یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فوتبالیستی که اسکار را برد!
جایزه اسکار برای صلاح، کلوپ، کپا و سولشراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۷ اسفند ۱٣۹۷ -  ۲۶ فوريه ۲۰۱۹بخش ورزشی: اسکار فوتبالی! پاترسون در سال ۱۹۱۵ در گریناک اسکاتلند چشم به جهان گشود و به فوتبال روی آورد. وی عضو تیم دانشگاه ادینبورو بود. پس از پایان دانشگاه ابتدا به حرفه روزنامه نگاری مشغول شد و سپس به عضویت باشگاه داندی یونایتد درآمد. اما در باشگاه هم طاقت نیآورد و فوتبال را رها کرد تا به کار سینمائی وارد شود. وی خیلی زود فیلمنامه نویس شد. این مهاجم در سال ۱۹۵۹ موفق شد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را برای فیلم اتاق طبقه بالا از کسب کند.
حال و هوای این روزهای مراسم اسکار بیش درآمدی برای تهیه گزارش بیش رو بوده که در ادامه می خوانیم:

یورگن کلوپ برنده بهترین کارگردان، و بهترین آهنگ هم می رسد به گرت ساوتگیت! اما چه کسان دیگری در لیست برندگان اسکار فوتبال هستند؟!
با رسیدن فصل جوایز فیلم و موسیقی، تمامی سوپراستارهای سینما و موسیقی آماده شده‌اند تا با شرکت در مراسم‌ مختلف هالیوود و جاهای دیگر از سرنوشت خودشان آگاه شوند. پس از اسکار ۲۰۱۹، بفتا، گرمی، گلدن گلوب و... حالا نوبت می رسد به اسکار فوتبال و وقت آن است نگاهمان را به جای اولیویا کولمن (برنده بهترین بازیگر نقش اول زن)، به سیموس کولمن و باقی بازیکنان و مربیان فوتبال معطوف کنیم و تمام توجهمان را به چیزی بدهیم که واقعا مهم است، یعنی فوتبال.

بهترین کارگردان: یورگن کلوپ
اولگنار سولسشر هفته گذشته به طعنه عنوان کرد که "هواداران لیورپول همیشه می گویند امسال دیگر سال آنهاست اما زمانیکه به ماه اکتبر می رسیم به خود می گویند عیبی ندارد، سال بعد قهرمان می شویم". البته شاید امسال اوضاع فرق کند و واقعا سال لیورپولی ها باشد. قرمزهای آنفیلد بعد از هفته بیست و هفتم صدرنشین لیگ جزیره هستند و امیدوارند بعد از ۲۷ سال مجدد قهرمانی انگلستان را جشن بگیرند.
یقیناً بازیکنان لیورپولی نقش بسیار مهمی در این موفقیت داشتند ولی جایزه بهترین کارگردانی به سرمربی آنها یعنی یورگن کلوپ خواهد رسید. فصل گذشته منچستر سیتی با اقتدار قهرمان لیگ شد و خیلی ها تصور می کردند سیتیزن ها این فصل هم کار سختی برای قهرمانی نخواهند داشت ولی تا اینجا لیورپول مانع بسیار محکمی در برابر قهرمانی مجدد آنها بوده است.
یورگن کلوپ، سرمربی ای که حتی در میان هواداران تیم های رقیب هم بسیار محبوب است، بسیار امیدوار است بعد از دو قهرمانی با دورتموند در بوندس لیگا، حالا با لیورپول، انگلستان و لیگ برتر جزیره را هم فتح کند.

بهترین بازیگر: محمد صلاح
علیرغم تمام توانایی ها و مهارت های بالای محمد صلاح در جلوی دروازه حریفان، در این فصل یک نقطه تاریک هم در خصوص شیرجه زدن های او وجود داشته است و توانسته در کنار گلزنی های فراوان برای لیورپول، کمی هم اعتبار به خاطر اجرای این نمایش ها به دست بیاورد! مانند زمین خوردن هایش در مقابل نیوکاسل و برایتون در ماه دسامبر، در مقابل کرستال پالاس در ژانویه و ... .
در این فصل انتقادهای زیادی به صلاح وارد شده است که به راحتی نقش بر زمین می شود و این همان علتی ست که جایزه بهترین بازیگر به او می رسد. این شیرجه زدن ها که در ماه گذشته به اوج خود رسید و باعث شد کارشناسان بی بی سی و ESPN این حرکات را " منزجرکننده" و "رقت انگیز" خطاب کنند و عده ای مانند کریس ساتن، بازیکن سابق چلسی و استون ویلا، معتقد باشند این نمایش های صلاح ممکن است به قیمت از دست دادن جام برای لیورپول تمام شود.
محمد صلاح مطمئناً یک بازیکن بی نظیر است ولی بعد از انجام چند حرکت اشتباه در داخل یا اطراف محوطه جریمه، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد امسال خواهد بود.

بهترین آهنگ: گرت ساوتگیت و سرود جام جهانی انگلیس
جام جهانی روسیه خاطرتان هست؟ جایی که هواداران انگلیس خاطرات تلخ و شیرینی از آن دارند ولی مطمئناً ژست جالب گرت ساوتگیت برای تشویق آنها به خواندن سرود قهرمانی و یا اسب سواری بازیکنان انگلیس در استخر از جالبترین آنها بوده است.
پیروزی مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی و ضربه کاشته زیبای کایرن تریپیر این باور را در این هواداران به وجود آورد که شاید امسال واقعا سال آنهاست ولی در نهایت تمام آن شادی ها توسط بازیکنان کرواسی به پایان رسید. ولی یک چیز در خاطرات باقی مانده است: شنیدن سرود قهرمانی هواداران انگلیس در اطراف ورزشگاه ها و رستوران ها چه در انگلستان و چه در روسیه و به همین خاطر است که اسکار بهترین آهنگ هم خواهد رسید به گرت ساوتگیت.

بهترین تدوین: اوله گنار سولسشر
حتماً خاطرتان هست تا همین چند هفته قبل منچستر یونایتد مورینیو با ارائه نمایش های بسیار بد، با فاصله زیادی از چهار تیم اول جدول در رده ششم بود و هواداران آنها هم امید زیادی به بهبود اوضاع نداشتند. در حقیقت وقتی که نام سولسشر هم به عنوان سرمربی جدید آنها اعلام شد، استقبال زیادی از این انتخاب نشد. شاید خیلی ها فکر می کردند سولسشر فقط یک گزینه موقت برای توقف این روند بد یونایتدی ها باشد تا تابستان به دنبال جذب یک سرمربی خوب باشند. اما سولسشر با ٨ پیروزی پیاپی خیلی سریع وضعیت شیاطین سرخ را دگرگون کرد و تیم او هنوز پس از ۱٣ بازی در لیگ برتر و جام حذفی طعم شکست را نچشیده است. تا چند وقت قبل پرسش اصلی این بود که "آیا به او قرارداد دائمی پیشنهاد خواهد شد؟" ولی حالا این سوال مطرح است که "چه زمانی به او قرارداد دائمی پیشنهاد خواهد شد؟"
حالا یونایتدی ها به کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار امیدوارند و عملکرد سولسشر در استفاده از بازیکنانی مانند پل پوگبا و آنتونی مارسیال را ستایش می کنند. منچستر یونایتد دوباره در مسیر اوجگیری قرار دارد و به همین علت این اسطوره نروژی آنها برنده جایزه بهترین تدوین خواهد بود.

بهترین کمدی: داستان ساری - کپا
درست وقتی که فکر می کردید همه چیز در ۱۲۰ دقیقه بازی فینال جام اتحادیه به اتمام رسیده، این اتفاق عجیب رخ داد. تا قبل از آن، ماجرای جاسوسی مارچلو بیلسا و مخفی شدن یکی از کارکنان لیدز یونایتد در بوته‌های اطراف زمین تمرین دربی کانتی، گزینه اصلی کسب عنوان بهترین کمدی سال بود ولی با اتفاقات روز یکشنبه در ورزشگاه ومبلی همه چیز عوض شد. از یک تعویض نافرجام گرفته تا عصبانیت و تهدید سرمربی به رفتن به رختکن و ترک مسابقه، ماجرای بین کپا و ساری نشانگر وضعیت بحرانی چلسی در حال حاضر است. در حالی که در این بازی همه منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند، ساری قصد تعویض گلر مصدوم خود را داشت ولی کپا در مقابل تمامی تماشاچیان و دوربین ها از دستور سرمربی خود سرپیچی کرد. تماشای این لحظات برای هواداران چلسی واقعا سخت بود ولی برای تماشاچیان بیشتر شبیه یک جوک یک دقیقه ای بود. یک موقعیت تکرار نشدنی که مستحق دریافت اسکار بهترین کمدی خواهد بود.

بهترین طراحی لباس: لباس تیم ملی نیجریه در جام جهانی
واقعا به غیر از نیجریه چه کسی می تواند برنده جایزه بهترین طراحی لباس امسال باشد؟ سه میلیون پیش فروش لباس تیم ملی نیجریه تنها در چند دقیقه و صف های طولانی خرید جلوی فروشگاه های عرضه کننده این لباس به تنهایی این حرف را تأیید می کند. با اینکه قیمت فروش آنها نیز پایین نبود ولی تنها در مدت کوتاهی هر دو کیت لباس میزبان و مهمان تیم ملی نیجریه به صورت کامل فروش رفت.
برای درک این موضوع بد نیست بدانیم رکورد فروش لباس باشگاهی متعلق به منچستر یونایتد است که در سال ۲۰۱۶ موفق به فروش ۲.٨۵ میلیون پیراهن ورزشی شد. تیم ملی نیجریه تنها در پیش فروش لباس خود بیشتر از این میزان پیراهن فروخت.

منبع: دیلی میل
ترجمه: محمد علی عسکری - ورزش سه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست