یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه شماره ۵: با پیوستن به راه‌پیمایی کارزار زنان، پژواک صدای ۴۰ سال مبارزات زنان ایران باشیماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱ اسفند ۱٣۹۷ -  ۲۰ فوريه ۲۰۱۹


هشت مارس، روز مبارزاتی زنان در سراسر جهان فرامی‌رسد. فعالین «کارزار مبارزه با خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی بر زنان در ایران» در تدارک سه روز راه‌پیمایی به مناسبت چهلمین سالگرد خیزش زنان علیه حجاب اجباری در هامبورگ (آلمان)، دن‌هاگ (هلند) و بروکسل (بلژیک) در روزهای ۶، ۷ و ۸ مارس ۲۰۱۹، هستند.

این راه‌پیمایی بیان اتحاد همه‌ی کسانی است که می‌خواهند صدای معترض میلیون‌ها زنی باشند که در چهل سال گذشته با مبارزه و مقاومت خود علیه حجاب اجباری و سایر عرصه‌های خشونت بر زن، در برابر یکی از زن‌ستیزترین رژیم‌های جهان ایستادگی کرده‌اند.

این راه‌پیمایی متعلق به همه‌ی کسانی است که می‌خواهند با بلند کردن پرچم مبارزاتی زنان به نیروهای مترقی و آزادی‌خواه و به مردم جهان این پیام را بدهند که در کنار زنان و مردم ایران برای مبارزه در جهت سرنگونی انقلابی رژیم سرکوبگر و زن‌ستیز جمهوری اسلامی قرار گیرند و این‌گونه با صفی متحد و گسترده به وسعت مرزهای جهان، در برابر هر نوع دخالت و یا جنگ احتمالی از جانب رژیم فاشیستی ترامپ و سایر قدرت‌های بزرگ ایستادگی کنند.

این راه‌پیمایی جای هر زن و مردی است که اسارت زنان را در حجاب اجباری این مرکز خشونت دولتی علیه زنان، در قوانین ضد زن مبتنی بر شریعت اسلامی و در فرهنگ پدر/مردسالارانه را برنمی‌تابند و معیارشان برای ایجاد آزادی و برابری در جامعه، آزادی و برابری زنان است.

طرح راه‌پیمایی:
➊ روز اول: ۲۰۱۹/۰٣/۰۶ - هامبورگ (آلمان)
➋ روز دوم: ۲۰۱۹/۰٣/۰۷ – دن‌هاگ (هلند)
➌ روز سوم: ۲۰۱۹/۰٣/۰٨ – بروکسل (بلژیک)

دوستانی که مایل هستند از امکانات اتوبوس، محل خواب و… استفاده کنند می‌توانند از طریق ایمیل و یا شماره‌های زیر با ما تماس بگیرند.
☎ تماس با ما در هامبورگ
۰۰۴۹-۴۰.۴۹.۲۹.۲۲.۴۵ / ۰۰۴۹-۱۵.۱۵.۲۵.۷٣.٣۹٣
☎ تماس با ما در هلند:
۰۰٣۱-۶.۲٨.۲۲.٨۱.٨ / ۰۰٣۱-۶.۱۵.۹۴.۷۶.٨۴
☎ تماس با ما در بلژیک:
۰۰٣۲-۴٨۶.۵۹.۵۶.۱۷

▢ نمایش پرچم و پلاکاردها در راه‌پیمایی:

این راه‌پیمایی نمایش وحدت نیروها و گرایشات گوناگون مترقی و آزادیخواه بر سر ۴۰-مین سالگرد خیزش زنان علیه حجاب اجباری است که با حفظ اعلام هویت شرکت‌کنندگان، در بلند کردن صدای زنان منزجر از حجاب اجباری و سایر عرصه‌های ستم، متحد شده‌اند؛ بنابراین ما می‌خواهیم که در این راه‌پیمایی همه‌ی نیروها با هویت خود شرکت کنند تا سمبل اتحاد و تنوع باشند، ضمن این‌که انتظار می‌رود همگی بر خواسته‌ها و مبارزات زنان در شعارها و بنرها و … خود به اشکال متنوع و خلاقانه تأکید کنند. این راه‌پیمایی به شعارها و پرچم کارزار زنان آراسته است. (لطفاً از آوردن پرچم سه رنگ و عکس شخصیت‌ها خودداری کنید.)

▢ با ارسال کمک مالی ما را یاری رسانید:

برای تدارک راه‌پیمایی، کارزار زنان تاکنون مخارج زیادی را متقبل شده است. برای این‌که بتوانیم ادامه تدارکات‌مان را تضمین کنیم، نیاز به کمک مالی شما داریم. نیاز به کمک مالی از شما عزیزانی داریم که خواست شرکت در راه‌پیمایی را دارید اما به دلایلی نمی‌توانید شرکت کنید. شما می‌توانید با ارسال کمک مالی بخشی از مخارج این راه‌پیمایی سه‌روزه را بر عهده گیرید. به کمک مالی شما فعالین، نیروها، سازمان‌ها، احزاب و تشکلاتی داریم که این راه‌پیمایی را متعلق به خود می‌دانید و به این امر معتقدید که: ا گر زنان آزاد و رها نباشند، هیچ‌کس نیست.

حساب بانکی: BE۲۰ ۰۰۰۴ ۴٣۶۲ ۵۴۵۶
دارنده حساب: Anne Mortiaux
به امید دیدار شما در راه‌پیمایی


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست