یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وضعیت سپیده قلیان به شدت نگران کننده است


• بنابر گزارش منابع آگاه، وضعیت روحی و جسمی سپیده ی قلیان، مدافع حقوق کارگران، به شدت نگران کننده و مقامات دادستانی و امنیتی از اعزام او به بیمارستان جلوگیری می کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۰ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱ مارس ۲۰۱۹وب‌سایت کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از «یک منبع آگاه» خبر داده است با وجود «وضعیت روحی و جسمی به شدت نگران کننده» سپیده قُلیان، دادستانی شوش با انتقال او به بیمارستان مخالفت کرده است.

براساس این گزارش، خانم قلیان هفته پیش درملاقات با خانواده‌اش «وضعیت روحی و جسمی به شدت نگران‌کننده‌ای داشته است».
به گفته این«منبع آگاه»، سپیده قلیان در زمان ملاقات «در مقابل سوال‌های خانواده‌اش مدام شعرهای غمگین می‌خوانده. خیلی لاغر شده و موقع راه رفتن تعادل نداشته است».
خانواده سپیده قُلیان از دادستانی شوش درخواست کرده‌اند که او به بیمارستان منتقل شود اما به آنها گفته شده که با انتقال خانم قلیان به بیمارستان «موافقت نمی‌شود و اگر لازم باشد پزشک بازداشتگاه او را ویزیت می‌کند».

کانال مستقل کارگران نیشکر هفت‌تپه روز ۲۲ بهمن خبر داده بود که اسماعیل بخشی و سپیده قُلیان، برای برای اعترافات اجباری دوباره و نوشتن «ندامت‌نامه» تحت «فشار شدید» قرار دارند.
اسماعیل بخشی، نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه و سپیده قُلیان پس از سخنان‌شان درباره شکنجه شدن‌، سی‌ام دی‌ماه برای دومین باربازداشت شدند. این بازداشت پس از پخش اعترافات اجباری آنان در برنامه «طراحی سوخته» از تلویزیون ایران، انجام شد.

پیش از این نیز گزارش‌هایی نیز درباره وضعیت جسمی نامناسب اسماعیل بخشی نیز منتشر شده و سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه روز پنجم اسفند به نقل از فرزانه زیلابی، وکیل اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این شرکت، خبر داده بود که اسماعیل بخشی در ملاقات با اعضای خانواده خود «بیهوش شده» است.
خانواده اسماعیل بخشی تاکنون بارها در مقابل دادگستری شوش تجمع کرده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز کمپینی آنلاین را برای آزادی این دو نفر راه‌اندازی کرده و از مخاطبان خود خواسته است که ضمن امضای این درخواست به صورت آنلاین، از رئیس‌جمهوری ایران درخواست کنند که آنان آزاد شوند.
پیش از این نیز بیش از ۸۰۰ تن از فعالان سیاسی و مدنی شماری از تشکل‌های مستقل کارگری و صنفی در ایران و سازمان‌های عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر خواستار آزادی این دو نفر شده‌ بودند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست