یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ادامه بازداشت طرفداران تیم تراکتورسازی در پی سردادن شعاراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۲ اسفند ۱٣۹۷ -  ٣ مارس ۲۰۱۹


روز جمعه پس از بازی تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان در ورزشگاه یادگار امام تبریز ، تعداد پرشماری از طرفداران تیم تراکتورسازی بازداشت و به بازداشتگاه صائب این شهر منتقل شدند. در ادامه این بازداشت ها عصر روز گذشته نیز یوسف سلحشور در محل کار خود در شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. طرفداران این تیم در هفته های اخیر بارها با سر دادن شعارهایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی از جمله عباس لسانی شده بودند و همینطور به سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران اعتراض کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز جمعه ۱۰اسفندماه ۱۳۹۷، تعداد پرشماری از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی این تیم با سپاهان اصفهان و در حین خروج از ورزشگاه بازداشت شدند. تاکنون هویت ۹ تن از آنها احراز شده است هر چند منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را بسیار بیشتر از این تعداد ارزیابی می کنند.
هویت ۹ تن بازداشت شده مورد اشاره “احسان اسماعیل دخت، مهدی حمزه‌ای، بابک صیامی، داوود محمودی، کریم کریمی، حمید باغی بیرق، بهرام آزاد، هادی عباسپور، رامین آرادگر” توسط هرانا احراز شده است. گفته می شود شهروندان بازداشتی در بازداشتگاه صائب تبریز نگهداری می‌شوند.
در ادامه‌ی این بازداشت‌ها، امروز نیروهای امنیتی به محل کار یوسف سلحشور رفته و وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این نیروها صبح امروز نیز به منزل آقای سلحشور مراجعه کرده بودند، اما از آنجایی که در منزل نبود موفق به بازداشت وی نشده بودند.
در پاسخ به پیگیری‌ها و مراجعات خانواده‌های هواداران بازداشتی تیم تراکتورسازی به مراکز امنیتی و قضایی شهر تبریز، به آنها گفته شده است که امشب شماری از آنها آزاد می‌شوند و فردا نیز برای تعدادی دیگر قرار وثیقه تعیین شده و به صورت موقت آزاد خواهند شد. با این حال تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ کدام از افراد بازداشتی آزاد نشده‌اند.
گفته می‌شود این شهروندان در پی شعارهای روز گذشته‌ی هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های گذشته شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی سرداده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین روز گذشته به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر دادند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست