یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازهم: رئال صفر - بارسلونا یک
برد بایرمونیخ؛ سوپر گل پشت سوپر گل در انگلیس!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۱ اسفند ۱٣۹۷ -  ۲ مارس ۲۰۱۹بایرن مونیخ موفق شد با نتیجه ۱-۵ گلادباخ را مغلوب کند.
در هفته ای که دورتموند مغلوب شد، بایرن مشکلی برای غلبه بر گلادباخ نداشت و حالا با جبران فاصله هفت امتیازی، تنها به خاطر تفاضل گل پایین تر در رتبه دوم جدول بوندسلیگا قرار گرفته است.بایرن مونیخ در همان دقیقه یک و روی پاس تماشایی تیاگو تا آستانه زدن گل اول نیز پیش رفت اما ضربه لواندوفسکی به زیبایی توسط سومر مهار شد.
"ورزش سه"، در ادامه می نویسد اما طوفان بایرن تمامی نداشت و در دقیقه ۲ و روی ارسال خامس از نقطه کرنر، خاوی مارتینز موفق شد با یک ضربه سر دقیق در مقابل دروازه، گل اول را به ثمر برساند. طوفان بایرن ادامه یافت و این تیم در دقیقه ۱۱ با ضربه توماس مولر روی موقعیتی که در ابتدا توسط سومر مهار شده بود به گل دوم نیز برابر گلادباخ دست یافت.
در دقیقه ۲٣ رابرت لواندوفسکی تا آستانه زدن گل سوم بایرن مونیخ نیز پیش رفت اما ضربه والی او از بالای دروازه گلادباخ به بیرون رفت. در دقیقه ٣٣ گنابری فرصت بسیار خوبی برای گلزنی برای بایرن داشت اما سومر با عکس العمل زیبای خود مانع باز شدن دروازه تیمش شد.
اما در دقیقه ٣٨ گلادباخ اختلاف را به حداقل رساند. پاس عمقی هازارد با ضربه محکم لارس اشتیندل از درون محوطه همراه شد تا دروازه بایرن باز شود. در ادامه نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و بایرن مونیخ با برتری ۱-۲ راهی رختکن شد. بایرن مونیخ در همان ابتدای نیمه دوم به گل سوم هم رسید. پاس عمقی خامس با چرخش تماشایی و ضربه دقیق لواندوفسکی همراه شد تا گل سوم باواریایی ها نیز به ثمر برسد.
در دقیقه ۵٣ وندتس می توانست با نواختن یک ضربه ایستگاهی اختلاف را کم کند اما شوت او از کنار دروازه مانوئل نویر به بیرون رفت.
در ادامه رابرت لواندوفسکی فرصت بسیار خوبی برای زدن گل چهارم داشت اما گینتر مدافع گلادباخ دروازه تیمش را نجات داد.
اما در دقیقه ۷۲ بایرن باز هم به گل رسید. روی ارسال کیمیچ، ضربه لواندوفسکی توسط سومر مهار شد اما گنابری در ریباند موفق شد گل چهارم بایرن را به ثمر برساند.
حملات بایرن ادامه یافت و این تیم در دقیقه ٨۹ صاحب یک ضربه پنالتی شد که رابرت لواندوفسکی آن را تبدیل به گل کرد تا بایرن با نتیجه ۱-۵ به برتری برسد.

منچستریونایتد ٣ - ۲ ساوتهمپتون
سوپر گل پشت سوپر گل!
منچستریونایتد در دیداری دشوار ۲-٣ ساوتهمپتون را مغلوب کرد.
یونایتد در روزی که ابتدا برابر ساوتهمپتون عقب افتاد و یک بار نیز در اواخر بازی گل تساوی را دریافت کرد، در نهایت با درخشش روملو لوکاکو ۲-٣ پیروز شده و به رتبه چهارم صعود کرد.
یونایتد بازی را هجومی آغاز کرد و اولین فرصت این دیدار در دقیقه ۵ برای آنها ایجاد شد اما ضربه محکم لوکاکو با عکس العمل گان همراه شد.
دقایقی بعد یک بار دیگر این بار لوکاکو از فاصله ای نزدیک تر تا آستانه باز کردن دروازه ساوتهمپتون پیش رفت اما ضربه او این بار نیز توسط دروازه بان حریف مهار شد.
در دقیقه ۱٣ و روی ارسال برتراند، ساوتهمپتون می توانست به گل اول دست یاید اما ضربه سر وسترگارد با اختلاف کمی به بیرون رفت.
اما حملات ساوتهمپتون ادامه یافت و در نهایت این تیم در دقیقه ۲۵ و با شوت فوق العاده یان والری از پشت محوطه به گل اول برابر یونایتد دست یافت.
در دقیقه ٣۴ و روی پاس پریرا، لوکاکو صاحب بهترین فرصت برای زدن گل تساوی شد اما ضربه این مهاجم بلژیکی از فاصله ای نزدیک به بیرون رفت. در لحظات پایانی نیمه اول ضربه مک تومینای از درون محوطه جریمه ساوتهمپتون به بیرون رفت تا نیمه نخست با برتری ۰-۱ تیم میهمان به پایان برسد.یونایتد در همان ابتدای نیمه دوم و روی حرکت لوک شاو می توانست به گل برسد اما این بار نیز ضربه راشفورد از کنار دروازه ساوتهمپتون به بیرون رفت.
در دقیقه ۵۴ یونایتد بالاخره به گل رسید. آندرس پریرا پشت محوطه ساوتهمپتون صاحب فرصت شد و با یک ضربه تماشایی موفق شد دروازه ساوتهمپتون را باز کند.
این پایان کار نبود و در دقیقه ۶۰ گل دوم یونایتد نیز به ثمر رسید. لوکاکو در گوشه محوطه ساوتهمپتون صاحب فرصت شد و بعد از تغییر جهت و یک ضربه زمینی زیبا به گوشه دروازه، یونایتد را به گل دوم رساند.
در دقیقه ۶۶ دالوت از فاصله ای دور اقدام به ضربه زدن کرد اما شوت او با فاصله کمی از کنار دروازه ساوتهمپتون به بیرون رفت.
ساوتهمپتون در ادامه حملاتی را روی دروازه یونایتد ترتیب داده و موفق شد در دقیقه ۷۶ و با یک ضربه ایستگاهی فوق العاده توسط وارد پراوس به گل تساوی دست یابد.
بعد از دریافت گل تساوی یونایتد سراپا حمله شد و دوباره توسط ستاره بلژیکی خود به گل رسید و در دقیقه ٨۷ روملو لوکاکو موفق شد با ضربه تماشایی دوباره تیمش را پیش اندازد. در لحظات پایانی پل پوگبا یک ضربه پنالتی را از دست داد تا در نهایت منچستریونایتد در دیداری دشوار ۲-٣ ساوتهمپتون را شکست دهد.

تاتنهام ۱ - ۱ آرسنال
ثبت نخستین تساوی فصل سفیدپوشان در دربی تماشایی
دو تیم لندنی در یک بازی جذاب و پر حادثه به تساوی رضایت دادند.
به گزارش وبسایت نود، تیم های تاتنهام و آرسنال در نخستین بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. تاتنهام با کسب نخستین نتیجه تساوی خودش در این فصل لیگ برتر ۶۱ امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند. آرسنال هم با ۵۷ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.
در حالی که بازی نزدیک و متعادل دنبال می شد تیم آرسنال در دقیقه ۱۶ روی یک ضد حمله به گل رسید. رمزی روی پاس زیبای لاکازت با دروازه تک به تک شد و توانست دروازه لوریس را باز کند. تاتنهام در دقیقه ۲۲ روی ضربه آزاد ارسالی با ضربه سر هری کین به گل رسید اما این گل به دلیل آفساید مردود شد.
تاتنهام که در دقایق پایانی نیمه اول تیم برتر میدان بود در دقیقه ۴۴ صاحب یک فرصت عالی شد اما اریکسن که روی پاس کین با دروازه تک به تک شده بود با عکس العمل درخشان برند لنو نتوانست دروازه را باز کند. سیسوکو در برگشت می توانست دروازه را باز کند اما این بار هم لنو با یک واکنش دیدنی دروازه را بسته نگه داشت.
لاکازت در دقیقه ۵۳ روی یک کار تیمی خوب و پاس مونریال در موقعیتی مناسب قرار گرفت اما با بی دقتی ضربه اش را به بیرون زد تا این فرصت از دست برود. این بازیکن لحظاتی بعد جای خودش را به اوبامیانگ داد.
در حالی که بازی بیشتر در میانه زمین دنبال می شد و تاتنهام در خلق موقعیت ناکام بود این تیم در دقیقه ۷۳ به دلیل خطای موستافی روی کین هنگام ارسال ضربه ازاد صاحب پنالتی شد. تصاویر آهسته نشان داد که کین در موقعیت آفساید قرار داشته اما این بازیکن در نهایت ضربه اش را گل کند تا بازی مساوی شود.
آرسنال در دقیقه ۸۹ با تصمیم مشکوک داور به دلیل خطای سانچز روی اوبامیانگ صاحب پنالتی شد اما هوگو لوریس توانست ضربه پنالتی این بازیکن را مهار کند و در برگشت هم توپ به کرنر فرستاده شد. این پایان کار این بازی جذاب نبود و توریرا که در بین دو نیمه به زمین آمده بود به دلیل تکل خشن روی دنی رز با کارت قرمز مستقیم مواجه شد.

لاتزیو قاطعانه فاتح دربی رم شد
دربی شهر رم با برتری تیم فوتبال لاتزیو به پایان رسید
حساس‌ترین بازی هفته بیست‌وششم رقابت‌های سری A ایتالیا با برتری قاطعانه ٣ بر صفر تیم فوتبال لاتزیو مقابل همشهری‌اش، رم به پایان رسید.
در این دربی پایتخت ایتالیا، لاتزیو توسط سائسدو در دقیقه ۱۲، ایموبیله در دقیقه ۷٣ (از روی نقطه پنالتی) و کاتالدی در دقیقه ٨۹ به گل رسید و بهترین برتری‌اش در دربی از سال ۲۰۰۶ را به دست آورد تا رم بیش از پیش برای کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به دردسر بیفتد.

میلان با گل به خودی رقیبش اینتر را به زیر کشید
- تیم فوتبال میلان با یک پیروزی خفیف جایگاه رقیب همشهری‌اش را تصاحب کرد.
در ادامه هفته بیست و ششم رقابت‌های سری A ایتالیا، تیم فوتبال میلان با برتری یک بر صفر در زمین خودش مقابل ساسولو به رده سوم جدول کرد و جای اینتر، رقیب همشهری را گرفت.
گل به خودی لیرولا در دقیقه ٣۵ برای برتری میزبان کافی بود و اخراج کونسیلی از ساسولو در دقیقه ۶۴ هم به روند پیروزی میلان کمک کرد تا روسونری ۴٨ امتیازی شود و بالاتر از اینتر ۴۷ امتیازی به رده سوم جدول صعود کند.

شکست دیگری برای رئال مادرید در ال کلاسیکو
بارسلونا با ۹۶ امین برد از رئال پیش افتاد
بارسلونا با شکست دوباره رئال مادرید پس از ۸۷ سال تعداد پیروزی هایش در ال کلاسیکو بیش از حریف قدیمی اش شد.
به گزارش ایسنا، رئال مادرید شنبه شب در هفته بیست و ششم لالیگا به مصاف بارسلونا رفت و با یک گل از مهمانش در سانتیاگو برنابئو شکست خورد.
مادرید شروع خوبی داشت و در دقیقه ۲ صاحب یک ضربه آزاد شد که گرت بیل آن را به بیرون زد. سرخیو بوسکتس به خاطر خطا روی تونی کروس کارت زرد دریافت کرد. کروس در ادامه یک ضربه به سمت دروازه بارسا زد که بی نتیجه بود. در ادامه تیبو کورتوا به خوبی ضربه لوئیس سوارس را دفع کرد. آبی اناری‌ها که بهتر شده بودند دقایقی بعد فرصت گلزنی داشتند اما ضربه لیونل مسی به نحو عجیبی از نزدیکی خط دروازه عبور کرد و به بیرون رفت. در دقیقه ۲۶ ایوان راکیتیچ در یک فرار به راحتی از سرخیو راموس گذشت و توانست به زیبایی گل نخست بارسلونا را به ثمر برساند. بازی یک بر صفر به نفع تیم مهمان شد.
پس از گل سفیدپوشان فشار خود را بیشتر کردند اما نتوانستند به گل برسند. در چنین شرایطی توپ در محوطه جریمه با دستان دنی کارواخال برخورد کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. در ادامه مسی صاحب یک ضربه آزاد شد اما توپش به بیرون رفت. اشتباهات بازیکنان مادرید ادامه داشت تا این که توپ به راحتی به سوارس رسید و مهاجم بارسا به سمت دروازه شوت زد. با این حال کورتوا آن را دفع کرد و توانست توپ برگشتی مسی را مهار کند. دقایقی بعد ستاره آرژانتینی یک ضربه آزاد دیگر به سمت دروازه مادرید زد که دوباره به بیرون رفت. لوکا مودریچ توانست دروازه بارسا را تهدید کند اما ضربه سرش به بیرون رفت.
در لحظات پایانی نیمه اول مسی و راموس برخورد کردند که این اتفاق باعث شد مهاجم بارسلونا بر زمین بخورد و صورت خود را بگیرد. ستاره آرژانتینی که از ضربه دست راموس عصبانی بود زمانی که از زمین برخاست یک درگیری لفظی با مدافع مادرید پیدا کرد. آبی اناری‌ها نسبت به این اتفاق معترض بودند اما داور بازیکن مادرید را جریمه نکرد.
مادرید در شروع ۴۵ دقیقه دوم به دنبال گل بود اما نمی‌توانست خطر ساز ظاهر شود. نخستین تعویض برای میزبان بود و کروس زمین بازی را ترک کرد تا فدریکو والورده جایگزینش شود. در ادامه ضربه وینیسیوس جونیورز را مارک آندره تراشتگن به راحتی دفع کرد. بازیکن برزیلی ضربه بعدی اش بلوکه شد و به کرنر رفت. بیل در دقیقه ۶۱ زمین را ترک کرد تا مارکو آسنسیو جایگزینش شود.
در این لحظات توپ و میانه میدان در اختیار آبی اناری‌ها بود. دوباره ضربه مسی عرض زمین را طی کرد و راه به جایی نبرد. بارسا می‌توانست در دقیقه ۶۹ به گل برسد اما شوت عثمان دمبله از کنار دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد آرتورو ویدال به جای آرتور برای بارسا وارد زمین شد. وینیسیوس یک فرصت دیگر را هم برای به تساوی رساندن بازی از دست داد. شوت کاسمیرو هم از بالای دروازه بارسا به بیرون رفت. در دقیقه ۷۵ ایسکو فرصت بازی پیدا کرد. هافبک اسپانیایی به جای کاسمیرو وارد زمین شد. دمبله تعویض دوم بارسا بود و فیلیپ کوتینیو به میدان رفت. مادرید در این لحظات حمله می‌کرد اما نمی‌توانست به گل برسد. شوت بنزما در دقیقه ۸۷ توسط تراشتگن به راحتی مهار شد. در وقت‌های اضافه ضربه خطرناک مسی با اختلاف نزدیکی به بیرون رفت. در لحظات پایانی یک درگیری بین بازیکنان به وجود آمد که سریع برطرف شد. در نهایت بارسا پیروز ال کلاسیکو شد.
بارسلونا توانسته بود چهارشنبه هفته گذشته رئال مادرید را در کوپا دل ری شکست دهد و در تعداد پیروزی در ال کلاسیکو با حریف قدیمی اش برابر شود. تیم کاتالانی امشب با شکست دوباره مادرید پس از ۸۷ سال تعداد پیروزی‌هایش بیش از سفیدپوشان شد.
آبی اناری‌ها با ۶۰ امتیاز صدرنشین لالیگا هستند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست