یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حسن روحانی استعفای ظریف را نپذیرفت


• حسن روحانی و قاسم سلیمانی از وزیر خارجه دلجویی کردند و او صبح امروز در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان در تهران حضور یافت و به این ترتیب پرونده ی ماجرای استعفای او بسته شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٨ اسفند ۱٣۹۷ -  ۲۷ فوريه ۲۰۱۹


حسن روحانی رئیس حکومت اسلامی استعفای محمدجواد ظریف وزیرخارجه ی خود را رد کرد و خطاب به او نوشت: از آنجا که شما را به تعبیر رهبر معظم انقلاب “امین، غیور، شجاع و‌ متدین” و در خط مقدم ایستادگی در برابر فشارهای همه جانبه آمریکا قرار دارید؛ پذیرش استعفای شما را بر خلاف مصالح کشور می دانم و با آن موافقت نمی کنم.

وی افزود: اینجانب نسبت به فشارهای وارده به دستگاه دیپلماسی کشور، دولت و حتی رییس جمهوری منتخب مردم به خوبی آگاهم. ما به عهدی که با خدا و ملت بسته ایم، تا پایان وفادار می مانیم و اطمینان دارم که به فضل الهی از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از این نامه تاکید کرد: شادی و پایکوبی دشمنان قسم خورده این مردم همچون رژیم صهیونیستی از استعفای جناب عالی بهترین گواه بر موفقیت «محمد جواد ظریف» و بزرگ ترین دلیل برای استمرار فعالیت شما در سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهوری خطاب به ظریف تصریح کرد: جنابعالی مورد اعتماد اینجانب و مجموعه نظام جمهوری اسلامی و به خصوص رهبر معظم انقلاب اسلامی هستید. شما با قوت، شجاعت و درایت به مسیر خود ادامه دهید که خداوند با بندگان صالح خود است.

قاسم سلیمانی که بسیاری او را فرمانده واقعی سیاست خارجی جمهوری اسلامی دست کم در منطقه می دانند نیز ضمن دلجویی از ظریف گفته است: آقای ظریف مسئول سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران است و همواره مورد تائید و حمایت مقامات عالی نظام بوده و هستند.
سلیمانی با اشاره به عدم حضور ظریف وزیر امور خارجه در ملاقات اخیر رئیس جمهور کشور سوریه با حسن روحانی نیز خاطرنشان کرد: در جریان سفر اخیر آقای بشار اسد به تهران و ملاقات وی با آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم، برخی ناهماهنگی ها در نهاد ریاست جمهوری که مطرح هم شده، منجر به عدم حضور وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات و متعاقبا گلایه مندی ایشان شده است.
فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: قرائن نشان می دهد هیچگونه تعمدی برای عدم حضور آقای دکتر ظریف در این ملاقات نبوده است و باید تاکید کنم ایشان بعنوان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مسئول اصلی در حوزه سیاست خارجی کشور هستند.

ظریف صبح امروز در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان در تهران حضور یافت و به این ترتیب پرونده ی ماجرای استعفای او که دو روز تمام موجب هیجانات بسیاری در محافل حکومتی در ایران و برخی رسانه های خارج از کشور شده بود، بسته شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست