یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تراکتور-سپاهان، بازی مهم
قطبی حریف شفر نشد، ۶۵ سالگی برانکو با یک گلاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۰ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱ مارس ۲۰۱۹استقلال با پیروزی ارزشمند ۳ بر یک در خانه فولاد، به یک قدمی تیم‌های صدر جدولی رسید.
به گزارش ایسنا، از هفته بیستم لیگ برتر، فولاد خوزستان میزبان استقلال بود که دیدار جذاب و پر برخورد دو تیم با برتری ۳ بر یک یاران وینفرد شفر به پایان رسید.
گادوین منشا در دقیقه ۱۶، آیاندا پاتوسی در دقیقه ۴۰ و ایسما در دقیقه ۹۴ برای استقلال گل زدند و تکل گل فولاد توسط بیت سعید در دقیقه ۳۸ به ثمر رسید.
استقلالی‌ها با این برد، ۳۷ امتیازی شند و به یک امتیازی تیم‌های صدرنشین جدول رسیدند. فولاد خوزستان نیز با این شکست فرصت نزدیک شدن به پنج تیم نخست جدول رده‌بندی را از دست داد.
نیمه اول
دو تیم برای رسیدن به پیروزی، بازی را هجومی آغاز کردند و در دقایق نخست، چند موقعیت نسبتاً خطرناک خلق شد. خطرناک‌ترین موقعیت بازی در دقیقه ۱۶ منجر به گل استقلال شد. ارسال بلند فرشید باقری از فاصله حدوداً ۵۰ متری، پشت سر مدافعان فولاد روی پای گادوین منشأ نشست و شوت روی پای این مهاجم با برخورد به دیرک افقی به گل نخست استقلال تبدیل شد.
دقایقی بعد، در شلوغی مقابل محوطه جریمه استقلال، توپ پشت بازیکنان استقلال به میرزایی رسید اما ضربه این بازیکن از فاصله بسیار کم در چارچوب نبود و شانس خوب گلزنی برای فولاد از دست رفت. عجله دو تیم برای زدن گل‌های بعدی، موجب افزایش اشتباهات و ناتوانی در خلق موقعیت گل شد. ۲۰ دقیقه بعد از گل نخست استقلال، پاتوسی شانس خودش را برای زدن گل امتحان کرد که توپ از فاصله ۲۵ متری در آغوش مرادیان قرار گرفت.
در دقیقه ۳۸ و در حالی که بازی آرام دنبال می‌شد، فولاد به گل تساوی دست یافت. حسین بیت سعید روی پاس کوتاه آکاهوشی گل نخست تیمش را وارد دروازه حسینی کرد.
هنوز دو دقیقه از گل فولاد نگذشته بود که، مهاجم اهل آفریقای جنوبی استقلال در دقیقه ۴۰، گل دوم تیمش را به ثمر رساند. ارسال بلند مقابل محوطه جریمه فولاد، لمس توپ توسط صیادمنش و پاس در عرض منشأ مقابل محوطه شش قدم، پاتوسی را صاحب موقعیت خوبی کرد و او به راحتی دروازه فولاد را گشود.
نیمه دوم
فولاد نیمه دوم را بسیار خطرناک شروع کرد و دو فرصت گل بسیار عالی از دست این تیم رفت. در دقیقه ۵۰، حسن بیت سعید می‌توانست دروازه خالی استقلال را از فاصله چند قدمی باز کند که تعادلش را از دست داد و توپ از مقابل او گذشت. در ادامه فولاد موقعیت‌های گل دیگری هم داشت که بازیکنان این تیم نتوانستند از این فرصت‌ها بهره ببرند.
مشکوک‌ترین صحنه نیمه دوم به برخورد توپ با دست وریا غفوری در داخل محوطه جریمه استقلال اختصاص داشت که بر خلاف بازیکنان فولاد، داور این صحنه خطای پنالتی ندانست.
در ادامه استقلالی‌ها نیز خودی نشان دادند و در حدود دقیقه ۵۸ بازی می‌توانستند روی دو موقعیت به گل سوم برسند که اینطور نشد. از طرفی اضافه شدن رافائل مسی به ترکیب فولاد، قدرت هجومی این تیم در نیمه دوم را افزایش داد و فشار بیشتری به دروازه‌بان و خط دفاعی استقلالی وارد شد که آن‌ها به خصوص حسینی به خوبی واکنش نشان دادند.
در دقیقه ۷۴، سید حسین حسینی به موقع به ضربه میرزایی واکنش نشان داد و توپ او را به کرنر فرستاد تا دروازه تیمش بسته بماند. فرشید باقری باز هم پاس خوب دیگری برای بازیکننا تیمش فرستاد و اسماعیلی با کنترل خوب، با مرادیان تک به تک شد که پاس او را دروازه‌بان فولاد به کرنر فرستاد. چهار دقیقه بعد فولاد می‌توانست با ضربه چیپ و فنی پریرا به گل برسد که منتظری به موقع توپ را از روی خط برگشت داد.
در آخرین ثانیه‌های بازی، ایسما که به جای منشا به میدان آمده بود، گل سوم استقلال را به ثمر رساند تا به این ترتیب، هر سه بازیکن خارجی جدید آبی‌ها در این بازی گل زده باشند.
ترکیب استقلال: حسین حسینی، وریا غفوری، پژمان منتظری، محمد دانشگر (کارت زرد)، آرمین سهرابیان، امید نورافکن، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی (سید محسن کریمی ۸۵ کارت زرد)، الله‌یار صیادمنش (داریوش شجاعیان ۷۲)، گادوین منشا (ایسما ۷۴) و فرشید اسماعیلی.
ترکیب فولاد: احسان مرادیان، فرزاد جعفری، ایوب والی، عارف آغاسی، میلاد بدرقه، آکاهوشی، میثم دورقی، مهدی زبیدی (رافائل مسی ۴۵ کارت زرد)، رضا میرزایی (کارت زرد)، حسن بیت سعید (بابک مرادی ۸۰) و لوسیانو پریرا.

بازگشت پرسپولیس به صدر با عبور از صنعت نفت
تیم فوتبال پرسپولیس تهران با پیروزی مقابل صنعت نفت آبادان دوباره صدرنشین شد.
تیم‌های فوتبال پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان (پنج‌شنبه) در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال با قضاوت سیدرضا مهدوی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و شاگردان برانکو در پایان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسیدند.
بازی تا اواسط نیمه نخست پایاپای دنبال شده و دو تیم با توجه به بارندگی شدید و لغزنگی زمین، چندان به آب و آتش نزدند تا اینکه علی علیپور در دقیقه ۲۰ موفق شد سانتر ارسالی بودیمیر را به گل تبدیل کند.
در ادامه و در دقیقه ۲۲ نیز شوت بودیمیر توسط دروازه‌بان نفت مهار شد و یک دقیقه بعد، علیپور با ضربه سر، دروازه تیم مقابل را تهدید کرد.
در ادامه و در دقایق پایانی نیمه، حملات پرسپولیس دامنه‌دار شد و چند موقعیت تک به تک به دست آمد.
نفتی‌ها با شروع نیمه دوم در صدد جبران تک گل خورده برآمدند و در دقیقه ۵۰ حمله آن‌ها و پاس رو به عقب در دهانه دروازه توسط مدافع پرسپولیس قطع شد و توپ به کرنر رفت.
در دقیقه ۵۷ گل بودیمیر، مردود اعلام شد. داور معتقد بود که مهاجم پرسپولیس بعد از انجام خطا روی مدافع صنعت نفت، گلزنی کرده است.
شوت سرکش علیپور در دقیقه ۵۹ و اصابت توپ به دیرک افقی دروازه یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های این بازی را رقم زد.
همکاری پرسپولیسی‌ها روی گل اول، باز هم در دقیقه ۶۱ در حال تکرار شدن بود و علی علیپور با پاس بودیمیر در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شوت‌زنی شد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۸۰ مسابقه نیز ضربه ایستگاهی مهدی ترابی با ساییده شدن به دیرک افقی دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۵۳ مهدی ترابی روی پرتاب دست بیرانوند وارد محوطه جریمه حریف شد و در حالی که با دروازه‌بان صنعت نفت در موقعیت تک به تک قرار داشت توسط مدافع حریف نقش بر زمین شد تا به این ترتیب یک پنالتی نصیب سرخپوشان شود اما علی علیپور توپ را به دیرک دروازه زد و این موقعیت از دست رفت.
بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید تا شاگردان برانکو ۴۱ امتیازی شده و با دو بازی بیشتر از سپاهان موقتاً به صدر جدول بازگردند.

تساوی پارس‌جنوبی و سایپا در لیگ برتر فوتبال
دیدار تیم‌های فوتبال پارس جنوبی جم و سایپا در هفته بیستم لیگ به تساوی بدون گل انجامبد.
تیم‌های پارس‌جنوبی جم و سایپا تهران در نخستین روز از هفته بیستم لیگ برتر با قضاوت پیام حیدری در ورزشگاه تختی جم به مصاف هم رفتند. تلاش دو تیم گلی در بر نداشت و بازی با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید.
پارس‌جنوبی با این تساوی ۲۵ امتیازی شد و به رده ششم صعود کرد و سایپا با ۲۰ امتیاز در رده دهم باقی ماند.

تساوی ذوب‌آهن مقابل ماشین‌سازی
شاگردان منصوریان ۱٣ هفته بدون برد
دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و ماشین‌‌سازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.
، دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و ماشین‌سازی در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد.
نیمه اول این دیدار در حالی پیگیری شد که هر دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. در نیمه دوم نیز گلی از دروازه‌ها عبور نکرد.
داور: سیدمهدی مرجانزاده
کمک داوران: آرمان اسعدی – عباس پورحیدری
گل: -
کارت زرد: عزیز معبودی
کارت قرمز: -
ذوب‌آهن با نتیجه ۱۵ امتیازی شد. ماشین‌سازی نیز ۲۲ امتیازی شد.


پیش بازی دیدارهای روز جمعه:
دوئل‌های سرنوشت‌ساز در بالا و پایین جدول
هفته بیستم لیگ برتر، جمعه عصر با برگزاری ۴ دیدار به پایان خواهد رسید.
به گزارش وب سایت نود، در این بازیها دو تیم بالای جدولی سپاهان و تراکتورسازی به مصاف هم خواهند رفت و در پایین جدول نیز استقلال خوزستان و سپیدرود رشت با یدیگر روبه‌رو خواهند شد.

پیکان-پدیده
ورزشگاه شهدای قدس-ساعت ۱۶:۰۰
تیم داوری: داور وسط: محمدرضا اکبریان کمک ها: یعقوب حجتی – مهرداد نجفی کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – کیوان علی محمدی
داور چهارم: حسن انتظاری ناظر داوری: مسعود عنایت
تیم فوتبال پیکان هفته گذشته بالاخره موفق شد روند ۸ شکست پیاپی خود را با غلبه بر ماشین‌سازی متوقف کند و در این هفته می‌خواهد نوار ۵ باخت متوالی خانگی خود را پاره کند.حریف پیکان یکی از مدعیان قهرمانی است.پدیده در بازیهای اخیر خارج از خانه توفیق لازم را نداشته و در ۴ دیدار قبلی در گل‌زنی ناکام بوده است البته پیکان نیز در ۳ بازی اخیر خانگی موفق به باز کردن دروازه حریف نشده است.
جسین فرکی در ۴ تقابلی که با پدیده داشته هیچ وقت شکستی نداشته است.وضعیت پیکان در جدول به گونه‌ای است که چندان دغدغه سقوط ندارد ولی با توجه به رقابت تنگاتنگ بین بالانشینان، پدیده نیاز مبرم به ۳ امنیاز این دیدار دارد.

تراکتورسازی-سپاهان
ورزشگاه تبریز- ساعت ۱۶:۰۰
تیم داوری :داور وسط: اشکان خورشیدی کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – علی میرزابیگی کمک داوران اضافی: رضا کرمانشاهی – محمدباقر پورباقر داور چهارم: علی اکبر نوری ناظر داوری: حسین عسکری
در حساس‌ترین دیدار هفته، دو ضلع از پنج ضلعی قدرت لیگ هجدهم در تبریز به مصاف هم می‌روند.سپاهان صدرنشین لیگ در پایان هفته نوزدهم مهمان تراکتورسازی و هواداران پرشورش است.با توجه به پیروزی پرسپولیس و استقلال در هفته جاری حساسیت این بازی مضاعف شده است.تراکتورسازی در صورت پیروزی بر سپاهان تنها تیم بدون شکست این فصل، کلاف تیم‌های بالای جدول را پیچیده‌تر از قبل خواهد کرد. در صورت توقف تراکتورسازی در این بازی این تیم تا حدی از کورس مدعیان جا خواهد ماند.آمار درخشان تراکتورسازان در دیدارهای خانگی این تیم را به پیروزی در این بازی امیدوار می‌کند.تراکتورسازی در ۸ دیدار قبلی خانگی به ۷ پیروزی دست یافته است.سپاهانیها نیز دلخوش به آمار تحسین‌برانگیز خود برابر تراکتورسازی هستند.سپاهان تاکنون تراکتورسازی را ۱۰ بار مغلوب کرده است و نماینده آذربایجان از هیچ تیمی بیش از سپاهان شکست نخورده است.
این بازی به جز حساسیت‌های جدول رده‌بندی جذابیت‌های دیگری دارد. در این مسابقه تعدادی از عوامل کلیدی دو تیم با تیم سابق خود روبه‌رو خواهند شد.امیر قلعه‌نویی سرمربی سابق تراکتورسازی به همراه محمد ایرانپوریان و مهدی کیانی که سابقه کاپیتانی در تراکتورسازی را دارند در تبریز به مصاف تیم سابق خود خواهند رفت.خالد شفیعی و سعید آقایی دیگر تراکتوریهای سپاهان هستند. احسان حاج صفی کاپیتان سابق سپاهاان و ساسان انصاری که نیم فصل اول در سپاهان بازی می‌کرد در این بازی در جمع تراکتورسازان حضور خواهند داشت.
اشکان دژاگه ستاره این روزهای تراکتورسازی به دلیل محرومیت در این بازی غایب خواهند بود.

سپیدرود رشت-استقلال خوزستان
ورزشگاه سردار جنگل-ساعت ۱۶:۰۰
تیم داوری: داوروسط: محمدحسین زاهدی فرد کمک ها: رحیم شاهین – یوسف مغروری کمک داوران اضافی: سعید رحیمی مقدم – مجید محمدی داور چهارم: علی اکبر عظیم پور
ناظر داوری: محمدعلی فروغی
دو تیم قعرنشین لیگ هجدهم در رشت با هم روبه‌رو خواهند شد. استقلال خوزستان در رده شانزدهم و سپیدرود رشت در جایگاه پانزدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و برای باقی ماندن کور سوی امید جهت بقا در لیگ چشم به ۳ امتیاز این دیدار دارند.این دو تیم اما به جز قعرنشینی وجه اشتراک دیگری دارند. هر دو تیم در هفته گذشته دچار تغییر در کادر فنی شدند.کریم بوستانی سرمربی استقلال خوزستان هفته گذشته از هدایت این تیم کناره‌گیری کرد .علی کریمی مالک و سرمربی سپیدرود نیز از مسئولیت خود استعفا داد تا دو تیم با مربیان موقت پا به این دیدار حساس بگذارند.کریم قنبری مسئولیت هدایت استقلال خوزستان را دارد و سهیل حق‌شناس نیز روی نیمکت مربیگری پدیده خواهد نشست.

نفت مسجدسلیمان-نساجی مازندران:
ورزشگاه شهید بهنام محمدی ساعت ۱۶:۳۰
تیم داوری:داور وسط: محمدحسین ترابیان کمک ها: علیرضا ایلدروم – امیرمحمد داودزاده کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ – احمد محمدی
داور چهارم: حمید نادری ناظر داوری: حسین خانبان
نفت مسجدسلیمان و نساجی پس از کسب نتیجه دلخواه در هفته گذشته به دیدار هم می‌روند.نفت مسجدسلیمان هفته گذشته در خانه پرسپولیس را متوقف کرد و نساجی مازندران توانست اولین شکست فولاد خوزستان با افشین قطبی را رقم بزند.نساجی در این فصل فراتر از حد انتظار ظاهر شد و در پایان هفته نوزدهم در نیمه بالای جدول جای گرفت.نفت مسجدسلیمان در ۵ هفته گذشته به پیروزی نرسیده و برای اینکه موقعیتش در جدول به خطر نیفتد به دنبال کسب هر ۳ امتیاز این دیدار خانگی است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست