یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فکر کردم ما قهرمان آسیا شدیم!
پرسپولیس - پدیده: جدال برای صدر، فدراسیون دروغگو!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۶ بهمن ۱٣۹۷ -  ۵ فوريه ۲۰۱۹* فاکتور ۲.۵ میلیون دلاری روی میز تاج!

بخش ورزشی: قهرمانی حماسه ای! قهرمان اسبق کشتی ایران نسبت به پخش کلیپی در برنامه ۹۰ گفته: با دیدن این کلیپ فکر کردم ما بودیم که ۳ بر صفر ژاپن را بردیم و به جای قطر قهرمان آسیا شدیم!
شب گذشته (دوشنبه) یک کلیپ در برنامه ۹۰ پخش شد که به بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌ها اشاره داشت. در این کلیپ که با یک موسیقی حماسی همراه بود، گل‌های بازیکنان تیم ملی مقابل تیم‌های نه چندان مطرح آسیا همچون یمن، ویتنام، عمان و …که توأم با پخش تصاویر یوزپلنگ، عقاب، بتمن، صحنه‌های جنگ و کوه دماوند و… بود پخش شد اما در زمان به تصویر کشیدن شکست ۳-۰ تیم ملی فوتبال از ژاپن، این تصاویر با شکست حمید سوریان دارنده ۷ طلای جهان و المپیک مقابل کشتی‌گیر ژاپنی در المپیک ریو میکس شده بود.
نحوه ساخت این کلیپ به گونه‌ای بود که اگر بیننده‌ای بدون اطلاع از نتایج تیم ملی در جام ملت‌های آسیا نظاره‌گر آن بود به این باور می‌رسید که قطعاً تیم ملی با اقتدار موفق به کسب عنوان در جام ملت‌های آسیا شده است.
با توجه به بکار رفتن تصاویر شکست حمید سوریان در این کلیپ برنامه ۹۰ با اجرا و تهیه کنندگی عادل فردوسی‌پور، پژمان درستکار یکی از قهرمانان اسبق کشتی ایران به انتقاد شدید از این اقدام دست اندرکاران برنامه ۹۰ پرداخت و در بخش‌هایی از پست خود نوشت:
برای فروسی پور متأسفم که روی کلیپ خنده‌دار و شرم آور برنامه، گل به یمن و ویتنام را با شیر و یوزپلنگ و بتمن و کوه دماوند و رزمندگان دفاع مقدس میکس کرده بود اما برای شکست تاریخی مقابل ژاپن، فیلم شکست حمید سوریان در المپیک ریو را گذاشته بود. در آرشیو صدا و سیما فیلم شکست آقا تختی را پیدا نکرده بود وگرنه برای توجیه کی‌روش از آقا تختی هم مایه می‌گذاشت. چطور موقع پاداش‌ها می‌گوید فوتبال با بقیه رشته‌ها فرق دارد اما موقع شکست‌ها یاد کشتی می‌افتد. دغدغه فردوسی‌پور تیم ملی نبود، فوتبالیست‌ها برایش مهم نیستند. او فدایی کی‌روش است.


مربی داخلی برای تیم ملی انتخاب کنید؛
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه بهتر است یک مربی خوب ایرانی سرمربی تیم ملی شود، با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت: هرچه که مسئولان فدراسیون می‌گویند دروغ است.
آزمون پیش از ترک شهر گنبد در خصوص باخت تیم ملی فوتبال ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا مقابل ژاپن به رادیو تهران گفت: ژاپنی‌ها در تمامی رقابت‌هایی که حاضر می‌شوند، مدعی قهرمانی هستند. دیدید که این تیم در جام‌جهانی چقدر خوب کار کرد. بازی فوتبال است و یک اشتباه به ضرر فوتبال ایران رخ داد تا ما گل اول را بخوریم. فکر می‌کنم بعد از گل اول، اگر منطقی بازی می‌کردیم، می‌توانستیم کاری کنیم.

تیم را چگونه به جام ملتها فرستادند
وی در ادامه به حمایت از صحبت‌های کارلوس کی‌روش در خصوص مشکلات تیم ملی پرداخت و افزود: مسئولان فقط وعده می‌دادند. شما دیدید که چگونه ما را به جام ملت‌ها فرستادند و چه احترامی گذاشتند. هیچ‌کس نبود تا به کمک تیم ملی بیاید اما همه انتظار داشتند تیم قهرمان شود. فقط تعدادی از پیشکسوتان از ما حمایت کردند اما تمام مسئولان در این باره اظهارنظر کردند و آنها فقط می‌گفتند تیم ملی باید در جام ملت‌ها قهرمان شود.

با هر برد می گفتند قهرمان می شویم
آزمون ادامه داد: آنها بی‌احترامی کردند. مگر این تیم برای ایران نیست؟ چرا چنین برخوردی با بازیکنان داشتند؟ تیم خیلی خوبی داشتیم ولی به حاشیه رفت. استحقاق قهرمانی داشتیم اما همین اتفاقات باعث شد که از مسیر دور شویم. هر بُردی کسب می‌کنیم، مدام حرف از قهرمانی می‌زدند. با این صحبت‌ها تیم تحت فشار قرار گرفت.

فدراسیون هرچه بگوید دروغ است
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره صحبت‌های مسئولان فدراسیون در خصوص در اختیار دادن حداکثر امکانات برای موفقیت تیم ملی در جام‌ ملت‌های آسیا تصریح کرد: فدراسیون هر چه می‌گوید، دروغ است. چه هزینه‌ای کردند؟ تمام هزینه‌هایمان را قبل از جام ملت‌ها، فدراسیون قطر داد. من الان اینجا هستم تا بگویم وقتی برای تیم ملی دعوت می‌شدیم، برایمان پرواز اکونومی می‌گرفتند. موضوع این نیست که چرا پرواز اکونومی می‌گرفتید، بلکه مسئله اینجاست که احترام قائل نمی‌شدید و بازیکنانی که ۹۰ دقیقه در تیم باشگاهی خود بازی می‌کردند را با پرواز اکونومی به تهران می‌آوردند درحالی‌که ما هم بازیکن هستیم و عدم رعایت این مسائل باعث مصدومیت می‌شود.

یک مرد پیدا نمی شود راستش را بگوید؟
وی درباره عدم دریافت پاداش بردهای تیم ملی مقابل عمان و چین افزود: گفتند پاداش این دو بازی را داده‌ایم، اما دروغ گفتند. ما پاداش هم نمی‌خواهیم فقط چرا دروغ می‌گویید؟ یک مرد پیدا نمی شود راستش را بگوید؟


فاکتور ۲.۵ میلیون دلاری روی میز تاج!
آن روایات و نظرهائی که افراد مستقل و آگاه به نوع اردوهای خارج از ایران می گفتند و گوشزد می کردند حالا در عمل نشان داده شده و حالا شش ماه بعد از اسکان در کمپ باشگاه لوکوموتیو مسکو در راه آماده سازی جام جهانی، فدراسیون فوتبال با فاکتور ۲.۵ میلیون دلاری این اقامت روبرو شده است.
به گزارش "ورزش سه"، ٣۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱٨ از سوی فدراسیون جهانی فوتبال همین طور کمیته برگزار کننده این تورنمنت بزرگ در روسیه با کمپ های درجه یک، دو و سه برای اسکان ۲۱ روزه در حاشیه جام جهانی و حضور در مرحله گروهی روبرو بودند تا محل اسکان خود را براساس شرایط موجود انتخاب کنند.
در ابتدا گفته شد کمپ مد نظر فدراسیون فوتبال و کارلوس کی روش در حومه دهکده ای در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر مسکو قرار دارد که هزینه اجاره آن رقمی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار برای ۲۱ روز است اما وقتی تیم ملی ایتالیا در پلی آف اروپا از رسیدن به بلیت حضور در جام جهانی بازماند روال انتخاب کمپ اختصاصی ایران هم تغییر کرد. کارلوس کی روش که دوست داشت بهترین امکانات را برای شاگردانش در روسیه فراهم کند از غیبت آتزوری در جام جهانی نهایت بهره را برد و بلافاصله برای اجاره کمپ باشگاه لوکوموتیو که از سوی ایتالیایی ها به امید حضور در جام جهانی رزرو شده بود، اقدام کرد.
اما فاکتوری که به دست فدراسیون رسیده با نکات جالبی همراه است از جمله هزینه های که طرف روسی برای آن ارقام عجیبی در نظر گرفته است. برگزاری هر نشست مطبوعاتی برای مربی و کاپیتان ایران ۱۰۰ هزار دلار، حضور در شش رستوران معرفی شده برای صرف غذا برای هر وعده بیش از ۱۵۰ هزار دلار، تجهیز سالن های کناری کمپ برای امور رسانه ای و ... با همین مبالغ و برخی نکات دیگر که در این فاکتور هزینه های مجزا داشته حسابی فدراسیون فوتبال ایران را متعجب کرده است چون باید برای کمپی که تصور می کرد نهایتا یک میلیون دلار هزینه داشته باشد حالا باید ۲.۵ میلیون دلار بپردازد.


پیش بازی پرسپولیس-پدیده: جدال برای تصاحب صدر جدول
دو تیم مدعی پرسپولیس و پدیده در چارچوب دیدارهای هفته شانزدهم با یکدیگر دیدار خواهند شد.
پرسپولیس-پدیده مشهد
چهارشنبه ۱۷ بهمن، ساعت ۱۷:۰۰
ورزشگاه آزادی
تیم داوری:سید مهدی سیدعلی، سعید قاسمی، علیرضا ایلدورم
به گزارش سایت نود، در اولین هفته از نیم فصل دوم لیگ هجدهم، دو تیم پرسپولیس و پدیده به مصاف هم می‌روند. این دو تیم در نیم فصل اول مدعی جدی قهرمانی نشان دادند و با ٣۱ امتیاز، هم امتیاز با سپاهان صدرنشین در رده دوم و سوم جای گرفتند. با توجه به توقف سپاهان در این هفته، تیم پیروز این دیدار صدرنشین جدول خواهد شد و این امر به حساسیت بازی اضافه خواهد کرد.اگر این دو تیم به روند امتیازگیری خود در نیم فصل دوم ادامه دهند سرنوشت این بازی در تعیین قهرمان این فصل نقش به سزایی خواهد داشت.
پرسپولیس که در نیم فصل اول از کمبود بازیکن رنج می‌برد در این بازی پس از پایان محرومیت از ۲ پنچره نقل و انتقالات برای اولین بار در لیگ این فرصت را دارد که از بازیکنان جدید خود استفاده کند.هر چند که مهدی ترابی به دلیل محرومیت در این بازی غایب خواهد بود ولی چهره‌هایی نظیر سروش رفیعی، مهدی شیری، ماریو بودیمر و ... در این دیدار برای پرسپولیس به میدان خواهند رفت.
پدیده که رکورددار بیشترین تعداد پیروزی در این فصل است به دیدار پرسپولیس می‌رود که هیچ شکستی نداشته است.این تیم در ۱۰ بازی که با پرسپولیس در لیگ و حذفی روبه روشده هیچ وقت طعم پیروزی را نچشیده است و حاصل این دیدارها ۶ برد برای پرسپولیس و ۴ تساوی بوده است.آمار پدیده در تقابلهای اخیر ضعیف‌تر از قبل شده و در ۵ مصاف قبلی ۴ بار پرسپولیس به پیروزی رسیده و پرسپولیس در ۴ رویایی گذشته گلی دریافت نکرده است.پدیده از زمان حضور در لیگ برتر بیشترین گل خورده را برابر پرسپولیس داشته (۱۴ گل) و برابر هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس شکست نداشته است.
یحیی گل‌محمدی سرمربی پدیده شاگرد برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بوده است. این مربی در روزهای نخست حضور استاد خود برای این مربی دردسرساز بود ولی در ٣ تقابل گذشته برابر پرسپولیس بازنده بوده است.
این بازی از نظر تاریخی نیز دیدار متمایزی محسوب می‌شود و برای نخستین بار در این بازی از سیستم کمک داور ویدیویی استفاده خواهد شد.

رتبه در جدول:
پرسپولیس: ٣
پدیده: ۲
بهترین بازیکن بر اساس نمرات سایت نود:
پرسپولیس: احمد نورالهی با نمره ۲.۶۹
پدیده: محمد قاسمی نژاد با نمره ۲.۵۶
بهترین گلزن:
پرسپولیس: علی علیپور ۷ گل
پدیده: امین قاسمی نژاد ۶ گل


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست