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، بهشتی، قنبری، زحمتکش، شاه‌محمدی، مردانی... هنوز زیر تیغ احکام سنگین حبس و زندان هستند.

اختصاص سهم کافی و وافی در بودجه سال ۹۸ به آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق، لغو قرارداد با بیمه ناکارآمد تکمیلی و توقف سیاست‌ پولی سازی مدارس به عنوان سایر مطالبات معلمان ذکر شده است.

طبق گزارشات و تصاویر منتشره، در برخی از مدارس دانش آموزان در کلاس های درس خود، با در دست گرفتن تراکت هایی از مطالبات معلمین خویش حمایت، و پشتیبانی خود از آنها را اعلام کردند.

سکوت سنگین خبری در باره تحصن بزرگ معلمان سراسر کشور
در حالی که در دومین روز اعتصاب بزرگ و سراسری معلمان سراسر کشور به فراخوان «شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران» هستیم تا زمان نشر این یادداشت حتی یک عنوان خبر از مجموعه ٣۱ عنوان خبر بخش کارگری دو روز اخیر خبرگزاری ایلنا به تحصن بزرگ معلمان اختصاص داده نشده است.

این سانسور قطعا ارادی نیست و پذیرفتنی نیست که کارکنان ایلنا نفعی در پنهان کردن حقیقت داشته باشند. این سکوت قبل از همه، جنس «تدبیر» دولت پورسانت بگیران و رانت خواران را نشان می دهد. قطعا دستگاههای امنیتی این دولت دوباره از حرکت مسالمت آمیز صنفی و مطالباتی معلمان کشور چنان دچار وحشت شده اند که اجازه نشر خبر را نداده و خبررسانی را ممنوع کرده اند. این سانسور گسترده اختصاص به ایلنا ندارد و خبرگزاری های دیگر هم اعتراض معلمان را سانسور کرده اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست