یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پلی آف نمایندگان ایران
گرانترین وینگرهای فوتبال جهان، صعود پرسپولیساخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۹ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱٨ فوريه ۲۰۱۹مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال پرسپولیس ماراتن فوتبال را از پدیده برد
"چیپ" جذاب‌ترین صحنه بازی سرد
تیم پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل پدیده در ضربات پنالتی پیروز شد.
در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم پدیده شهرخودرو مشهد رفت که مسابقه در ۹۰ دقیقه وقت قانونی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و در ۳۰ دقیقه وقت های اضافه نیز گلی به ثمر نرسید تا ضربات پنالتی تعیین کننده این ماراتن فوتبالی باشد و در نهایت پرسپولیس با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و به نیمه نهایی صعود کرد.
پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی به مصاف سپاهان خواهد رفت. پیش از این داماش گیلانیان به فینال جام حذفی رسیده بود.
این سومین تقابل پرسپولیس و پدیده در این فصل بود که پرسپولیس در هر سه بازی مقابل پدیده را برد.
داور: اشکان خورشیدی
کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی، آرمان اسعدی
کارت زرد: محمد حسین مرادمند، محمد مهدیخانی، رضا صدری، بهنام برزای ( پدیده)
کارت قرمز:-
گل: محمد مهدیخانی(دقیقه ۱۲) برای پدیده شایان مصلح ( دقیقه ۲۰) برای پرسپولیس
ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی( از دقیقه ۸۴ محمد نادری)، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی،سیامک نعمتی( از دقیقه ۷۲بودیمیر)، سروش رفیعی( از دقیقه ۶۲ بشار رسن)، مهدی ترابی( دقیقه ۹۴ امید عالیشاه) و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
ترکیب پدیده مشهد:
میلاد فراهانی، علی نعمتی، محمد حسین مرادمند، سیدعبداله حسینی، مسعود ریگی، اکبر صادقی، امین قاسمی نژاد( از دقیقه ۱۰۱ حسین مهربان)، محمد قاسمی نژاد، مرتضی منصوری( از دقیقه ۱۲۰ محمد آقاجان پور)، یونس شاکری( از دقیقه ۱۲۰ بهنام برزای)، محمد مهدی مدیخانی( از دقیقه ۹۰+۱ رضا صدری)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
اتفاقات مهم بازی:
دقیقه ۳ پدیده اولین کرنر بازی را به دست آورد که در نهایت مدافعان و دروازه‌بان پرسپولیس توپ را دفع کردند.
دقیقه ۷ دومین کرنر بازی را هم پدیده روی دروازه فرستاد که بازهم مدافعان پرسپولیس توپ را برگشت دادند.
دقیقه ۹ سومین کرنر بازی را بازهم پدیده زد که این مرتبه بیرانوند توپ را مهار کرد و با یک پرتاب بلند پرسپولیس را صاحب یک ضد حمله کرد.
گل اول پدیده: محمد مهدیخانی در دقیقه ۱۲ با عبور از تله آفساید پرسپولیس با یک ضربه فنی و دقیق بیرانوند را تسلیم کرد و گل اول بازی را به ثمر رساند.
دقیقه ۱۵ پرسپولیس اولین کرنرش را زد که حاصلی برای این تیم نداشت.
گل مساوی پرسپولیس: دقیقه ۲۰ سرخپوشان دومین کرنر را تبدیل به گل کرد و مهدی ترابی ضربه کرنر را زد و توپ روی سر شایان مصلح فرود آمد و او با یک ضربه سر زیبا گل مساوی سرخپوشان را به ثمر رساند.
دقیقه ۲۳ مسابقه پدیده صاحب یک موقعیت گلزنی شد که بیرانوند توپ را زودتر از مهاجم حریف گرفت اما هنگام شروع مجدد با مهدیخانی مهاجم پدیده درگیری پیدا کرد.
دقیقه ۳۶ مرادمند و علیپور مهاجم پرسپولیس برای زدن توپ با سر به هوا پریدند که به دلیل برخورد مدافع پدیده از ناحیه سردچار شکستگی شد و علیپور هم از ناحیه سر دچار شکستگی شد.
شایان مصلح از ناحیه صورت در دقیقه ۴۵ دچار مصدومیت شد.
نیمه دوم:
دقیقه ۴۹ سیدجلال حسینی و بازیکنان پرسپولیس به دلیل اعلام کرنر به سود پدیده به داور معترض شدند! اعتراض‌هایی که انگار جز وظایف بازیکنان فوتبال ایران در زمین چمن شده است!
دقیقه ۵۱ خطای قاسمی نژاد روی سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس باعث مصدومیت نسبتا شدید مدافع پرسپولیس شد.
دقیقه ۶۰ اولین شوت این نیمه! به سمت چارچوب دروازه را مهدی ترابی زد که دروازه بان پدیده توپ را مهار کرد. تا این لحظه بازی فقط در میانه میدان در جریان بود.
دقیقه ۶۳ برخورد مدافع و دروازه بان پدیده باهم یک فرصت گلزنی برای پرسپولیس به وجود آورد و ترابی نتوانست دروازه خالی را باز کند و شوت او به کنار دروازه خورد.
دقیقه ۷۳ شوت بشار رسن از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه ۸۲ ارسال نورالهی روی سر علیپور فرود آمد که ضربه او را دروازه‌بان پدیده مهار کرد.
دقیقه ۸۳ سیدجلال حسینی دچار مصدومیت شد و از سرمربی تیم پرسپولیس درخواست کرد تعویضش کند.
دقیقه ۳+۹۰ پدیده با یک پرتاب بلند اوت صاحب موقعیت گلزنی شد که بیرانوند این توپ را مهار کرد
وقت اضافه اول:
دقیقه ۹۵ شوت بی دقت بودیمیر با اختلاف بسیار زیادی از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.
وقت اضافه دوم:
در این ۱۵ دقیقه هم اتفاق خاصی رخ نداد و هیچ موقعیت گلزنی خلق نشد.
پنالتی زنان پرسپولیس: بشار رسن( توپ از بالای دروازه به بیرون رفت!)، احمد نورالهی، بودیمیر، مهدی شیری، علی علیپور
پنالتی زنان پدیده: بهنام برزای، مسعود ریگی( توپ از بالای دروازه به بیرون رفت)، حسین مرادمند(توپ از بالای دروازه به بیرون رفت)، علی نعمتی( بیرانوند توپ را مهار کرد.)


سه شنبه پلی آف نمایندگان ایران
در این فصل برای اولین مرتبه سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ شده و به همین دلیل دو تیم ذوب آهن و سایپا باید در پلی آف شرکت کنند تا به مرحله گروهی برسند. این اولین فصلی است که تیم‌ها باید در دو پلی آف حاضر شوند در گذشته هر تیم فقط در یک مسابقه حذفی شرکت می‌کرد تا به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می‌رسید.

الریان قطر- سایپا ایران؛
نارنجی‌پوشان تهرانی بعد از پیروزی قاطع مقابل حریف گمنام هندی توانستند به دومین مرحله از پلی آف صعود کنند. با این حال الریان هیچ شباهتی به آن تیم بالیوودی ندارد و یک تیم فوتبال واقعی است!که تاباتا را در اختیار دارد هرچند علی دایی بعد از آن پیروزی در جشنی با حضور برخی از اهالی رسانه شرکت کرد!
سایپا در لیگ برتر ۹ هفته است که رنگ برد را ندیده ولی پیروزی مقابل حریف هندی قطعا بازیکنان جوان، جنگنده و با انگیزه سایپا را در وضعیت روحی مناسب‌تری قرار داد و آنها سه‌شنبه خود را برای یک بازی مهم در آسیا آماده می‌کنند.
الریان نامی آشنا برای اهالی فوتبال ایران است تیمی است که بازیکنان با کیفیتی چون سباستین سوریا، لوکاکا برزیلی را در اختیار دارد. ضمن اینکه از امتیاز میزبانی هم برخوردار است. شاید بزرگترین شانس شاگردان دایی انجام این مسابقه روی یک زمین چمن هموار باشد که می‌تواند به سایپا کمک کند. مدیرعامل باشگاه سایپا از دستمزد میلیون دلاری بازیکنان الریان سخن گفت و اینکه مسابقه با این تیم جدالی نابرابر است با این حال اهالی فوتبال امیدوارند که بازیکنان سایپا با روحیه جنگندگی که دایی به تیم تزریق می‌کند بتوانند با غیرت و تعصب از سد این حریف قدرتمند عبور کنند و به مرحله گروهی برسند. خط دفاع و دروازه‌بان سایپا روز دشواری را مقابل خط حمله آتشین این تیم قطری دارند.

الغرافه قطر- ذوب آهن ایران؛
ذوب آهن برای رسیدن به این مسابقه کارش مثل تیم سایپا راحت نبود و به سختی به این مرحله رسید. الکویت تا ثانیه‌های آخر برای نباختن جنگید و بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای شد. ذوب آهن بعد از پیروزی شیرین در اصفهان به مصاف یکی از تیم‌های قدرتمند و پولدار قطری می‌رود. الغرافه قطر تیمی است که بازیکنانی مثلی ویسلی اسنایدر هلندی، لوکاس مندز برزیلی و مهدی طارمی از ایران را در اختیار دارد. تیمی که میلیون دلار برایش پول خرد محسوب می‌شود مقابل ذوب آهنی قرار می‌گیرد که اگرچه یکی از بهترین باشگاه‌های ایرانی است اما مقابل الغرافه تیم متمولی محسوب نمی‌شود.
ذوب آهن در لیگ برتر ایران یازده هفته است که بردی نداشته و پیروزی مقابل الکویت اولین برد علیرضا منصوریان با ذوب آهن بود. منصوریان با تیم نفت تهران و استقلال سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دارد البته تجربه شکست سنگین ۶ بر یک مقابل العین امارات را هم در کارنامه‌اش درج شده است! با این حال امیدواریم که بازیکنان غیرتمند ایرانی بتوانند از سد این تیم قطری عبور کنند و سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا به عدد ۴ برسد. به هر حال پیروزی در این دیدار و رسیدن به مرحله گروهی دشوارترین عملیات منصوریان در ذوب آهن خواهد بود. مهدی طارمی مهاجم اسبق پرسپولیس و همبازیانش حریف سرسختی برای سبزپوشان ایرانی خواهند بود و اتفاقا سعید آذری هم در مصاحبه‌ای از دستمزدهای نجومی بازیکنان الغرافه سخن گفته است!


گرانترین وینگرهای فوتبال جهان
ترانسفر مارکت اعلام کرد گرانترین وینگرهای فوتبال جهان
مسی در رده سوم، رونالدو در مکان نهم
سایت ترانسفر مارکت گرانترین وینگرهای فوتبال جهان را اعلام کرد که بر این اساس کیلیان ام‌باپه با ۲۰۰ میلیون یورو در صدر قرار دارد و این در حالی است که مسی سوم و رونالدو در جایگاه نهم قرار گرفته است.
سایت ترانسفر مارکت گرانترین وینگرهای فوتبال جهان را اعلام کرد که بر این اساس کیلیان ام‌باپه با ۲۰۰ میلیون یورو در صدر قرار دارد.
نیمار با ۱٨۰ میلیون یورو در رده دوم است و لیونل مسی با ۱۶۰ میلیون یورو رده سوم را به خود اختصاص داده است.
محمد صلاح با ۱۵۰ میلیون یورو چهارم است و هازارد هم با این مبلغ پنجم است..
این در حالی است که رونالدو فوق ستاره پرتغالی و دارنده ۵ توپ طلای فوتبال جهان با ۱۰۰ میلیون یورو در جایگاه نهم قرار گرفته است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست