یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

همبستگی برای آزادی و برابری در ایران: از تحصن سراسری فرهنگیان حمایت و پشتیبانی می کنیماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۰ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱ مارس ۲۰۱۹


شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای ‌صنفی فرهنگیان ایران با صدور فراخوانی در تاریخ دوشنبه ۶ اسفند، از معلمان سراسر کشور درخواست کرده است در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ در دفتر مدارس تحصن نموده و از حضور در کلاسهای درس خود داری نمایند.

فراخوان اخیر شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای ‌صنفی فرهنگیان ایران، در ادامه حرکتهای اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته و بویژه تحصن های مهر و آبان سال جاری که با شرکت وسیع فرهنگیان صورت گرفت، صادر شده است.
فرهنگیان در طی سالهای اخیر و به شیوه های گوناگون ضمن ابراز نارضایتی از سیستم آموزشی در کشور، به وضعیت ناهنجار شغلی، پایین بودن دستمزد و حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته، اعتراض کرده اند.
پاسخ حکومت اسلامی در ایران اما به این خواسته های برحق، در اکثر موارد، حمله به تجمعات، ضرب و شتم، اخراج از کار، بازداشت و زندانی کردن معلمان بوده است. هم از این رو، اولین خواسته در فراخوان به تحصن در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ "آزادی فعالان صنفی فرهنگی و بسته شدن همه پرونده ها در این زمینه" می باشد.
فرهنگیان با وقوف کامل بر حقوق مدنی خود، داشتن تشکلهای آزاد صنفی را به عنوان دومین خواسته مطرح کرده اند. از جمله خواسته های دیگر، اختصاص بودجه کافی و متناسب به آموزش و پرورش و توقف سیاست‌ پولی سازی مدارس، همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی با شاغلان و ارتقای آن به بالاتر ازحد خط فقر و لغو قرارداد با بیمه ناکارآمد، می باشند.

"همبستگی برای آزادی و برابری در ایران"، ضمن پشتیبانی قاطعانه از تحصن فرهنگیان، اقشار مختلف مردم و بویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را به حمایت از آنان فرا خوانده و همزمان می‌کوشد صدای اعتراض حق‌طلبانه‌شان را هرچه رساتر منعکس نماید.

"همبستگی برای آزادی و برابری در ایران"
۹ اسفند ماه ۱٣۹۷ – ۲٨ فوریه ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست